×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шок! След Брекзит плащаме до 3 бона за английска виза!


Шок! След Брекзит плащаме до 3 бона за английска виза!
Очаква се издаването на визи да става трудно и да не гарантира продължително оставане за европейците във Великобритания, както бе досега
10 Декември 2019, Вторник, 10:06 ч.
Автор: Флагман.Бг

Ако остане на власт, Борис Джонсън готви три типа за влизане във Великобритания

Борис Джонсън се зарече да ограничи имиграцията от ЕС във Великобритания, ако на 12 декември спечели парламентарните избори. Британският премиер заяви, че първата му задача ще е да осъществи Брекзит в края на януари, което ще му даде възможност да въведе визов режим и за влизащите в страната европейци.

По думите на Джонсън ще има три вида работни визи. Първата категория ще е за изключителни таланти в областта на науката, културата и икономиката. Премиерът даде пример с прима балерини и първи цигулки, които ще получават бързо разрешително за влизане в Обединеното кралство, дори да нямат сключен договор за работа.

За останалите две категории визи обаче такъв ще е необходим. Освен предложение за работа квалифицираните служители ще трябва да отговарят на изискване и за определено ниво на заплащане, за да получат разрешение за постоянен престой във Великобритания. Такова обаче няма да се дава на нискоквалифицирани работници, дори в определени сектори да има глад за такива, като например селското стопанство, където работят много българи.

Джонсън обясни, че визовият режим ще бъде направен по австралийски модел, като кандидатите се пресяват чрез точкова система, пропускаща само наистина търсени специалисти и хора, които ще допринесат за икономическия ръст на Великобритания и няма да тежат на социалната ѝ система. Очаква се новата визова система да влезе в сила от 2021 г., ако Великобритания напусне ЕС според договорената сделка с Брюксел.

Ако такава не бъде постигната, може да се случи и по-рано.Намерението на консерваторите е да премахнат привилегиите на европейските граждани за влизане в страната и да ги изравнят с останалите чужденци. Това означава, че ако искат да посетят Великобритания с цел туризъм и гостуване на близки, те ще трябва да кандидатстват онлайн за специално разрешително. То ще им осигурява право на престой до 90 дни. За по-дълъг престой ще е необходима виза. За да я получат, трябва да докажат, че ще работят или ще се обучават на Острова.

Очаква се издаването на визи да става трудно и да не гарантира продължително оставане за европейците във Великобритания, както бе досега. Нискоквалифицираните работници, сред които са много българи, ще имат право само на едногодишна трудова виза, след което ще трябва да се върнат в родината за 12 месеца, преди отново да могат да кандидатстват.

Средноквалифицирани работници пък ще трябва да доказват, че имат осигурена работа, която ще им носи доход от 30 000 паунда годишно, за да получат 5-годишно трудово разрешително. В момента цените на британските визи за граждани извън ЕС са между 350 и 1200 паунда, като най-малко плащат студентите, а най-много - бизнесмените. В левово изражение това е от 810 до 2780.

Намеренията на Джонсън обаче бяха остро критикувани от представители на бизнеса и икономисти, тъй като не са съобразени с истинските нужди от работна ръка. Според професора по икономика в Кингс колидж в Лондон Джонатан Портес те няма да доведат до нищо радикално, иска това да се случи във Великобритания, което означава, че ще се придържа към познатия до момента модел, обяснява Портес.

Това означава, че бизнесът ще бъде затруднен да търси кадри по света, да провежда с тях дистанционни интервюта и да чака избраните да получат виза. А за някои сектори, като здравеопазването, може да се окаже и фатално, тъй като криза за медицински кадри има на много места по света и конкуренцията за привличането им е голяма.


В категории: Животът


7
Коментара
7
Коментара по темата
7.
Мустафа
10.12.2019 13:37:19
4
14
Ашколсун там брачедите от Индия и Пакистан са вече мнозинство плюс другите от Африка и вече Англия ще е наша. Ккато едно време е имало кръстоносен поход към нашите земи така сега полумесеца отива при христиените.
6.
гаааа
10.12.2019 13:25:21
2
22
Дреме ми, няма ходя там, англичаните са простаци!
5.
TNT
10.12.2019 12:27:19
2
17
Да бе да и после кой ще им работи ? Няма как да стане.
4.
Ха Ха
10.12.2019 12:07:44
3
22
Ко ши прая при тея геьове и гадното им време, ако ще и 30 000да правят визите, въпроса е ние да направим за тези пияндурници, геьове, наркомани и отрепки визи по 3000 паунда и да си стоят в мъгливата англия.
3.
До №1
10.12.2019 11:25:37
4
16
Виждам, оправил си икономиката, образованието, културата, въобще цялата държава. Ако оправиш малко и правописа си, възможно е да започнеш да звучиш сериозно.
2.
Цар Борисов Глобална Просвета 2.0
10.12.2019 11:04:40
2
25
Това са глупави слухове.
Англия иска нулеви тарифи за 100% от търговията си.
Нацията ще изхвърли най ниско квалифицираните и ще ги замени със “звезди”.
Обаче отмина времето.
Новите класации показват че има поне 15 държави преди Англия със по високи показатели. Винаги Щатите и Канада са за предпочитане. Също Сингапур и Хонг Конг.
Англия сега трябва да се реформира.
Но тя продължава да е като един хитър евреин винаги да прави конференции публикации и да води във образованието.
Какво е Англия без образованието си, медията и конфвренциите? Какво е? Нищо.
Така че почнете да създавате български частни колежи на нивото на Оксфорд и Кеймбридж. Просветете се. Събудете се.
Интернета ще ни помага.
Бъдете активни. От вас зависи дали ще изпреварим Англия по заплати и образование във следващите 20 години. Бъдете безмилостни към некадърниците!!!!!
Бъдете луди по привличане на специалисти.
Научете се да обслужвате хора както турците знаят със хъс и услуги. Спрете да лъжите и да замазвате. Поучете се!!!
1.
От Щатите до Бургас
10.12.2019 10:56:08
9
18
Няма проблем.
Ирландия и Канада се във по развита графа.
България вече трябва да е изучила каквото трябва от Англия и да става Нова Англия.
Не образовайте никакви деца без твърди предмети като инжинерство програмиране и медицина за бъдещето.
Дръжте се със САЩ и Канада и по малко със Германия.
Не се думкайте в гърдите.
Гледайте най успешните и най тихите примерни държави.
Няма смисъл от Англия.
85% от населението на света е във Азия и Африка.
Има 150 държави със по ниско човешко развитие от нас — там трябва да развием брандс и бизнес. Там трябва да продаваме и да ги строим тези държави.
Гледайте интереса на България като че ли ще е следващата Англия.

Недейте да правите следното:
Не ми стройте библиотека на 2-3 етажа при условие че Сингапурската е на 16 етажа. Това значи Сингапурците ще имат 14 пъти повече книги и избор, дълбочина на цивилизацията си.

Недейте бъдете расисти. Със българо-славянските държави направете общ език и под помагайте Русия по пътя и към демокрация. Бъдете като Англия за Русия.

Това няма да стане със счупени тротоари и слаби учителки. Иска се масово събуждане на Българина от сън. Той е забравил какво е пазари, просвета и лидерство във света.
Приближете се по близко до пазари които ни желаят доброто. Имаме 80% свят за бизнес и оправяне. Това изисква синхрон и инфраструктура.
Нека да се види амбициозността на Българина.
Сега ние не може да сложим визи на никакви такива държави като Англия но ако си построим системите пазарите и демокрацията добре тогава ще може да произвеждаме много и много конкуретно.
Смело напред. Няма време.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
АПИ започна да чисти огромната сметка: Заварила 600 млн. евро неплатени задължения към пътните фирми АПИ започна да чисти огромната сметка: Заварила 600 млн. евро неплатени задължения към пътните фирми Работници по АМ „Тракия“ чакат около 1,28 млн. евро за зимното поддържане, новото ръководство обещава първо да погаси най-старите дългове Крадци дебнат туристите край Варна: Изчезнаха 2800 евро от заключен автомобил Крадци дебнат туристите край Варна: Изчезнаха 2800 евро от заключен автомобил 61 кражби са регистрирани по плажовете от началото на юни, полицията изпраща допълнителни и цивилни екипи в най-рисковите райони Бургазлии подмениха златен синджир за 4300 евро в куриерски офис в Ахелой Бургазлии подмениха златен синджир за 4300 евро в куриерски офис в Ахелой Мъж и жена поискали преглед и тест на скъпата пратка, усамотили се в съблекалня и после заявили, че я връщат Потвърждение с биометрични данни при онлайн плащане с карта neon на tbi bank Потвърждение с биометрични данни при онлайн плащане с карта neon на tbi bank Супер приложението прави пазаруването в интернет още по-бързо, удобно и сигурно Снощи край Маринка е било истинска касапница! 12 са ранените след катастрофата с дивото прасе Снощи край Маринка е било истинска касапница! 12 са ранените след катастрофата с дивото прасе Автобус спрял, за да помогне на авариралия Сеат, пътници слезли да го избутат, а идващ Фолксваген връхлетял върху тях След загубената Евровизия: Къде са другите големи събития на София След загубената Евровизия: Къде са другите големи събития на София Милиарден общински бюджет, летище, метро, Витоша и НДК - но без големи събития, които да напълнят хотелите След публикация на Флагман.бг: Закопчаха Манол, който тероризираше съседи в центъра на Бургас След публикация на Флагман.бг: Закопчаха Манол, който тероризираше съседи в центъра на Бургас 72-годишният мъж е арестуван рано тази сутрин, след като направи опит за физическа саморазправа с полицай Медиците от „Сърце и Мозък“ - Бургас с отворено писмо до Катя Ивкова: Липсва само едно - министърът да си свърши работата Медиците от „Сърце и Мозък“ - Бургас с отворено писмо до Катя Ивкова: Липсва само едно - министърът да си свърши работата Лекари, медицински сестри и специалисти по медицински грижи настояват здравният министър да се произнесе за новото крило на болницата Бургас се сбогува с Радко Дренчев: Семейството му организира панахида на 40-ия ден от кончината му Бургас се сбогува с Радко Дренчев: Семейството му организира панахида на 40-ия ден от кончината му Дългогодишният експерт в Бургаската търговско-промишлена палата ни напусна след кратко боледуване едва на 63 години Поставят специален знак на проверените таксита по време на "Евровизия 2027" Поставят специален знак на проверените таксита по време на "Евровизия 2027" Браншова организация предлага зони Eurovision Taxi, QR проверка на автомобилите и засилен контрол на трансферите от летището
Тюркоазеният рай на Сардиния се задъхва: 6500 лодки превърнаха морето в паркинг Тюркоазеният рай на Сардиния се задъхва: 6500 лодки превърнаха морето в паркинг Архипелагът Ла Мадалена вече приема повече от два пъти над смятания за поносим дневен брой плавателни съдове, а котвите разкъсват защитеното морско дъно Емил Кошлуков за критиците на Бургас: Същите плюеха и DARA, после тя спечели Евровизия Емил Кошлуков за критиците на Бургас: Същите плюеха и DARA, после тя спечели Евровизия Бившият шеф на БНТ направи пряка аналогия между атаките срещу певицата и сегашното недоволство от избора на морския град Ланс сътвори сензация: С 10 души свали ПСЖ от трона и взе историческа купа Ланс сътвори сензация: С 10 души свали ПСЖ от трона и взе историческа купа Флориан Товен наказа шампиона на Франция, Робин Рисер заключи вратата си, а кърваво-златистите спечелиха първата Суперкупа в историята си Крум Савов срещна Путин на плажа в Слънчев бряг и веднага поиска снимка Крум Савов срещна Путин на плажа в Слънчев бряг и веднага поиска снимка Телевизионният водещ попаднал на украинец с поразителна прилика с руския президент, но забелязал и една съществена разлика - мъжът бил доста по-висок Петко Костов оглави новата структура на „Прогресивна България“ в Малко Търново Петко Костов оглави новата структура на „Прогресивна България“ в Малко Търново Уважаваният учител Таня Николова е избрана за организационен секретар, на учредяването присъстваха областният координатор Георги Маджаров и депутатът Пламен Карашев Почина Хейдън Пенетиър, бившата годеница на Владимир Кличко беше само на 36 Почина Хейдън Пенетиър, бившата годеница на Владимир Кличко беше само на 36 Звездата от "Герои" и "Нашвил" има дъщеря от украинската боксова легенда, причината за смъртта й не е обявена Руските балистични ракети все по-често пробиват украинското ПВО: Patriot не достигат Руските балистични ракети все по-често пробиват украинското ПВО: Patriot не достигат Киев разполага с по-малко ракети-прехващачи, докато Москва увеличава балистичните удари и ги комбинира с дронове и други оръжия ЕС готви най-мащабните санкции срещу Русия от началото на войната ЕС готви най-мащабните санкции срещу Русия от началото на войната Според върховния представител на ЕС досегашните ограничения са лишили руската военна машина от над 1 трилион евро Папа Лъв XIV с призив: Спрете насилието срещу палестинците на Западния бряг Папа Лъв XIV с призив: Спрете насилието срещу палестинците на Западния бряг Главата на Римокатолическата църква настоя международната общност спешно да работи за решение с две държави и траен мир Руски дрон изплува на плаж в Турция, военни провериха дали носи взрив Руски дрон изплува на плаж в Турция, военни провериха дали носи взрив Корпусът на „Гербера“ е открит край Сакария, а на място са изпратени жандармерия, брегова охрана и специалисти по обезвреждане на боеприпаси
Андрей ГЮРОВ Андрей ГЮРОВ Чух, че олигархията била елиминирана и се сетих как Цецка Цачева каза от Китай, че правосъдната реформа е приключила! Виц на деня Виц на деня Син навършва 18 години. Баща му вади кутия цигари и му подарява една цигата:
- Ето сине, вече може да пушиш.
- Благодаря, тате, но аз ги отказах още преди една година.
Виц на деня Виц на деня - Ей, що ти е синьо окото?
- Жена ми ме удари.
- Е, що?
- Ми легнахме си снощи и тя поиска да правим любов.
- И к'во?
- Ми казах и, че днес вече съм правил...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Забъркан бетон, горещ курбан и гола жена не се чакат!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори