Дете падна в изкоп с вряла вода във Велинград, приеха го в "Пирогов"
На мястото на инцидента е преминавала тръба, по която тече вода с температура 90 градуса
Дете получи тежки изгаряния при падане в изкоп във Велинград, съобщава Нова телевизия. На мястото на инцидента е преминавала тръба, по която тече вода с температура 90 градуса. Наложило се е момиченцето да бъде прието в "Пирогов".
Майка му обясни, че то е получило дълбоки изгаряния. Тя е възмутена, че мястото на инцидента не е обезопасено по никакъв начин. По нейни думи пространството около изкопа е парк, където има няколко чешми, от които тече горещата вода. Преди инцидента нямало дупка, а малък процеп, от който бликала вода.
Момиченцето успяло да излезе сравнително бързо, благодарение на приятелите си, с които е било.
Кметът на Велинград Костадин Коев обясни, че е имало подпочвени води от аварирал водопровод. Водата е бликала, а детето не е видяло.
Градоначалникът посочи, че ще бъде извършена проверка по случая, за да се установи кой стопанисва и управлява тази тръба.

Почина шейхът, помогнал за освобождаването на българските медицински сестри в Либия
Президентът на ФИФА с революционно изказване! Пече се ново увеличение на отборите на Мондиали
Видният републиканец Линдзи Греъм почина внезапно, Тръмп тъжи
Елитът на подводния риболов превзе Коракя и Ропотамо, Валентин Люцканов вдигна Купа „Приморско“
Пластмасата залива Гърция, нивата по плажовете са далеч над нормите в ЕС
Общински съветник вдигна сватба в училищен двор с над 1300 гости
Пилот се заби в дърво на рали „Раховец-Лясковец“: Състезател е в болница, прекратиха тренировките
Новият лидер фантом на Иран изчезна от погребението на баща си, но се закле в кърваво отмъщение от Телеграм!
Драма до последната секунда: Аржентина сломи десет от Швейцария в продълженията и уреди суперсблъсък с Англия на Мондиал 2026
Блокада в Персийския залив: Иран затвори Ормузкия проток до второ нареждане след стрелба по кораб
Доналд Тръмп се похвали с „перфектен“ когнитивен тест и атакува журналисти, усъмнили се в здравето му
Летни бури и градушки удрят част от страната, но не и на морето!
