Задържаха родни непълнолетни джебчийки в Атина
Ромките измъквали портфейлите на туристи в града
Четири непълнолетни български джебчийки – на 14, 15, 17 и 18 години, бяха задържани от полицията в Атина. Техният периметър на действие бил в центъра на гръцката столица, като обирали най-често портфейли от чанти на туристи и местни граждани.
Те са задържани в началото на тази седмица на централната улица "Ерму", докато измъквали предмети от раница на група туристи захласнати по информационна карта, съобщава "Труд". От българските ромки са иззети 180 евро, четири мобилни телефона и три карти на града.
Според полицията джебчийките "заработвали" поне от три месеца по натоварени с търговско-историко-археологически интерес райони в центъра на Атина. До момента са констатирани 13 кражби от непълнолетните българки.
Делян Пеевски към протестиращите: Власт не се взима на улицата, а на избори
От "Автомобилна администрация" започнаха ефективна стачка
Зеленски търси истински край на войната – очаква решение след разговорите между Москва и пратениците на Тръмп
Кошмар за български футболен национал
Символична пътека към достъпността и толерантността ще се изгради днес в Бургас
Камери в Гърция хващат нарушенията на момента и веднага уведомяват шофьора
САЩ спира обработката на визи и зелени карти за имигранти от 19 страни
Серина Уилямс каза дали се завръща на корта
Лаура Кьовеши идва в България
Връхлитат ни геомагнитни бури
Ще бъде ли изтеглен Бюджет 2026
Кой православен празник посрещаме днес, има важни предания
