Алекси Стратиев за джипа - атракция в Пловдив: Това чудо не може да се движи, опасно е за пешеходците!
Това е като с фалшивите шофьорски книжки – не може да се купуват, но се купуват, каза бившият началник на „Пътна полиция”
Руският джип Лада със странно окачване, който се превърна в атракция, не може да се движи по пътищата. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия бившият началник на „Пътна полиция” Алекси Стратиев.
Ето, движи се, възкликна обаче водещият на „Здравей, България“, докато се въртяха кадрите с джипа по пловдивските улици.
Как е възможно това? Джип изуми пловдивчани
„Това е много опасно за пешеходците, тъй като те в последния момент биха видели това колело, което може да мине през краката им. За подобно нарушение глобата е в размер на стотици левове. Колегите в Пловдив трябва да се самосезират“, коментира Стратиев.
Българинът е много изобретателен, когато реши да си извади фалшив документ, или да направи нещо безумно, добави той.
От Криминална полиция в столичното Трето районно управление след разследване на Тина Ивайлова разкриха престъпна схема, свързана с изготвяне на фалшиви шофьорски книжки и документи за самоличност само за три дни.
Според Стратиев това е абсурдно явление. “Абсолютно безсмислено и глупост е от страна на тези, които дават парите. Тези фалшиви книжки не могат да свършат никаква работа на пътя, защото при проверка винаги се установява дали лицето има свидетелство за управление. Това е една тежка ситуация, защото ползването на документ, който е фалшив, е престъпление”, коментира бившият шеф на „Пътна полиция“.
„Има хора, които не могат да вземат книжка, поради различни причини. В България, хората, които нямат образование не могат да си изкарат свидетелство за управление. Мисля, че трябва да се помисли за някакъв компромис в тази ситуация”, допълни Стратиев.
„Не се води статистика, за да можем да кажем колко от шофьорите са с купени книжки. Изненадах се, че се иска такава сума за издаване на този фалшив документ. За 1000 лв. може да се изкара спокойно шофьорски курс, за да се вземе книжка по легален път”, каза още Алекси Стратиев.
Ексминистър взриви скенерите на летището: Светна като радиоактивен пред Гранична полиция!
Всеки втори от първите проверени камиони на „Тракия“ със скъсани гуми
Страхът на Томас Тухел уби мечтата на Англия: Пресата на Острова съсипа селекционера за катастрофалния обрат
Остават два дни до MAX FIGHT 66: Бургас очаква грандиозна бойна галавечер, а официалният кантар е утре пред Общината
Изненада! Ива Митева е изборът за четвърти зам.-министър на транспорта
НСИ отчете нещо невиждано от месеци, цените най-после тръгнаха надолу
Безсънна нощ на Острова: Британските медии съсипаха Меси и компания заради "мръсна война"
Челси разгневи собствените си фенове: Изтри пост за героя на Аржентина срещу Англия
Огромен пожар изпепели склад, огнеборци водиха епична битка с пламъците в индустриалната зона
Политически скандал разтърси Мондиала: Аржентина заплашена от глоба заради Фолкландите
Голямата лъжа със сроковете на годност: Изхвърляме тонове храна заради една огромна измама
