Багери влязоха в Арман махала в Пловдив, събарят незаконни постройки
Шестчленно семейство отказа да напусне дома си, полицаи го принудиха
Полиция и багери влязоха в пловдивската Арман махала. Местната администрация започна акция по събаряне на незаконни постройки. Сред определените за бутане има и масивни сгради. Акцията се провежда, след като за някои от нелегалните обекти години наред общината е водила дела и решението за премахването им е одобрено от съда преди дни, съобщава Нова телевизия.
Една от масивните постройки, която се обитава от шестчленно семейство, също ще бъде съборена. Полицията се намеси и накара собствениците до час да съберат багажа си и да се изнесат.
„Трябва да бъдат съборени четири постройки. Тяхното премахване е обезпечено със заповеди, които са поне на три години. Минали са през всички инстанции, на които са били обжалвани . Общината е спечелила делата. На засегнатите са предложени общински жилища, но те са ги отказали. Не мога да кажа защо не искат да се преместят в тях”, посочи Петър Фурнаджиев от Община Пловдив.
2026 ще е годината на Червения огнен кон! Ще "изгори" всичко старо и ще пренареди живота ни
Шоколадът може да повиши мозъчната активност
Тежък удар за Мартин от „Игри на волята“
Важно за цените в евро и в лева: Ето как ще бъдат изписвани
България сред лидерите в Европа по хайвер от белуга
25/12/2025, Четвъртък 21:00
0
Мозъкът страда, ако имате недостиг на определени витамини
Пазарджишкото село Гелеменово е наводнено от скъсана дига
Няколко съвета, за да не се напиете на Коледа
Как да се преборим със стреса и напрежението по празниците
Откриха уникално златно 2300-годишно съкровище
Зимата се върна: Две деца пострадаха при челен удар между две коли във Врачанско
Учени развенчаха брадат мит за съня
