Над 100 тона пилешко месо със салмонела на българския пазар
Месото е внос от Полша
Най-малко 100 тона пилешко месо със салмонела от Полша са стигнали на българския пазар, предадоха от Агенцията по храните, цитирани от Нова тв. Част от заразеното месо е иззето от пазара и до момента няма подадени сигнали за заразени потребители.
"По отношение полското месо със салмонела нотификациите не са една или две. В България като засегната страна вече сме получили 16 такива нотификации", каза д-р Кремена Стоева от Агенцията по храните.
Стоева отказва да каже кога е дошло предупреждението от Европейската система за бързо реагиране. Въпреки строгите мерки и проверки, месото успешно е стигнало до българските потребители.
Според докторката количеството е най-малко 100 тона през една фирма. "Аз не мога да кажа дали го е изтъргувала на българския пазар.
Салмонелата не е устойчива на високи температури и, ако месото е топлинно обработено, риск от зараза няма", успокои потребителите д-р Стоева.
ЦИК отряза кандидати, пробвали се в две и дори четири партии
1.3 млн. българи нямат пари за лечение – все повече доплащаме за здравни услуги
Европейските цени на газа скочиха с 35% след ударите в Близкия изток
На хижа "Кемен дел" до София е било страшно, съобщиха от БТС
Варна под заплаха от воден срив
Главният секретар на МВР разкри стряскащи данни за купуване на гласове
Скандална кражба в "Меден рудник", 24-годишен криминоген "изби рибата"
Неидентифицирани дронове засечени над базата, в която живеят Марко Рубио и Пийт Хегсет
Тръмп се вбеси от атака по Катар, заплаши да срине газовото находище "Южен Парс"
Почит към Св. мъченици Дария и Хрисант: История за любов и вяра! Красиви имена празнуват
Времето днес: Облачно с валежи и опасно по Черноморието

в кочината холандия им трябваха 6 месеца да стане скандала с фипрониловите яйца...
или другия пример е с гасенето на горските пожари - в дивашкия пост - комунизъм руснаците пратиха самолет да гаси пожарите и спаси що може, а демократична европа прати постфактум оценители на щетите.
въпрос на ценности.
пп. ясно ли е що отрепка кат плевнелиев им е фен?!