×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Извънредно! Застреляха мъж в ауди в центъра на Бургас (СНИМКИ)
  • Заради ракетния обстрел: Болница в Йерусалим лекува десетки пациенти под земята
  • БАБХ откри растеж на бактерии и плесени в училищни сандвичи
  • Иран заплаши Румъния заради US самолетите на нейна територия
  • БАБХ наложи карантина на 20 хектара лозя край Велико Търново
  • Колкото пациенти - толкова медицински специалисти: Частните болници на бунт срещу стандарта по здравни грижи
  • България: По-скъпо е, отколкото в Япония и Германия взети заедно
  • "Крещи, напада и заплашва": Потърпевши сигнализират за агресивен мъж в столичен квартал
  • Агенцията за пътна безопасност дала милиони на външни изпълнители: Разследване на ИПБ
  • Шест партии играят в следващия парламент
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Валери Симеонов за съвместните ни проекти с Русия: България винаги е била губещата


Валери Симеонов за съвместните ни проекти с Русия: България винаги е била губещата
"Практиката показва, че от всички тези големи проекти, „големи шлемове“ и всякакви други измишльотини България винаги е била губещата"
05 Декември 2019, Четвъртък, 11:48 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка-архив Авторът)

Лидерът на НФСБ не очаква сериозен скандал от обявяването за персона нон грата на наш дипломат в Москва

Лидерът на НФСБ Валери Симеонов не смята, че ще се разрази някакъв сериозен скандал между България и Русия.

Депутатът коментира решение на Министерството на външните работи на Русия да обяви за персона нон грата български дипломат от посолството ни в Москва.

„Българският дипломат е с ранг, равностоен на ранга на руския дипломат в София, който бе обявен за персона нон грата в края на октомври 2019 г.
Българският дипломат ще напусне Руската федерация в указания в нотата 24-часов срок“, съобщи днес българското външно министертво.

Според Валери Симеонов това са стандартни ответни действия, свързани с отстраняването и с експулсирането на главния секретар на руското посолство у нас.

Попитан дали това може да има връзка с критиките на руския президент Владимир Путин от вчера – че България се бави с изграждането на газопровода по „Турски поток“, Симеонов отговори: „Може да се направи връзка, но не мисля, че икономическите въпроси трябва да бъдат пряко свързани с доказан шпионаж – с безспорни, безспорни факти на шпионаж от страна на главния секретар на руското посолство.“

След въпрос дали това ще се отрази на отношенията между България и Русия, лидерът на НФСБ каза: „Аз не мога да гадая, но отношенията на България с Русия на първо място трябва да са икономически. С други думи – България трябва да си гледа интересите и от т.нар. Турски поток, и от евентуалното поемане на строителството на „Белене“. С други думи – винаги трябва да стои въпросът какво печелим ние. Защото практиката показва, че от всички тези големи проекти, „големи шлемове“ и всякакви други измишльотини България винаги е била губещата и винаги е била в позицията да бъде задължена да купува нещо, което не й трябва, или да плаща неустойки. Така че препоръчвам малко по-сериозно внимание по отношение на бъдещите икономически проекти. Останалото мисля, че от само себе си ще се нареди.“

Тома Биков от ГЕРБ също направи коментар по темата с обявяването на българския дипломат за персона нон грата. Според него също в това няма драма предвид, че става въпрос за реципрочно действие след изгонването на руски дипломат у нас.

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
26
Коментара
26
Коментара по темата
26.
Кацата
08.12.2019 08:04:54
0
2
Вярно е. България винаги е била губеща защото управниците ни след 1878 година не стават и за чеп за зеле.
25.
До20ти
07.12.2019 13:17:53
0
3
Ей "велоПедал" и това попречи ли на държавата ви кенеф да експлоатира и държи в робство собственият си народ(като крепостни селяни чак до началото на 20 век) да бъдат избити от Сталин 20 милиона руснаци?
Попречи ли на "Елита" ви да разграби държавата и заедно с олигарси и бандити да докарат народа си до просешка тояга, а жените и момичета ви да бъдат прогонени из цяла Европа като проститутки. Че през 90-те години 90% от проститутките в България бяха рускини. Толкова сте велики, че историята ви е само страдание, кръв и терор.
24.
Ostavka
07.12.2019 13:04:20
0
1
Тоя работи за интересите на Анкара
23.
До21 грамотният
07.12.2019 11:35:12
1
1
Чест и почитания за краткият урок по истинска история, а не тази на миризливите и некадърни комуняги!
22.
кк
06.12.2019 18:18:09
2
1
Губещи сме , защото ни управляват неграмотни кавали !!!
21.
До всички тъпаци от 17 до 20
06.12.2019 08:45:12
3
5
В резултат на реформата от 1861 г на повече от 30 милиона руски селяни е предоставена възможността да участват в икономическата модернизация на страната.Крепостните селяни имат възможност да се откупят, след което и да се придвижват свободно, за да участват в новия стопански живот на Русия. Откупните плащания за руските селяни са оконяателно премахнати през периода 1905-1907 г. Значи,руският народ трябва да се откупва,за да може да се придвижва свободно,а те идват нас да освобождават.Истории за наивници .Новосъздадената Българска държава е заплатила на Русия 30 тона злато-повече отколкото САЩ СА заплатили за Аляска! Всичко сме си платили ,за нищо не сме им задължени! Това че винаги са искали да владеят проливите си е техен проблем. Русия никога не е искала България да е независима.Левски е казвал : "който ни освободи-той ще ни зароби" .И него убиха. Да сте чували с нещо да са подпомогнали националноосвободителното движение-оръжие, пари, ? Нищо.Само фалшива пропаганда. Колко бил велик Дядо Иван.Четете , образовайте се и мислете с главите си!
20.
Руснак
05.12.2019 22:46:30
3
4
Много бързо забравихте тези земи са освободени от дядо ми
19.
До 16
05.12.2019 20:10:22
1
1
Аз на български не чета. Влизат тук Да се забавлявам с такива като теб.
18.
До 16
05.12.2019 20:06:51
3
4
Май ти си човекът с нуждата от образоване. Сигурно баба ти ни освободи. Да еба и недоносените псета ....
17.
20%
05.12.2019 19:41:53
5
5
Точно така, 16-ти лек. САЩ са ни освободили от Турция. Ако не бяха те нямаше да има нито България, нито българи като народ. Не слушайте русофилите. Само лъжат.
16.
До 10
05.12.2019 19:35:40
7
5
Русия никога не ни е освобождавала! Империя не освобождава.В Канада може да няма много Българска литература по темата но има интернет. Чети и се образовай, за да не се излагаш.Като ти харесва толкова в Русия ,напусни Канада и отивай да живееш там! Ти ще си единственият умник.Имаше един преди време -Жерар Депардио ,ама и той избяга.Не мога да разбера такива двуличници:уж много е хубаво в русия, а пък все в ЕС или в САЩ бягате или си пращате децата
15.
До зурлю
05.12.2019 19:15:35
9
1
Абе зурла тъпа русосвинска! Ти четеш ли какво съм написал:-че не ме интересува какво прави Гена там.Разбирам те.Предвид политическите ти предпочитания си правя извод за IQ-то ти.Не съм писал че не съм ходил, а че повече не искам да ходя.Има по-приятни и интересни места по света.Спри да пиеш бояршчик защото мозъкът ти закърнява и не можеш да осмислиш прочетеното
14.
кофти матрял
05.12.2019 18:50:11
2
10
За радост на Валери ефенди сега Турция ще губи, като първа транзитираща страна, а ние ще печелим като купуваме от работодателите му зад Босфора. Парите не миришат, нали, Валери. Важното е, че сме "патриоти".
13.
Smith
05.12.2019 18:47:19
9
5
Валерката е прав - България винаги губи пряко от пияните орки в путлеристан, но непреките щети са дори по-тежки! Основния проблем е, че всеки един такъв грандомански проект е извор на корупция за безродни плодажници като Пеевски, Доган, които рушат устоите на държавата ни. Схемата на блядовете е проста - корумпират политици, които от своя страна им подаряват пари през губещи проекти.
12.
дядо
05.12.2019 17:58:22
3
8
До какво доживяхме-въпросния да коментира международните ни отношения тцтцтц
Всичко си заслужаваме ,даже ни е малко!
11.
*********
05.12.2019 16:13:31
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
10.
10
05.12.2019 15:13:34
11
16
Аз също бях в Русия преди 6 години. Останах очарован от всичко. Наложи се да ползвам здравни услуги, а застраховката ми от България се оказа естествено с невъзможна за използване. Затова отидох без нея. Прегледаха ме без пари. Но ми напомниха как нашите лекари скубят руснаците в слънчев бряг. Хората имат пари виждаше се по дрехите, които носят, по пълнитие заведения, магазини и улици. Хайде да си гледаме нашата си кочинка. Колкото пъти сме били срещу Русия, толкова пъти сме губили и територии и какво ли не. Но ние си го заслужаваме. Винаги сме срещу освободителите си. Сигурен съм, че Русия милион пъти съжалява за нашето освобождение. Ние сме неблагодарници.
Сега живея в Канада и ще ви кажа, че руснаците тук демонстрират богатство и превъзходство. Да, тук са. Но целта им е паспорта за да пътуват неограничено. Ходят си по 2 пъти в годината в Русия. Дали са бедни???
9.
зурла
05.12.2019 14:58:31
8
9
Не бил ходил и не се интересува, а знае какво има на 50 км от Петербург

Абе тука само идиоти ли има ..
8.
Баладински до Гена
05.12.2019 14:47:39
12
21
Не ме интересува какво правиш в Русия,но лично аз там нито по работа, нито на екскурзия не искам да ходя. Защо не излезеш на 50 километра извън Петербург да видиш за какво става въпрос? Още помпат вода с помпите дето германците са ги оставили през войната. Москва и Петербург-да-витрина.Чувал ли си за Потьомкиновите села?Бутафорни фасади край пътя-в далечината, та като минава царицата да види в какви хубави къщи живее народа.Същото го е правил и Сталин със западните делегации ,само че посрещачите били от НКВД облечени в народни носии-яки,охранени,добре изглеждащи. А обикновения народ мършави,без зъби,с бради до кръста-скрити да не ги видят.И "полезните идиоти"- (терминът е на Ленин ) пишат и разказват колко е добре в СССР. За Бургас съм съгласен- градът умира. Но за това са виновни тези,които държат паметника на окупаторите в центъра на града. А ние също сме си виновни, че пак ги избрахме .Имаше кандидати с идеи как да променят нещата ,ама кой да си размърда мозъка да помисли?За това халът ни е такъв.
7.
зурла
05.12.2019 13:53:12
19
15
Ами губеща ще е

С такива "политици" бизнесмени дето чакат наготово, или някой да им работи за без пари.
Народът го е казал - хубави неща стават само с хубави хора. Докато ни управляват отрепки мислещи само за собствените си задници това никога няма да се промени.
А Русия .. няма да е далече времето когато ще се редите за визи и емиграция в тази посока
6.
Гена
05.12.2019 13:29:34
10
16
За 10 дена съм в Санкт Петербург , един чай 400ml e 450 p - 12.5leva на главната улица и пълно с народ в 22:00 в делничен ден. Незнам какви заплати взимат, или на помощи живеят ама в Бургас народа излиза само ако има безплатна чорба, и 2 лв за чай не могат да отделят.
Ясно е, че с Русия няма изгодни сделки тъй като продажниците подписват неизгодни договори. Не се сещам с Американци и Канадци да имаме.
До всички русофили и русофоби - ебат ни здраво , а вие се плюнчете по форумите!
5.
До Зара
05.12.2019 13:02:46
15
22
Халът на България е по-добър от този на рассия. Не случайно потокът на миграцията е от изток на запад,а не обратно.Но можеше да е и още по-добре ако не бяхте вие -русофилите-национални предатели и бащите и дядовците ви -комунисти.
4.
*********
05.12.2019 12:55:33
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
3.
Дидо
05.12.2019 12:32:15
3
12
Я напишете аз депутатът Петър Петров от НФСБ и бикините на журналистката!Или ви е шубе?
2.
n
05.12.2019 12:18:02
21
24
Da go duha Rusia.
Ima takava teritoria a ima po malki zaplati ot Bulgaria.
1.
Зара
05.12.2019 12:14:00
37
21
Злобен русофоб.От такива като него България е на този хал!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Вътрешният министър: Мотивът за (само)убийствата до Петрохан и Околчица остава неясен Вътрешният министър: Мотивът за (само)убийствата до Петрохан и Околчица остава неясен Вероятно ще се търси със сексологичната и теологичната експертиза, каза той Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Посланията на звездите, които белязаха церемонията през тази 2026 година   Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Тя се провежда в периода 15 март - 30 април 2026 г. Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Около 14:30 часа двамата се разделили спокойно и Бургазлиев тръгнал сам към паркираната сутринта на ул. "Поп Георги" кола, веднага след това сложил край на живота си Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март АПИ въвежда временна организация на трафика в тунелите Витиня, Ечемишка и Правешки ханове  Специализирана трудова борса в сферата на туризма ще се проведе в Бургас Специализирана трудова борса в сферата на туризма ще се проведе в Бургас Очаква се участие да вземат повече от 30 работодатели Окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев: Самоубийство е, със законно притежаван пистолет Окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев: Самоубийство е, със законно притежаван пистолет Намерихме проектила – извън колата е, казаха от прокуратурата  Бургазлиев убит!? Изключено – няма причина, каза негов съсед от 37 години Бургазлиев убит!? Изключено – няма причина, каза негов съсед от 37 години Не се изключва и версия за самоубийство, но кръв по стъклото на шофьора не се вижда, нито от лявото слепоочие БАБХ откри бактерии и плесени в училищни сандвичи след проверки в над 400 училища БАБХ откри бактерии и плесени в училищни сандвичи след проверки в над 400 училища Агенцията въвежда пълен контрол върху пилешкото месо и нови правила за етикетиране на замразените храни Застреляният в центъра на Бургас е поморийският бизнесмен Христо Бургазлиев – собственик на чейндж бюро Застреляният в центъра на Бургас е поморийският бизнесмен Христо Бургазлиев – собственик на чейндж бюро Убиецът е стрелял или от упор през стъклото на Aудито му, или в непосредствена близост от отсрещния тротоар на ул. „Поп Георги“
Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Берлин отхвърли искането на Доналд Тръмп да помогне за осигуряването на сигурността в Ормузкия проток, заявявайки, че войната не е на НАТО Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израелската армия заяви, че разполага с хиляди цели за поразяване, докато конфликтът в Близкия изток продължава да се разширява Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Oпустошението от войната не помрачи традицията за Рамазан с рецитали на свещената им книга като източник на надежда и сила Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Медицинският център „Шааре Цедек“ премести стотици пациенти под земята след засилени атаки и очаква нови ранени Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки След атака с дрон близо до летището Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Книжката на водача е отнета и са му съставени актове за 2100 лева Фаворита Тимъти Шаламе, не грабна Оскар въпреки силния си сезон Фаворита Тимъти Шаламе, не грабна Оскар въпреки силния си сезон Звездата от „Sinners“ получи първата си статуетка на Академията Киър Стармър: Великобритания няма да се включи във войната между САЩ и Иран Киър Стармър: Великобритания няма да се включи във войната между САЩ и Иран Британският премиер отказа искане за военни кораби в Ормузкия проток и обяви финансов пакет за домакинствата заради растящите енергийни разходи Телевизии в САЩ заплашени с отнемане на лицензи заради репортажи за Иран Телевизии в САЩ заплашени с отнемане на лицензи заради репортажи за Иран Изявлението му бе дадено след публикация на Тръмп, в която президентът критикува „умишлено подвеждащо заглавие“ на медии относно инцидент с пет самолета-цистерни, поразени при ирански атаки в Саудитска Арабия Това е футболът, който трябва да играем, каза босът на Черноморец д-р Спасимир Иванов Това е футболът, който трябва да играем, каза босът на Черноморец д-р Спасимир Иванов Поздравявам и тях, и треньора Иван Колев с целия щаб, както и всички в клуба, които работят неуморно за да върнат марката Черноморец, там където и е мястото, каза босът на акулите
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски управлява ГЕРБ с фейсбук статуси Виц на деня Виц на деня Между мъже:
- Скарахме се с жена ми и после тя ми призна, че съм прав. Какво да правя? Никога не съм попадал в такава ситуация.
- Извини и се. Кажи, че не си искал да бъдеш прав.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, защо татко си отиде от вкъщи?
- Ти знаеш ли как се изтриват съобщения във Вайбър?
- Знам.
- Е, той не знае...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако тъщата почне да ти вика "синко", значи на село е пълно с работа!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори