Взрив на бойлер събори къща, семейство остана без дом
По ирония на съдбата екипите, отзовали се след експлозията, са същите, които помагаха на ранени след трагедията преди три години в Хитрино
Взрив на бойлер събори къща в Шумен. Семейство остана без дом преди коледните и новогодишните празници, а пред бТВ началникът на районната противопожарна Красимир Колев потвърди, че по ирония на съдбата взривът е станал точно три години след трагедията в Хитрино и екипите, реагирали на сигнала е същите, които са помагали на ранените след взривовете край гарата.
Щетите по имота са големи – къщата е наполовина срутена.
От Община Шумен се ангажираха да им помогнат, за да не прекарат предстоящите празници на улицата. Взривът е засегнал и съседната къща.
Инцидентът е станал около 14 ч. вчера. Минути по-късно на сигнала за отзовават екипи на пожарната и полицията. Началникът на районната противопожарна Красимир Колев заяви в интервю за „Тази сутрин“, че цялата северна стена на къщата е съборена, има щети и по западната и източната.
„Пламъци нямаше, обадихме се на ВиК, „Енерго Про” и газовата компания – взети са всички мерки за безопасност, за да се обезопаси местопроизшествието”, допълни Колев.
По думите му са назначени необходимите експертизи, за да се установи причината за взрива. По първоначална информация става дума за техническа неизправност на бойлера.
„По време на взрива не е имало никой в двете къщи. Никой не е пострадал“, добави шефът на шуменските пожарникари.
„Къщата буквално я няма. Дано да намери семейството да намери подслон за зимата!“, каза водещият на „Тази сутрин“ Антон Хекимян.
Няма да повярвате какво откриха в съблекалня на футболното игрище (СНИМКА)
До началото на летния сезон кметството в Лозенец ще блесне
Нежният пол залитна по Радев, харизмата на Бойко стихва
Димитър Бербатов: Елате на "Лазур" и бъдете част от една благородна кауза!
СУ „Н. Й. Вапцаров“ - Царево отбеляза 150 години от Априлското въстание
Баскетболен кош падна върху момче
Ангажирани и доволни служители – как да създадем силни екипи?
Пеевски взима почти 3 пъти повече гласове от Доган в Турция
Двама шофьори се скараха на АМ "Тракия", единият напръска другия с лютив спрей
Първи вълни цунами достигнаха източното крайбрежие на Япония
Отиде си летописецът на прехода Джони
Извънредно! Тежка катастрофа между патрулка и лека кола, полицай лежи на земята (СНИМКИ)
