Предлагат София да нарече булевард или площад на Стефан Данаилов
Сесията на СОС започна с минута мълчание в памет на Ламбо
Булевард или площад в София да бъде наречен на иконата на българските театър и кино Стефан Данаилов.
Това предложи лидерът на БСП - София и председател на групата на социалистите в СОС Калоян Паргов по време на днешната сесия на Столичния общински съвет. "В деня, в който България се прощава с великия Ламбо, сме длъжни да направим така, че ние, а и следващите поколения, да не забравяме тази светла личност", заяви лидерът на БСП - София.
Сесията на СОС започна с минута мълчание в памет на Ламбо, който напусна този свят на 27-ми ноември след тежко боледуване. Поклонението в Народния театър "Иван Вазов" съвпадна със заседанието на общинските съветници в София.
"Ламбо обичаше да казва, че достойните хора ходят изправени. Той ходеше с високо вдигната глава.
Беше респектираща личност с всеки жест. Беше истинско богатство да общуваш с него", каза Калоян Прагов, след като отиде на поклонението да отдаде последна почит пред актьора. "Той вярваше безрезервно, че колкото повече обич даваш, толкова повече получаваш. Затова и хората го обожават", добави Паргов.
Този трик помага за намаляване на вредите от продължителното седене
Съдия зове за промени в закона, за да не е ВСС магнит за службогонци и прокурорите да не са на каишка
Драма на пешеходна пътека, майка и дете в болница
18-годишен остана без книжка, летя със 138 км/ч в роден град
Спортна сензация: Иван Димов пред Карлос Насар, но не съвсем
Президентът Йотова скърби за Михаил Заимов
Прическите за пролетта: Лесни за поддръжка и стилни решения
Успех за каратистите от КК „Сансай” на международния турнир в Истанбул
Oтглеждане на тийнейджър, по време на менопауза - 5 стратегии за оцеляване
Емили Блънт: Страхувах се от Мерил Стрийп, докато снимах „Дяволът носи Прада"
Всички партии с място на първия ред в новия парламент
Рецепта за протеинов шоколадов десерт без захар
