×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кметът Димитър Николов: С новите електробуси ще се намали чакането по спирките в Бургас


Кметът Димитър Николов: С новите електробуси ще се намали чакането по спирките в Бургас
Новите превозни средства се очакват да пристигнат през 2020 г., заяви градоначалникът
08 Декември 2019, Неделя, 09:23 ч.
Автор: Флагман.бг

Екологичният транспорт ще намали замърсяването в града

Новите електробуси в Бургас ще сгъстят графика на движение и общественият транспорт ще е на по-къси интервали. Това коментира пред БНР-Бургас кметът Димитър Николов. 

Припомняме, че в края на юли т.г. Общинският съвет в Бургас даде зелена светлина за реализирането на мащабен проект, който ще промени революционно градския транспорт. Ще се закупят 56 нови електробуса за 65 млн.лева и ще се изградят зарядни точки. Проектът е по Оперативна програма „Околна среда”, а Бургас ще бъде пионер в реализирането му. 

„Те ще са в три размера. От най-големите, среден клас и най-късите – за малките, труднодостъпни улички в Бургас и особено – в „Меден рудник“. Ще създадат допълнително много голяма функционалност на целия градски транспорт, защото една от сериозните критики, които търпим и, може би – с основание, в момента е, че разписанието, честотата на преминаването на автобусите през бургаските спирки е по-рядко, отколкото ни се иска и е необходимо. Затова тези допълнителни автобуси, 56 на брой, ще съкратят тези параметри в преминаването“, каза още градоначалникът.

Те ще намалят и замърсяването, защото ще са 100 % екологични. Новите превозни средства се очакват през 2020 г.
 




43
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 27/06/2026, Събота 14:15 0
43
Коментара по темата
43.
Махни тези бус ленти
22.01.2020 22:47:20
0
0
Махай бус лентите празен автобус
42.
шега
10.12.2019 20:37:27
0
3
И кой ще се вози в още 56 автобуса –
Те и сега са полупразни. всеки си пътува с колата или такси. Само за ученици и пенсионери да се хабят милиони не е добра идея.
Не разбирам защо от десетилетия няма пари за най -болния проблем в Бургас-разбитите тротоари. и докога ще е така . За бога дайте малко пари и ги оправете най после.
41.
Рон Бургунди
09.12.2019 22:01:29
0
5
Мисля ,че в предишни постове казах какво да правят модераторите. Изпълнихте ли го? Не почувствах нищо!
40.
Ron Jeremy
09.12.2019 20:27:44
0
1
Ко стана
39.
Рон Бургунди
09.12.2019 18:47:37
0
60
Модераторите да ми го лигавят сополив
38.
Ноунейм-ансуер
09.12.2019 06:58:02
0
14
Не са тесла - брадва са
37.
Ноунейм
09.12.2019 00:43:31
0
6
Каква марка са? Тесла ли са?
36.
Ноунейм
09.12.2019 00:43:22
0
5
Каква марка са? Тесла ли са?
35.
Бс
08.12.2019 21:11:27
0
25
До номер 34 браво самата истина браво!!!
34.
nedovolna
08.12.2019 20:10:52
0
68
След като ни "сгряхте " по спирките който уж щяха да са с отопление дойде ред на машините ви за билетчета дето те работят ..Шофьорите ви карат като бесни за да могат да почиват 4..5 мин.Редим се на опашки да си заредим картите а валидаторите ви редовно не работят.И най приятното е че в града ви не останаха млади хора КметЕ понеже няма работа!Да Са Ви Честити новите автобуси пълни с баби!!!!
33.
аз
08.12.2019 20:04:35
0
33
Добре де, оня ден писахте, че във В. Търново също ще купуват електроавтобуси, само че там сметката излизаше около 600 000 лв. единия. Тук както и да смятам излиза над 1.1 млн, единия. И там и тук в цената влизат зарядните станции. Нещо не ми се връзва, изли отново ще има на гол шкембак - чифте пищови. Ако някой си поблъска мозъка ще установи, че тази "инвестиция" няма никаква възвращаемост и за това за инвестиция е малко неумсетно да се пише, На там отиват и нещата с грандоманската зала в Изгрев, която по елементарни сметки дори и без спортни състезания ще утежнява бюджета с поне 30 000 лв. на месец или близо 350 000 лв, на година. за чий я правим тази зала при положение, че имаме две непълнещи се и почти разпадащи се такива. Тези харчове излизат от джобовете ни и вече не ми се нравят.
32.
Рон Бургунди
08.12.2019 18:40:00
0
56
Модераторите да ми лигавят долуподписания
31.
*********
08.12.2019 17:01:05
6
8
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
30.
Бургас
08.12.2019 15:05:08
0
67
А билетчето ще се намали ли??? Обирджии живеещи на гърба на народа.
29.
ехеее
08.12.2019 14:52:45
0
24
само тия на батерии да не са същите бараки като сегашните рейсове на градски транспорт , уж нови пък са кошници , що тъй ,кой ги е купувал нищо не разбира от рейсове
28.
Mailo
08.12.2019 14:24:51
11
5
Bratle v 15 milionen london chakame na 20 minuti po spirkite stiga se vjivqva davaite drugi proekti
27.
Do 23
08.12.2019 14:24:12
2
25
Аве трътльо ти карал ли си колело с дебело яке пуловер и работни обувки знаеш ли докато стигнеш на. работа ще си целия изпотен и кат дух не силния североизточен вятър и си с пневмония.
Колело се кара леко и подходящо спортно облекло колелото е за спорт и разтоварване не става да бъхтиш рано сутрин в студа
26.
*********
08.12.2019 14:16:56
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
25.
*********
08.12.2019 13:58:42
0
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
24.
*********
08.12.2019 13:33:47
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
23.
К
08.12.2019 13:15:56
33
4
Много добра новина.
Билетчето за автобус трябва да се вдигне на 2 лева. Само така ще стимулираме хората вместо да стоят с ръце в джобове да се разтърсят и да правят повече пари.
Нека да почват да карат колела.
22.
До 18
08.12.2019 13:03:56
22
9
Оперативна програма "Околна среда 2014-2020 г." - С европейски фондове , така се кукуват автобуси . Четете ги малко тея работи , само плямпате
21.
Marinero
08.12.2019 12:53:42
1
35
С тези цени на билета за такива смешни малки разстояния в това градче.... Ако не субсидирате цената скоро няма да си напълните автобусите.
20.
до 17
08.12.2019 12:36:36
4
28
явно не правиш разлика между миризмите. от кроношпан мирише на дървесина, а миризмата из града е на нефт и нефтени продукти.
19.
Нали
08.12.2019 12:22:23
1
33
КОМИСИОННИ...
18.
Геро
08.12.2019 11:58:36
0
40
Не мога да разбера как така една общинска фирма като БургасБус уж е на загуба а си позволява да вози безплатно по определени празници.Сега ще купува нави автобуси.В същото време хората във фирмата не са доволни от заплатите и условията на работа.Тук има разминаване .Безплатен транспорт а хората които го извършват не са доволни от заплащане.По добре да е платен или намален но хората да са доволни.Или всичко това е един голям ПИ АР .А хората които работя кучета ги яли.
17.
Какъв нефтозавод
08.12.2019 11:49:39
24
25
ви е в главата бе хора. Замърсяването е от Кроношпан. Питайте живеешите срещу Хемус. Абе кмета нали щеше да го мести извън Бургас?
16.
Хм... до хммм
08.12.2019 11:00:13
3
44
Затова пък ще вдигат данъците на колите, виждайки че не избираме автобусите! Още сини, зелени и пембени зони, повече дупки и "легнали полицаи" по пътищата... и още и още ограничения... та белким се сетим да хващаме скъпите им автобуси, нарамили торби и мебели.
15.
Нефтозавода
08.12.2019 10:59:49
2
28
Ама той свети ама не зависи това от кмета,щото 10годони Нефтохимик е на загуба и данъци не плаща,,затова свети
14.
*********
08.12.2019 10:51:45
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
13.
така така
08.12.2019 10:51:15
0
65
кметове вчера нефтозавода светите като коледна елха!! от сутринта се усещаше чак в центъра но вашите общински измервателни станции показваха че няма проблем!!!! иначе данъка за колите го вдигате че много замърсявали!!!!
12.
*********
08.12.2019 10:44:21
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
11.
,,,,
08.12.2019 10:18:02
34
36
Г-н Кмете махнете BUS. лентите.
10.
Тротинетка
08.12.2019 10:16:34
4
27
Аз пък си купих тротинека на ток
За 10 Мин ходя Славейков центъра
Екологично е спестявам 3 лева
Като завали дъжд я сгъвам и я качвам в рейса обаче сърцето ме боли като евреин да дам 1,50 това са много пари ще си купя 1лг ябълки с тях хаха хем здравословно ама по добре да не ме вали дъжда аайхаах
Кмете пощтри хората субсидиран тротинетки те
И хората,които нямат коли хаха
9.
хммм
08.12.2019 10:12:07
4
82
Билетчето в Бургас е най-скъпо в сравнение със София,Варна или Пловдив.А заплатите са най-ниските в сравнение със същите.Защо бре кмете?И защо хората са по автомобилите,а не с градския транспорт?
8.
Аз
08.12.2019 10:09:01
1
37
А максимума по 32 минути е. И то в делничен ден по обяд се чака по толкова. Ами вечер, а в събота и в неделя?
7.
Кметеее
08.12.2019 10:07:05
1
48
Шефа ми е дал карта за градския транспорт(без ограничение). Пътувам си с колата защото е по удобно. Славейкв - Мр.Рудник 50. - 55 минути.
6.
Осведомен
08.12.2019 09:58:10
27
17
Каква тежка миризма е те гони,преди 20години затваряхме прозорците вечерта ще вонеше на сяра и не се дишаше....сега 90%от производства в нефтозавода не работят
Я питайте кмета нефтозавода за последните 10години колко данъци е платил
5.
Хахах
08.12.2019 09:57:15
29
7
Ама как сега? Тази тема е в разрез с предишната "10 неща, които още ни навяват спомени за социализма". Какви са тези електробуси и съвременни автомобили? Само Икаруси, Чавдари и Джугани!!!

ДОЛУ СЪВРЕМЕННАТА ТЕХНИКА! Да живеят джуганите!!!
4.
Бс
08.12.2019 09:55:19
5
72
От 1седмица не се диша в града тежка миризма от нефтозавода той за електробуси говори
3.
Бургазлия
08.12.2019 09:51:24
5
60
Да се инвестират милиони в нещо което е на тотална загуба и да се краде от инвестицията е меко казано смешно
Позволете на частници да возят на 1лев или такситата да обират клиентите на 1лев по спирките,ще е по евтино хората ще са доволни частника на печалба и общината ще спести 100ци милиони...ама не може няма как да се краде от частника
Я по добре направете билетчето 2лева в други градове е по левче хаха
2.
*********
08.12.2019 09:46:08
0
10
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
1.
Комунистите
08.12.2019 09:45:55
4
75
Градският транспорт е много скъп
Славейков центъра отиваме и връщане 10 км 70 стотинки газ или 3 лева билети и мръзне е по спирките и вървене пеша
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Чужденците са в шок от скъпотията, не са очаквали нещо подобно  Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил В черешова градина в кюстендилското село Пиперков чифлик посетителите не само могат да си наберат плодове, но и да научат как правилно се берат череши Къде отидоха милионите? Мащабният ремонт на Дюлинския проход внезапно спря на 40% Къде отидоха милионите? Мащабният ремонт на Дюлинския проход внезапно спря на 40% Живущите в селата около него алармират за празни строителни площадки по стратегическото трасе, свързващо Варна и Бургас. С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя Лидерът на движение „Сияние“ извади наяве потресаващ кадър от ТОЛ камерите Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Никога досега за тази фаза не се е класирала толкова малка държава  Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Дипломатът влезе в бургаската библиотека и остана смаян от тийнейджърите, които в петък вечерта четяха книги  Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Той е освободен за домашно лечение, но 49-годишната му съпруга остава в критично състояние и с опасност за живота в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Поставената край Зимница защитна система е от изключително нисък клас, подмяната на опасните ламарини по новите стандарти може да отнеме време чак до 2034 година Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Акцията продължава и в този момент  Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Родителя на момченце от школата на „Славия“ говори за кошмара на оцелелите на косъм деца, разминали се на секунди от сблъсък с камиона-убиец
Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар Роднините на Броуди Лийч вече са го идентифицирали, а органите на реда призоваха за пълно уважение към личното им пространство в този съкрушителен момент Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Дори с играчи с по-ниско качество, отборите могат да представляват истински предизвикателства, когато се подготвят по правилния начин САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток Малко преди ударите американският президент Доналд Тръмп обвини Техеран в грубо нарушаване на мирното споразумение Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 САЩ и Великобритания вдигнаха военни самолети и кораби за Каракас, докато ООН се опитва да координира спасяването на оцелелите Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Кот д'Ивоар, Швеция и Япония също си подпечатаха визите за директните елиминации в деня на абсолютния рекорд по посещаемост Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори