Багери налазиха и Синеморец, строят на метри от скалната забележителност „Кораба”
Общинска проверка е констатирала нередности
В разгара на зимата нови строежи на брега на морето предизвикват недоволство. Строи се на метри от скалите в Синеморец. В края на седмицата разхождащи се край морето стават свидетели на изливането на бетон.
Днес багерите ги няма, а работниците си тръгват при вида на журналистическите камери, пише bTV.
По телефона представител на инвеститора обясни, че са предвидени две вили, но разрешение за строеж от 2017 г. има само за едната.
Строежът на вилите е буквално на метри от една от скалните забележителности в Синеморец – „Корабите”.
Междувременно се оказва, че проверка на общината е установила нередности при строежа.
Теренът се намира в парк „Странджа” и защитена зона „Странджа”. Още няколко парцела в местността „Поляните” са получили положително становище от екоинспекцията в Бургас.
Според природозащитници това е в нарушение, защото община Царево няма действащ Общ устройствен план.
Те ще обжалват и решението за строеж на ресторант и магазин зад плажа край къмпинг „Градина”. Инвеститорът зарови строежа миналата зима при проверка, но е получил разрешение за нов.
Добро време по Черноморието
Кърлежи разболяха 500 българи
Разсейването е най-голямата заплаха за ума, предупреди Нобелов лауреат
Българин: След 15 години в Нидерландия продължават да ни приемат като втора ръка хора
Малка държава в Тихия океан не хареса името си, сменя го
Зарков: Истинският тест за ПБ е да избере нови ВСС и главен прокурор, които да изтърбушат канапето на Пепи Еврото
Младен строши черепа на брат си с тесла, получи 11 години затвор
Професор Рачев каза какво време предстои в Бургас и Варна
Адска жега на световното по футбол, 25 % от мачовете ще се играят във време опасно за здравето на футболистите
Тъстът на покойния днес Славчо Пеев искал да го застреля
Старчески неволи налегнаха Алла Пугачова
Пълен обрат в "Ергенът" България - Чикиментото Стоян се връща на бял кон
Ако искате къща край София - подгответе 700 хил. евро
