×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Двама огнеборци загинаха при голям пожар край летище във Франция
  • Зеленски освободи от длъжност главнокомандващия Въоръжените сили на Украйна
  • Делото на сириеца, помел двама бургаски полицаи с автобус, влиза в Апелативния съд
  • Повече от 60 ранени при протестите след смъртта на мъж, починал при арест в Болоня
  • Жълт и оранжев код за бури, градушки и риск от наводнения
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Франция е в плен на стачки и протести


Франция е в плен на стачки и протести
Преди година подобен налог върху горивото даде ход на движението на "жълтите жилетки"
Ключови думи: протести, франция, новини
08 Декември 2019, Неделя, 11:20 ч.

 Полицията използва сълзотворен газ срещу "жълти жилетки" в Париж и Нант

Стачки нарушиха пътуванията във Франция за уикенда. Шофьори на камиони блокираха магистрали, а повечето влакове останаха спрени заради недоволството на работниците от политиката на президента Еманюел Макрон, предаде Асошиейтед прес.

Днес, когато стачките навлязоха в третия си ден, туристи и парижани отново се сблъскаха със затворени линии на метрото във френската столица и почти празни жп гари.

И други групи се включиха в протестните акции.

Френските шофьори членове на Организацията на европейските превозвачи блокираха днес няколко големи пътни артерии от Прованс на югоизток към Нормандия на северозапад, предава investor.bg. Те са недоволни от предвиденото повишаване на данъка върху дизеловото гориво, което според тях ще влоши финансовото положение на малките транспортни компании.

Ако това увеличение на данъка стане факт, ще бъде нанесен тежък удар на 40 000 компании за товарни превози, посочи браншовият синдикат, цитиран от ДПА.

Преди година подобен налог върху горивото даде ход на движението на "жълтите жилетки", припомня АП.

Транспортният хаос засега не разубеждава правителството. Вчера премиерът Едуар Филип заяви ясно в национално обръщение: "Ще трябва да работите по-дълго".

Той ще представи подробности идната седмица. Правителството твърди, че няма да вдига официалната пенсионна възраст от 62 години, но се очаква планът да включва финансови условия за стимулиране на хората да работят по-дълго.

За 10 декември са насрочени нови национални протести.

В същото време напрежението в редица градове във Франция, където днес за 56-и път "жълтите жилетки" излязоха по улиците, се засили. Според репортажи на телевизия "Се нюз" от Париж и Нант полицията е започнала да използва сълзотворен газ срещу протестиращите, предаде ТАСС.

В Нант, както и при предишните демонстрации, най-радикалните групи от "жълтите жилетки" се опитаха да се отклонят от маршрута, одобрен от властите за движението на колоната, и да си проправят път към центъра на града, най-вече към местното кметство. Камъни и бутилки летяха към полицаите и жандармеристите, които блокираха пътя им. В отговор те използваха сълзотворен газ и арестуваха няколко хулигани. Някои от радикалите от "Черния блок" обаче успяха да пробият до сградата на префектурата, от която полицията се опита да ги изтласка.

В Париж "жълтите жилетки" тръгнаха от сградата на министерството на икономиката и финансите, разположена на брега на Сена, към Порт дьо Версай, на много километри разстояние в южната част на града. Колона от активисти на Общата конфедерация на труда (ОКТ), протестираща срещу реформата на пенсионната система, вървеше недалеч от тях през столицата от площад Монпарнас. Радикални участници в шествието на "жълтите жилетки" се опитаха да преминат в съседни улици и да се свържат с колоната на ОКТ. Полицията предотврати това със сълзотворен газ.

Асошиейтед прес съобщи за няколко хиляди протестиращи "жълти жилетки", включили се в шествието от финансовото министерство към югоизточната част на Париж. Към едногодишните си искания за икономическа справедливост те прибавиха в списъка на недоволствата си и пенсионната реформа, посочва АП.


В категории: Политика


4
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID 22/07/2026, Сряда 17:40 1
4
Коментара по темата
4.
До Дернев
08.12.2019 14:14:31
0
0
Тя Франция вече отдавна не е това което беше. Още преди 2 години 1 арабин ми каза - Марсилия е наша. Никога не съм бил там, сигурно е така и вече не искам да ходя там.
3.
Chukan Kirilov
08.12.2019 14:10:02
0
1
Регистрирайте ги в България и си решавате проблемите.
2.
Дернев
08.12.2019 13:04:15
3
2
Щатите седят зад тези бунтове. Мислят си, че ако свалят Макрон Франция ще стане по проамериканска. Дано да не успеят,, защо падне ли Франция пада и Европа. Французите са носители на свободния й дух. И Германия е крайно време да застане зад тях.
1.
гражданин
08.12.2019 11:51:26
3
4
И тия станаха като имигрантите-все искат нещо да им се даде,ама ще получат само един по-дебел...и малко сълзотворен газ+студена вода от оръдията ! А доста хора доволни от живота в държавата си ще пострадат от агресията на "борците за права" !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Историята на опожарения Анхиало събира в Поморие три града от две държави Историята на опожарения Анхиало събира в Поморие три града от две държави Иван Алексиев ще подпише с кметовете на Неа Анхиалос и Анхиалос обща декларация Американските военни самолети ще кацат и в София, експерт очаква антидрон защита в Безмер Американските военни самолети ще кацат и в София, експерт очаква антидрон защита в Безмер Той обяви, че днес е видял такава машина на столичното летище, а парламентът прие решението след ожесточен политически сблъсък Спират тировете по „Тракия“ и „Струма“, вижте часовете Спират тировете по „Тракия“ и „Струма“, вижте часовете Ограничението за камионите над 12 тона обхваща и Кресненското дефиле, за пътуващите към Бургас и Кулата са определени обходни маршрути Пет екипа разчистват Приморско след урагана, вятърът отнесе и соларни панели Пет екипа разчистват Приморско след урагана, вятърът отнесе и соларни панели Кметът Иван Гайков увери, че няма пострадали или бедстващи хора Таня Христова за нощния шум край блок Здравец: Когато няма решение, всички сме потърпевши Таня Христова за нощния шум край блок Здравец: Когато няма решение, всички сме потърпевши Тя поиска ясно разграничаване на отговорностите между институциите и обяви готовност за промени в нормативната уредба „Ковид отделение“ се казва първата нефантастична книга на Янчо Чолаков „Ковид отделение“ се казва първата нефантастична книга на Янчо Чолаков Това е важен завой в творческия му път, който сам по себе си заслужава внимание Страх заради самолетите на САЩ: Хората от Ямболско събират подписи срещу разполагането им в Безмер Страх заради самолетите на САЩ: Хората от Ямболско събират подписи срещу разполагането им в Безмер Американските съюзници гарантират, че ще защитят България, но подобни гаранции имаше и към страните в Персийския зали, където имат военни бази, ударени от ирански ракети и дронове Лентата за Христо Стоичков ще докаже, че Бургас е кинолокация, а в този бизнес има милиони Лентата за Христо Стоичков ще докаже, че Бургас е кинолокация, а в този бизнес има милиони Общината очаква вложените 60 хил. евро да се върнат многократно в местния бизнес Прокурорската колегия единодушно остави Емилия Русинова начело на СГП Прокурорската колегия единодушно остави Емилия Русинова начело на СГП ВСС отказа да я отстрани временно въпреки дисциплинарното дело за пътуванията с Петьо Еврото Приключи изграждането на новата индустриална зона в Бургас Приключи изграждането на новата индустриална зона в Бургас Изградени са улично осветление, канализация, пречиствателна станция, високоскоростен интернет, газ и други комуникации
Младите умове на Бургас покориха Япония: Павел Цонев е №1, а отборът на ППМГ - шампион Младите умове на Бургас покориха Япония: Павел Цонев е №1, а отборът на ППМГ - шампион Учениците на Математическата гимназия спечелиха десет индивидуални отличия и шампионската титла в отборната надпревара на Pan-Asia Pacific International Mathematics Invitation Competition 2026 Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г., глобите стигат 1000 евро Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г., глобите стигат 1000 евро Парламентът прие задължителна застраховка и по-тежки санкции, а новите правила влизат в сила след обнародването им Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID Ранните данни сочат батерия от 6000 mAh, стъклен корпус без видими рамки и сензорни бутони Петимата кметове от Ямболско срещу самолетите в Безмер: Не въвличайте България в чужди конфликти Петимата кметове от Ямболско срещу самолетите в Безмер: Не въвличайте България в чужди конфликти Местната власт предупреди за рискове и напрежение и призова държавните институции да се вслушат в тревогите на хората SPICE Music Festival 2026 наближава - Бургас отново ще се превърне в столицата на музиката SPICE Music Festival 2026 наближава - Бургас отново ще се превърне в столицата на музиката И тази година сцената на SPICE Music Festival ще събере артисти, чиито песни и до днес звучат по радиостанции, клубове и фестивали по целия свят Доживотен затвор за 35-мата пирати от „Руен“, държали седем българи в плен Доживотен затвор за 35-мата пирати от „Руен“, държали седем българи в плен Съдът в Мумбай наказа похитителите, които превзеха кораба и държаха екипажа като заложници повече от три месеца Тръмп дава 2 години на фармацевтичните компании, после ги удря с 200% мито Тръмп дава 2 години на фармацевтичните компании, после ги удря с 200% мито Вносните генерични лекарства остават без мито до август 2028 г., след което ставката скача първо на 100%, а година по-късно се удвоява Българка бе намушкана до смърт в игрална зала в Нюрнберг Българка бе намушкана до смърт в игрална зала в Нюрнберг 45-годишен иранец е задържан по подозрение за убийството, а причината за фаталния конфликт още се изяснява Христо Янев остави Джеймс Ето'о в София преди битката с Карабах Христо Янев остави Джеймс Ето'о в София преди битката с Карабах Халфът не е контузен, но ЦСКА не обяви защо отпадна от групата за гостуването в Баку Над 3 промила зад волана на ТИР: Чужденец бе спрян край Лесово и влезе в ареста Над 3 промила зад волана на ТИР: Чужденец бе спрян край Лесово и влезе в ареста Гранични полицаи се усъмнили в поведението на 53-годишния водач и извикали екип на Пътна полиция
Бойко Борисов за Румен Радев Бойко Борисов за Румен Радев Навън казват yes, yes, yes, а в България - нет, нет, нет Виц на деня Виц на деня Жена говори по телефона:
- Пратете ми добър електротехник, моля.
- Госпожо, всеки жив електротехник е добър.
Виц на деня Виц на деня - Каква е разликата между жените и батериите?
- Батериите имат положителна страна.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Какво е клептомания?
- Това е способността да намериш нещо, преди някой друг да го е загубил!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори