×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Карнобатлия стана зам.-външен министър


03 Декември 2019, Вторник, 20:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Милен Люцканов е дипломат от кариерата

 

Милен Люцканов е новият зам.-министър на външните работи. Той е назначен със заповед на министър-председателя Бойко Борисов, съобщиха от правителствената пресслужба, информира Карнобатски глас. Люканов е родом от Карнобат и е голяма гордост за града.

Той е дипломат от кариерата с дългогодишен опит в Министерството на външните работи, като в периода 2009-2010 г. заема поста заместник-министър на външните работи.

От 2013 г. до 2018 г. Люцканов е генерален консул в Ню Йорк, а след това е висш дипломатически служител в дирекция "Външноикономически отношения".
В края на август в МВнР като зам.-министър бе назначен и Петко Дойков. С назначението на Люцканов заместниците на Екатерина Захариева стават трима.
Пресотделите на МС и на МВнР не посочват мотива за назначаването на новия заместник-министър и ресора му.

Милен Стоев Люцканов е български дипломат с дългогодишна кариера в МВнР. Бил е зам.-министър на външните работи (2009 - 2010 г.), временно управляващ и заместник-посланик във Великобритания, където Алек Попов го използва като прототип на съветника Данаилов от бестселъра си "Мисия Лондон", зам. - ръководител на постоянното представителство на България в НАТО, специален национален координатор към Съвета за регионално сътрудничество, специален координатор по международното сътрудничество в борбата с тероризма, както и висш дипломатически служител в дирекция "Външноикономически отношения". В периода 2013 - 2018 г. е генерален консул на България в Ню Йорк, САЩ. От ноември 2019 г. е изпълняващ длъжността зам.-министър на външните работи.

Mилен Люцканов е роден на 22.11.1958 г. в гр. Карнобат. Завършва Немската езикова гимназия в Бургас през 1977 г., през 1979 - 1980 г. следва “Международни отношения” във ВИИ (сега УНСС), а след това от 1980 до 1985 г. МГИМО в Москва, където завършва факултета "Международно право" с отличие.

Кариерата си в МВнР започва като специалист, стажант-аташе и аташе в дирекция „Единен държавен протокол“ (1985-1988 г.), трети секретар в дирекция „Единен държавен протокол“ (1991 г.), специалист в отдел „ООН и разоръжаване“ (1991 - 1992 г.), Главен специалист по политически и регионални въпроси в управление „Западна Европа и Северна Америка“ (1994 г.), експерт по политически и регионални въпроси в управление „Западна Европа и Северна Америка“ (1994 - 1997 г.), началник на отдел „НАТО и Евроатлантическо сътрудничество“ (2001 - 2003 г.), началник на отдел „Международна правна информация“ (2006 - 2008 г.), национален координатор по Съвета за регионално сътрудничество (2008 - 2009 г.), Заместник-министър на външните работи (2009-2010), Специален координатор по международното сътрудничество в борбата срещу тероризма (2010 - 2013 г.) и висш дипломатически служител в дирекция „Външноикономически отношения“ (2018 - 2019 г.). В задгранични мисии работи в българското посолство в Берлин (1988 - 1991 г.) – трети секретар, в българското посолство в Португалия (1992 - 1994 г.) – втори и първи секретар, в българското посолство във Великобритания (1997 - 2000 г.) – съветник, в Постоянното представителство в НАТО в Брюксел (2003 - 2006 г.), пълномощен министър, в Постоянното представителство в ООН в Ню Йорк (2013 г.) – неакредитиран посланик. В периода 2013 - 2018 г. е генерален консул в Ню Йорк.

Има личен дипломатически ранг „посланик“. Съосновател е на Общобългарската фондация "Тангра Тан Нак Ра" и отговаря за международната дейност на Организацията на обединените българи. Съосновател е на българския Сити клуб в Лондон, Великобритания. Заместник-председател е на Съюза на тракийските дружества в България.
Владее немски, английски, руски и френски език. Ползва португалски език. Женен, има две деца.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
1
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Властта се срива, Радев излиза напред Властта се срива, Радев излиза напред 13/12/2025, Събота 20:40 1
1
Коментара по темата
1.
Fufu
04.12.2019 13:41:17
0
1
Неграмотници,мислите ли, че нещо се разбира от буламача,дето сте го изсипали в тъпия си сайт?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Gen Z на кръстопът: Защо Лекси Фльор предизвиква тревога сред политолозите Gen Z на кръстопът: Защо Лекси Фльор предизвиква тревога сред политолозите Оказва се, че непознаването на родината и историята ни е далеч по-опасно от политическата нестабилност Русе грее с 900 метра празнична светлина и нова коледна магия Русе грее с 900 метра празнична светлина и нова коледна магия Коледният дух завладя Русе с хиляди светлини, ефектни декорации и 16-метрово виенско колело с изглед към празничния Дунав Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ Българският лекарски съюз алармира, че без приет бюджет за 2026 г. няма да има нов рамков договор, а болниците и пациентите ще понесат тежките последици Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара Наличие на Bacillus cereus в производствена линия доведе до предпазно изтегляне на няколко популярни марки адаптирано мляко от българския пазар Ще загуби ли Бургас подземния си чар? Графитите на подлез в ж.к. „Славейков“ може да се затрият Ще загуби ли Бургас подземния си чар? Графитите на подлез в ж.к. „Славейков“ може да се затрият И възможно ли е обектът да бъде преобразен без да загуби арт облика си Властта се срива, Радев излиза напред Властта се срива, Радев излиза напред Политическата криза се задълбочава, а президентът Радев може да използва ситуацията за ново начало Селска или коледна е новата атракция, която се появи на площад „Тройката“? Селска или коледна е новата атракция, която се появи на площад „Тройката“? Така нареченият „паратропер“ пред паметника „Альоша“ предизвика бурни реакции сред бургазлии Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората Общинско решение за изграждане на соларна централа доведе до напрежение сред живеещите в подножието на Родопите Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана Растението е ценено заради своите противовъзпалителни, антибактериални и тонизиращи свойства, но има и скрити опасности Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Исторически всяко поскъпване води до социално напрежение, което е риск на фона на международните санкции и обезценяването на риала
Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже Шарлот Холмс описва как в продължение на 11 минути е пребивавала в Рая, срещнала е своето неродено дете и е получила мисия да предаде послание от Бога. Руските милиарди в Европа блокирани, битката започва Руските милиарди в Европа блокирани, битката започва Редица страни и институции настояват за право върху замразените пари Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Криминален трилър по действителен случай – осакатени тела, пропаднали милиони и мистериозно изчезнали хора продължават да тревожат Балканите повече от две десетилетия Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Източни ритуали и политически напрежения се преплитат в Латинска Америка преди балотажа между комунист и крайнодесен кандидат Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Британският монарх с публично послание на надежда, част от национална кампания за борба с рака Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Руска атака с дронове и ракети засегна три турски кораба в украински пристанища, въпреки призивите на Ердоган за спиране на огъня Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Световен спортен форум, пророчества на Ванга и мистериозна комета... Дали предстои историческа среща с извънземен разум? Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Тежка техника и блокади задръстват ключов граничен пункт, транспортният министър настоява за спешна реакция от ЕС Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Трети ден на масови демонстрации в Букурещ с искане за реформа на компрометираната съдебна система и отговорност от управляващите Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Един от най-запомнящите се екранни злодеи в Холивуд си отиде внезапно – без официална информация за причината
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня Доктор към пациент:
- Първо добрите или лошите новини?
- Първо добрите.
- Ще можеш да паркираш навсякъде...
Виц на деня Виц на деня - Тате, Защо в България един мъж може да има само една жена?
- Законът ни пази, синко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако чуете, че някой си хвали комшиите, значи си продава имота.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори