×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп ще отбележи първите 100 дни от управлението си с митинг в Детройт
  • Ето какво ще е времето днес
  • Тръмп ще намали въздействието на автомобилните мита
  • След великденската ваканция, депутатите се събират за две заседания, започвайки с извънреден парламентарен контрол днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Остават четири дни до Никулден, а бургаските музиканти вече усилено репетират


02 Декември 2019, Понеделник, 13:20 ч.
Автор: Флагман.Бг

През целия ден на различни сцени индивидуални изпълнители, класически квартети, инструментални формации и рок групи ще свирят на живо и ще радват бургазлии

Остават само четири дни до празника на Бургас - 6-ти декември, Никулден, когато градските улици и площади ще се изпълнят отново с много музика, настроение и усмихнати хора. През целия ден на различни сцени индивидуални изпълнители, класически квартети, инструментални формации и рок групи ще свирят на живо и ще радват бургазлии.

Забавлението ще започне точно в 10.00 часа в добре познатото на всички бургазлии Никулденско градче в градинката до Часовника. На сцената с корабчето ще започне първият от многото празнични концерти. Добро настроение на бургазлии ще "подаряват" музикантите от рок група "FOUR" и градският духов оркестър. Освен тях, любими и популярни песни ще изпълняват децата от музикалното училище в Бургас "Проф. Панчо Владигеров" и от вокална група "Морски песъчинки" с диригент Милена Добрева.

Арт зона с интересни работилнички за малки и големи ще бъде разположена в празничното никулденско градче. Шест шатри, организирани от Арт къща "Ла Малена", ще предлагат на бургазлии сами да изработят никулденски картички, риби и всякакви морски обитатели от филц, да нарисуват картини от пясък, морски съкровища, да направят сами нашумелите безопасни желета - слайм и изображение на голяма риба с формат А1 от пластмасови капачки.

Много музика и танци от 11.00 часа на сцена до Компаса ще раздават квартет "Арте" и рок бандата "Stiff Bone". Другото "горещо" място в декемврийския ден ще бъде пред сградата на Археологическия музей на ул. "Богориди" 21, където ще свирят класическите музиканти от квартет "Вива" и рок групата "Euphoria".

Половин час преди да бъде открита традиционната изложба на бургаските художници, на която ще бъдат обявени имената на тазгодишните "Художник на годината" и "Бург на годината", пред сградата на Дружеството на бургаските художници на ул. "Александровска" 22 в 12.30 часа Бургаският духов оркестър ще поздрави бургазлии с празнични мелодии на незабравими световни евъргрийни.

Концертните прояви на Никулден продължават от 11.00 часа в парка в ж.к. "Изгрев" с изпълнители и музиканти към читалище "Изгрев 1909".

Два концерта ще се състоят и в най-големия жилищен комплекс в града - "Меден рудник". На Сцената до училище "Петко Росен" ще излязат обичаните музиканти от вокална група "Тоника Домини" - Ева Найденова, Виолета и Красимир Гюлмезови, които ще изпълнят популярните си хитове като "Нощ над града", "Лека нощ, усмивки", "Здравей, как си, приятелю", "Моя любов", "Там край реката", "Нека да е лято" и много други.

Доброто настроение ще продължи с изпълненията на фолклорните състави "Чинките", "Младост" и "Медено котле", а оркестър "Веселие" с народните изпълнители Цветелина и Панайот Стойчеви ще накара всички присъстващи да се хванат на празничното хоро.

Още едно музикално събитие ще се проведе на 6-ти декември в к-с "Меден рудник". В 12.00 часа в православния храм "Свети Николай Чудотворец" ще започне тържествения концерт с църковни песнопения в изпълнение на смесен хор "Родна песен", воден от именития бургаски хоров диригент Милена Добрева. В него ще прозвучат прочути произведения на композитори като Добри Христов, Сергей Локотков, Дмитрий Бортнянски и Сергей Рахманинов.

Никулденските музикални прояви ще бъдат придружени от раздаване на традиционната за празника рибна чорба по стара рибарска рецепта, която ще започне в 11.00 часа до Часовника, Компаса, Магазия 1 до Морска гара и СУ "Петко Росен" в ж.к. "Меден рудник".

Кулминацията на празника е запалването на светлините на 18-метровата коледна елха и новогодишната украса на Бургас по време на големия Никулденски концерт на площад "Тройката" в 17.30 часа.




В категории: Бургас


Коментари
Флагман.БГ Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона 29/04/2025, Вторник 22:00 0
Флагман.БГ На десния си крак носи бижута за... На десния си крак носи бижута за... 29/04/2025, Вторник 21:03 1
Големи проблеми с водата в...
Големи проблеми с водата в... 29/04/2025, Вторник 20:40 0
Млада жена нападна полицаи
Млада жена нападна полицаи 29/04/2025, Вторник 20:00 0
Флагман.БГ Спечели чисто нова кола Спечели чисто нова кола 29/04/2025, Вторник 19:40 0
Флагман.БГ Каза за българския футбол Каза за българския футбол 29/04/2025, Вторник 19:24 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Отстраненият от шоуто готвач се появи на вечерната резервация с цветя и любовно послание Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Вече са договорени първите групи и стартираха резервациите за организираните пътувания Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона Добрин не завоюва колата от Турнирите, но получи награда за атрактивност Световен шампион пристига в Бургас Световен шампион пристига в Бургас Нафтата със силен трансфер Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици 60% дял на ВЕИ в мощностния баланс е критичен, поясни енергийният експерт Иван Хиновски Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Той сподели, че се съмнява кибератака да е причината за аварията на Иберийския полуостров, заради която няколко държави останаха без ток Големи проблеми с водата в... Големи проблеми с водата в... Хората във врачанско село бедстват Заради полицейски чадър ли поевтинява кокаинът? Експерт тръби, че дрогата минава през Бургас и Варна Заради полицейски чадър ли поевтинява кокаинът? Експерт тръби, че дрогата минава през Бургас и Варна Европол казва, че влиза от двете пристанища, поясни бившият секретар на МВР проф. Николай Радулов Промяна в движението по "Тракия" утре Промяна в движението по "Тракия" утре Движението при 251-ви км, в посока Бургас, ще е в активната лента за няколко часа Бургаският ж.к. „Зорница“ ще има още един вход-изход Бургаският ж.к. „Зорница“ ще има още един вход-изход Гражданите настояват за реализацията й от години
Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям Най-малко 26 души загинаха при експлозия Най-малко 26 души загинаха при експлозия Починали са и деца В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... По неволя: Транзисторите се връщат на мода Защо на Пиренеите останаха без ток? От Лисабон казаха има ли кибератака Защо на Пиренеите останаха без ток? От Лисабон казаха има ли кибератака В Мадрид обаче не бързат с констатациите
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Ние ценим живота на хората, а не парадите Виц на деня Виц на деня Тя разбра, че трябва да си обръсне краката, когато Той я погали и каза:
- Шаро, махай се!
Виц на деня Виц на деня - Като малък исках да стана гробар...
- Защо?
- Спокойна работа, клиентите не се оплакват.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Село - място, където кокошките ходят сурови по улиците.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори