×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Борисов отговори на Путин за "Турски поток": Строим по 5 км на ден


04 Декември 2019, Сряда, 19:01 ч.
Автор: Флагман.БГ

Няма по-добри от Гешев за главен прокурор, има само по-мързеливи, заяви премиерът

Премиерът Бойко Борисов отрече обвиненията на руския президент Владимир Путин, че България нарочно бави полагането на тръбите от "Турски поток" на наша територия.

"Информацията му е стара! Добре дошъл е, като дойде, ще види. Ние имаме над 140-150 км, които сме изкопали и се полагат тръби. Средно по 5 км на ден строим. Как ще го бавим! Забавихме се по простата причина, че изпълнявахме препоръките на ЕС, ние не сме Сърбия или Турция. Всеки има право да търси алтернативни трасета, ние търсим алтернативна диверсификация. Сигурно не им е приятно, че България е толкова силен и лоялен член на Европейския съюз", заяви пред bTV премиерът Бойко Борисов.

Според него руският президент е нервен и заради безкомпромисните действия на България спрямо шпионите на Москва. "С 1 млрд. по-евтини са километрите, които строим, от "Южен поток". Нищо не бавим умишлено, нали преди няколко седмици бяхме на 140-150-ия км със сръбския енергиен министър и представители на Саудитска Арабия", заяви Борисов. И напомни, че е готова връзката с Турция с всичките нови компресорни станции.

Владимир Путин смята, че България бави умишлено "Турски поток"

"Да сте чули Брюксел? Да сте чули Вашинготн? Всички ни казват "Браво", каза още премиерът. По повод решението на властите в САЩ да пратят у нас емисар, който да следи за корупцията по високите етажи, Борисов обясни, че това е станало по негово настояване по време на срещата му с американския президент Доналд Тръмп. Така премиерът искал да отговори на всички обвинения, че у нас се прикрива корупция. Борисов се възмути, че олигарси са си направили медии и сега при всяко разследване срещу тях надигат глас, че са издатели и има натиск ърху свободата на словото. "Като напусна премиерския пост, ще си направя сайт или телевизийка и тогава ще бъда най-добър разследващ журналист, заради което никой не трябва да ме закача", пошегува се Борисов.

Той защити избора на Иван Гешев за главен прокурор като обясни, че няма по-подходящ от него за поста. "Няма по-добри, има по-мързеливи", настоя Борисов. После похвали Гешев, че е с много по-оперативно мислене и ще работи много добре с МВР. Премиерът обаче съобщи и новината, че кабинетът ще предложи промяна в правосъдната система, която предвижда независим прокурор да може да разследва главния прокурор.

Мярката e включена в препоръки на Венецианската комисия, които трябва да бъдат обявени в четвъртък или в петък, но с чернова от които Борисов разполагал. "Излязат ли препоръките, моментално събирам правителството и го приемаме. Ако трябва в събота и неделя още", увери ще премиерът, който смята, че по този начин ще се сложи край на твърденията за неограничената власт на обвинител №1.


В категории: Политика


6
Коментара
6
Коментара по темата
6.
ХХ
05.12.2019 15:44:00
0
1
@5
така е!
ние сме против изнудване на украйна!
ние слушаме евроатлантическите ни партнери и водим политика в техен интерес...
пп. неее, те не ни изнудват, а ние просто споделяме техните ценности.
аман от идиоти като другаря смит!
5.
Smith
05.12.2019 00:13:48
2
2
Не стига, че им строим за наша сметка газопровод, ами е нагли орките от руслямистан. Целта на тая тръба е оядените руски олигарси да изнудват Украина. След 5 години като се разберат и газа като потече пак през Украина, мутрата Борисов, Пеевски, Доган, лъжепатриотите и останалата безродна русофилска сган ще се изнесат с рушветите от територията, а простия електорат ще плаща заемите с лихвите и ще се чуди що са ниски пенсиите и защо трябва да събира капачки за кувьози.
4.
Дълбоката Държава
04.12.2019 21:04:26
2
0
Налице е сигурност само за миналото, а за бъдещето — единствено по отношение на смъртта.

Човекът е надарен с разум. Той е осъзнат за себе си живот. Той има съзнание за себе си, за своите сънародници, за миналото си и за възможностите на своето бъдеще. Съзнанието за себе си като отделна същност, за краткия си житейски път, за истината, че се ражда и умира не по своя воля, че ще си отиде преди онези, които обича или те — преди него, съзнанието за самотата и изолираността си, за своята безпомощност пред силите на природата и обществото — всичко това превръща изолираното му, откъснато съществуване в непоносимо затворническо ежедневие.. Не се ли освободи от тази тъмница, не се ли свърже под някаква форума с друг човек, с друга същност от външния свят той ще полудее.

Изолираният живот поражда страх, всъщност той е източник на всички страхове. Да бъдеш изолиран, означава да си откъснат от света, без никакви възможности да използваш човешките си сили. Следователно да бъдеш изолиран, означава да си безпомощен, да не си в състояние да проумееш света. Това означава, че светът може да те покори, без да си в състояние да реагираш. Затова изолираността е източник на силен страх. Тя също така предизвиква срам и чувство за вина.
3.
Вашингтон
04.12.2019 21:03:23
1
2
Агент Будала е класически столичен тарикат, дълбоко спящо бебе - психологически и геополитически.
2.
04.12.2019 20:47:53
1
2
Какво по-различно да се очаква от индивид с една книга умствен багаж.
1.
ХХ
04.12.2019 20:00:33
3
5
любопитен съм на каква база борисов говори за 1 милиард по-евтина цена...
южен поток бяха 4 тръби за всичко 30 милиарда кубика + 3 компресорни станции в цялата цена.
сега компресорите са извадени в отделна поръчка, а капацитетът е намален...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Central Park Бургас превърна 1 юни в празник на усмивките (СНИМКИ) Central Park Бургас превърна 1 юни в празник на усмивките (СНИМКИ) Деца и родители се включиха в танцов флашмоб и забавни игри с Николай Николов Осъдиха акушерка за причинена по непредпазливост смърт на новородено Осъдиха акушерка за причинена по непредпазливост смърт на новородено Бебето е било ударено по главичката, починало часове по-късно Вижте къде UTA Edenred ще очаква шофьорите с топла храна и напитки Вижте къде UTA Edenred ще очаква шофьорите с топла храна и напитки Тази година българската спирка от кампанията ще бъде във Видин Момче прати селски кмет в безсъзнание след удар с лопата Момче прати селски кмет в безсъзнание след удар с лопата Мъжът е със средна телесна повреда Детска асамблея даде сцена за изява на ученици от Несебър Детска асамблея даде сцена за изява на ученици от Несебър Празничната проява под надслов "Изкуството ни свързва" събра десетки ученици в Артиум център по повод Международния ден на детето Бивш футболист на "Нафтата" е лидер на ОПГ-то с 250 килограма марихуана в Зимница (СНИМКИ) Бивш футболист на "Нафтата" е лидер на ОПГ-то с 250 килограма марихуана в Зимница (СНИМКИ) Той и още трима са задържани при блестяща съвместна акция на ДАНС, ГДБОП, МВР и Окръжна прокуратура-Бургас Бащата на Трифонова от "Хелс Китчън" коментира за пръв път участието ѝ личните драми в шоуто Бащата на Трифонова от "Хелс Китчън" коментира за пръв път участието ѝ личните драми в шоуто Известният участник от Биг Брадър изрази силна гордост от професионалните умения на поморийката, но разкритикува публичното показване на семейни конфликти Близкият до Пеевски шеф на РИОСВ-Варна бе уволнен Близкият до Пеевски шеф на РИОСВ-Варна бе уволнен Казусът "Баба Алино" изяде главата му Николай Попов дари детски кувьоз на болницата в Пазарджик навръх 1 юни Николай Попов дари детски кувьоз на болницата в Пазарджик навръх 1 юни Това обещание направих още по време на предизборната кампания на СИЯНИЕ, написа той Млада жена загина след падане от 8 етаж на жилищен блок в Пловдив Млада жена загина след падане от 8 етаж на жилищен блок в Пловдив Полицията разследва трагичния инцидент, като първоначалните данни изключват следи от насилие
След молба за развод мъж яхна багер и срути семейната къща След молба за развод мъж яхна багер и срути семейната къща Разяреният съпруг атакувал имота, докато вътре се намирали жена му и двете им дъщери Морската вода в турския курорт Алания става опасна Морската вода в турския курорт Алания става опасна Замърсяването е стигнало критично ниво, предупреждава експерт Ясновидецът Яцковски: Как ще изглежда предстоящата криза Ясновидецът Яцковски: Как ще изглежда предстоящата криза Парите ще бъдат замразени, за да не се стига да хиперинфлация, на хората ще се раздават виртуални точки, описва виденията си известният поляк Колко мигранти е длъжна да приема България от юни? Колко мигранти е длъжна да приема България от юни? Новият пакт на ЕС предвижда: обгрижване на нахлулите през Турция, получаване на араби и африканци на квотен принцип или заплащане на солени глоби Владимир Путин иска вечен живот, дал е $ 26 милиарда за експерименти Владимир Путин иска вечен живот, дал е $ 26 милиарда за експерименти Руският президент не иска да умира Сделката с Иран: петте основни проблема, пред които е изправен Тръмп Сделката с Иран: петте основни проблема, пред които е изправен Тръмп Администрацията на Тръмп обсъжда временно спиране на огъня, но ключови въпроси около ядрената програма, санкциите и корабоплаването остават нерешени Жилищната криза в Гърция се задълбочава заради рекордните наеми и недостига на достъпни имоти Жилищната криза в Гърция се задълбочава заради рекордните наеми и недостига на достъпни имоти Високите разходи за подслон поглъщат огромна част от доходите на домакинствата и спират младите хора да създават семейства Опасна треска след ухапване от кърлежи предизвика смъртни случаи в съседна Турция Опасна треска след ухапване от кърлежи предизвика смъртни случаи в съседна Турция Климатичните промени и зачестилите валежи активизираха разпространението на Кримска-Конго хеморагична треска в региона Хърватия въвежда строги ограничения за продажбата на алкохол заради пияни туристи Хърватия въвежда строги ограничения за продажбата на алкохол заради пияни туристи Новите законови промени дават право на местните общини да забраняват нощната търговия с алкохолни напитки в магазините Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Местният парламент даде мощен символен знак, че градът е готов за най-мащабния музикален форум
Атанас Пеканов, вицепремиер Атанас Пеканов, вицепремиер Хората трябва да се откажат от скъпите неща Виц на деня Виц на деня - Мамо, тате... утре има родителска среща...
- Ааа, по-добре да идем на почивка с тези пари!
Виц на деня Виц на деня - Какво е знаменитост?
- Това е човек който цял живот се мъчи да стане известен и като успее - започва да носи черни очила и перуки, за да не го познаят.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук При соца беше по-хубаво - банкети, бригади, манифестации, с*кс, жени, танци. А сега ни остана само с*кса.
- Дядо Яне - самотен овчар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори