×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
  • Глобалният пазар на дентален туризъм се ускорява към 65 милиарда долара
  • Двама тийнейджъри са в болница след токов удар в района на старозагорската жп гара
  • Британският премиер подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кметът Димитър Николов: С новите електробуси ще се намали чакането по спирките в Бургас


Кметът Димитър Николов: С новите електробуси ще се намали чакането по спирките в Бургас
Новите превозни средства се очакват да пристигнат през 2020 г., заяви градоначалникът
08 Декември 2019, Неделя, 09:23 ч.
Автор: Флагман.бг

Екологичният транспорт ще намали замърсяването в града

Новите електробуси в Бургас ще сгъстят графика на движение и общественият транспорт ще е на по-къси интервали. Това коментира пред БНР-Бургас кметът Димитър Николов. 

Припомняме, че в края на юли т.г. Общинският съвет в Бургас даде зелена светлина за реализирането на мащабен проект, който ще промени революционно градския транспорт. Ще се закупят 56 нови електробуса за 65 млн.лева и ще се изградят зарядни точки. Проектът е по Оперативна програма „Околна среда”, а Бургас ще бъде пионер в реализирането му. 

„Те ще са в три размера. От най-големите, среден клас и най-късите – за малките, труднодостъпни улички в Бургас и особено – в „Меден рудник“. Ще създадат допълнително много голяма функционалност на целия градски транспорт, защото една от сериозните критики, които търпим и, може би – с основание, в момента е, че разписанието, честотата на преминаването на автобусите през бургаските спирки е по-рядко, отколкото ни се иска и е необходимо. Затова тези допълнителни автобуси, 56 на брой, ще съкратят тези параметри в преминаването“, каза още градоначалникът.

Те ще намалят и замърсяването, защото ще са 100 % екологични. Новите превозни средства се очакват през 2020 г.
 




43
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост 22/06/2026, Понеделник 21:41 6
Михаил ДИМИТРОВ Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост 22/06/2026, Понеделник 21:41 0
Георги РУСЧЕВ Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски 22/06/2026, Понеделник 21:30 3
Флагман.БГ Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Заблуди, които държат хората в нещастни връзки 22/06/2026, Понеделник 21:00 2
Михаил ДИМИТРОВ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ 22/06/2026, Понеделник 19:30 0
Георги РУСЧЕВ Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна 22/06/2026, Понеделник 17:45 2
43
Коментара по темата
43.
Махни тези бус ленти
22.01.2020 22:47:20
0
0
Махай бус лентите празен автобус
42.
шега
10.12.2019 20:37:27
0
3
И кой ще се вози в още 56 автобуса –
Те и сега са полупразни. всеки си пътува с колата или такси. Само за ученици и пенсионери да се хабят милиони не е добра идея.
Не разбирам защо от десетилетия няма пари за най -болния проблем в Бургас-разбитите тротоари. и докога ще е така . За бога дайте малко пари и ги оправете най после.
41.
Рон Бургунди
09.12.2019 22:01:29
0
5
Мисля ,че в предишни постове казах какво да правят модераторите. Изпълнихте ли го? Не почувствах нищо!
40.
Ron Jeremy
09.12.2019 20:27:44
0
1
Ко стана
39.
Рон Бургунди
09.12.2019 18:47:37
0
60
Модераторите да ми го лигавят сополив
38.
Ноунейм-ансуер
09.12.2019 06:58:02
0
14
Не са тесла - брадва са
37.
Ноунейм
09.12.2019 00:43:31
0
6
Каква марка са? Тесла ли са?
36.
Ноунейм
09.12.2019 00:43:22
0
5
Каква марка са? Тесла ли са?
35.
Бс
08.12.2019 21:11:27
0
25
До номер 34 браво самата истина браво!!!
34.
nedovolna
08.12.2019 20:10:52
0
68
След като ни "сгряхте " по спирките който уж щяха да са с отопление дойде ред на машините ви за билетчета дето те работят ..Шофьорите ви карат като бесни за да могат да почиват 4..5 мин.Редим се на опашки да си заредим картите а валидаторите ви редовно не работят.И най приятното е че в града ви не останаха млади хора КметЕ понеже няма работа!Да Са Ви Честити новите автобуси пълни с баби!!!!
33.
аз
08.12.2019 20:04:35
0
33
Добре де, оня ден писахте, че във В. Търново също ще купуват електроавтобуси, само че там сметката излизаше около 600 000 лв. единия. Тук както и да смятам излиза над 1.1 млн, единия. И там и тук в цената влизат зарядните станции. Нещо не ми се връзва, изли отново ще има на гол шкембак - чифте пищови. Ако някой си поблъска мозъка ще установи, че тази "инвестиция" няма никаква възвращаемост и за това за инвестиция е малко неумсетно да се пише, На там отиват и нещата с грандоманската зала в Изгрев, която по елементарни сметки дори и без спортни състезания ще утежнява бюджета с поне 30 000 лв. на месец или близо 350 000 лв, на година. за чий я правим тази зала при положение, че имаме две непълнещи се и почти разпадащи се такива. Тези харчове излизат от джобовете ни и вече не ми се нравят.
32.
Рон Бургунди
08.12.2019 18:40:00
0
56
Модераторите да ми лигавят долуподписания
31.
*********
08.12.2019 17:01:05
6
8
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
30.
Бургас
08.12.2019 15:05:08
0
67
А билетчето ще се намали ли??? Обирджии живеещи на гърба на народа.
29.
ехеее
08.12.2019 14:52:45
0
24
само тия на батерии да не са същите бараки като сегашните рейсове на градски транспорт , уж нови пък са кошници , що тъй ,кой ги е купувал нищо не разбира от рейсове
28.
Mailo
08.12.2019 14:24:51
11
5
Bratle v 15 milionen london chakame na 20 minuti po spirkite stiga se vjivqva davaite drugi proekti
27.
Do 23
08.12.2019 14:24:12
2
25
Аве трътльо ти карал ли си колело с дебело яке пуловер и работни обувки знаеш ли докато стигнеш на. работа ще си целия изпотен и кат дух не силния североизточен вятър и си с пневмония.
Колело се кара леко и подходящо спортно облекло колелото е за спорт и разтоварване не става да бъхтиш рано сутрин в студа
26.
*********
08.12.2019 14:16:56
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
25.
*********
08.12.2019 13:58:42
0
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
24.
*********
08.12.2019 13:33:47
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
23.
К
08.12.2019 13:15:56
33
4
Много добра новина.
Билетчето за автобус трябва да се вдигне на 2 лева. Само така ще стимулираме хората вместо да стоят с ръце в джобове да се разтърсят и да правят повече пари.
Нека да почват да карат колела.
22.
До 18
08.12.2019 13:03:56
22
9
Оперативна програма "Околна среда 2014-2020 г." - С европейски фондове , така се кукуват автобуси . Четете ги малко тея работи , само плямпате
21.
Marinero
08.12.2019 12:53:42
1
35
С тези цени на билета за такива смешни малки разстояния в това градче.... Ако не субсидирате цената скоро няма да си напълните автобусите.
20.
до 17
08.12.2019 12:36:36
4
28
явно не правиш разлика между миризмите. от кроношпан мирише на дървесина, а миризмата из града е на нефт и нефтени продукти.
19.
Нали
08.12.2019 12:22:23
1
33
КОМИСИОННИ...
18.
Геро
08.12.2019 11:58:36
0
40
Не мога да разбера как така една общинска фирма като БургасБус уж е на загуба а си позволява да вози безплатно по определени празници.Сега ще купува нави автобуси.В същото време хората във фирмата не са доволни от заплатите и условията на работа.Тук има разминаване .Безплатен транспорт а хората които го извършват не са доволни от заплащане.По добре да е платен или намален но хората да са доволни.Или всичко това е един голям ПИ АР .А хората които работя кучета ги яли.
17.
Какъв нефтозавод
08.12.2019 11:49:39
24
25
ви е в главата бе хора. Замърсяването е от Кроношпан. Питайте живеешите срещу Хемус. Абе кмета нали щеше да го мести извън Бургас?
16.
Хм... до хммм
08.12.2019 11:00:13
3
44
Затова пък ще вдигат данъците на колите, виждайки че не избираме автобусите! Още сини, зелени и пембени зони, повече дупки и "легнали полицаи" по пътищата... и още и още ограничения... та белким се сетим да хващаме скъпите им автобуси, нарамили торби и мебели.
15.
Нефтозавода
08.12.2019 10:59:49
2
28
Ама той свети ама не зависи това от кмета,щото 10годони Нефтохимик е на загуба и данъци не плаща,,затова свети
14.
*********
08.12.2019 10:51:45
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
13.
така така
08.12.2019 10:51:15
0
65
кметове вчера нефтозавода светите като коледна елха!! от сутринта се усещаше чак в центъра но вашите общински измервателни станции показваха че няма проблем!!!! иначе данъка за колите го вдигате че много замърсявали!!!!
12.
*********
08.12.2019 10:44:21
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
11.
,,,,
08.12.2019 10:18:02
34
36
Г-н Кмете махнете BUS. лентите.
10.
Тротинетка
08.12.2019 10:16:34
4
27
Аз пък си купих тротинека на ток
За 10 Мин ходя Славейков центъра
Екологично е спестявам 3 лева
Като завали дъжд я сгъвам и я качвам в рейса обаче сърцето ме боли като евреин да дам 1,50 това са много пари ще си купя 1лг ябълки с тях хаха хем здравословно ама по добре да не ме вали дъжда аайхаах
Кмете пощтри хората субсидиран тротинетки те
И хората,които нямат коли хаха
9.
хммм
08.12.2019 10:12:07
4
82
Билетчето в Бургас е най-скъпо в сравнение със София,Варна или Пловдив.А заплатите са най-ниските в сравнение със същите.Защо бре кмете?И защо хората са по автомобилите,а не с градския транспорт?
8.
Аз
08.12.2019 10:09:01
1
37
А максимума по 32 минути е. И то в делничен ден по обяд се чака по толкова. Ами вечер, а в събота и в неделя?
7.
Кметеее
08.12.2019 10:07:05
1
48
Шефа ми е дал карта за градския транспорт(без ограничение). Пътувам си с колата защото е по удобно. Славейкв - Мр.Рудник 50. - 55 минути.
6.
Осведомен
08.12.2019 09:58:10
27
17
Каква тежка миризма е те гони,преди 20години затваряхме прозорците вечерта ще вонеше на сяра и не се дишаше....сега 90%от производства в нефтозавода не работят
Я питайте кмета нефтозавода за последните 10години колко данъци е платил
5.
Хахах
08.12.2019 09:57:15
29
7
Ама как сега? Тази тема е в разрез с предишната "10 неща, които още ни навяват спомени за социализма". Какви са тези електробуси и съвременни автомобили? Само Икаруси, Чавдари и Джугани!!!

ДОЛУ СЪВРЕМЕННАТА ТЕХНИКА! Да живеят джуганите!!!
4.
Бс
08.12.2019 09:55:19
5
72
От 1седмица не се диша в града тежка миризма от нефтозавода той за електробуси говори
3.
Бургазлия
08.12.2019 09:51:24
5
60
Да се инвестират милиони в нещо което е на тотална загуба и да се краде от инвестицията е меко казано смешно
Позволете на частници да возят на 1лев или такситата да обират клиентите на 1лев по спирките,ще е по евтино хората ще са доволни частника на печалба и общината ще спести 100ци милиони...ама не може няма как да се краде от частника
Я по добре направете билетчето 2лева в други градове е по левче хаха
2.
*********
08.12.2019 09:46:08
0
10
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
1.
Комунистите
08.12.2019 09:45:55
4
75
Градският транспорт е много скъп
Славейков центъра отиваме и връщане 10 км 70 стотинки газ или 3 лева билети и мръзне е по спирките и вървене пеша
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“ Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“ В ПТП-то участват пет автомобила, има тежко ранени 11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си 11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си Една жена никога не трябва да се снишава толкова ниско, че да моли за уважение и лоялност Claudia León носи магията на Ибиса за July Morning в Bedroom Beach Claudia León носи магията на Ибиса за July Morning в Bedroom Beach Посрещането на първите слънчеви лъчи в утрото на 1 юли е уникална за България традиция, вдъхновена от вечната рок класика на Uriah Heep Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Много хора вярват, че токсичната им връзка е резултат от собствените им недостатъци Жегата в Европа взе жертви, температурите минават 40 градуса Жегата в Европа взе жертви, температурите минават 40 градуса Франция, Испания, Белгия и Великобритания въведоха предупреждения, училища затварят, транспортът се затруднява Второто издание на „Крайморски фестивал“ събра над 600 пазители на традициите в зрелищен двудневен маратон (ВИДЕО) Второто издание на „Крайморски фестивал“ събра над 600 пазители на традициите в зрелищен двудневен маратон (ВИДЕО) Уникално дефиле, кукери и детски работилници превърнаха местната лодкостоянка в най-горещата културна точка на уикенда Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи В МБАЛ „Сърце и Мозък“ тя получава своевременно лечение и се възстановява благодарение на адекватната намеса на екип от специалисти БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми Ректорът проф. д-р Сотир Сотиров обсъди разработването на съвместни програми и двойни дипломи с президента на ASOMI College of Sciences
Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Спортът и националният музикален фестивал са засегнати, като се очаква температурите за някои да достигнат 42°C от понеделник Кардашиян вече е Ким Монро Кардашиян вече е Ким Монро Резкият завой в имиджа на звездата обаче веднага породи сериозни съмнения и дебати дали става въпрос за перука или за радикална промяна Плениха внука на Брежнев на фронта Плениха внука на Брежнев на фронта Информацията е потвърдена от редакцията на Би Би Си в Украйна от източник на военната разузнавателна служба на Министерството на отбраната на Украйна
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Съпруга към съпруг:
- Днес, когато минавах през коридора, часовникът падна зад мен.
- Той винаги закъснява.
Виц на деня Виц на деня Студент влиза в женското общежитие. Портиерът го пита:
- При коя отивате?
- Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако Господ беше жена, всички мъже щяха да горят в ада, без дори да знаят за какво
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори