×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 3170 евро за ток: Възрастно семейство от софийско село плати рекордна сметка
  • Рекорд: 54% от депутатите влизат в НС за първи път, почти всички - от „Прогресивна България”
  • Запалил се камион затруднява движението по източния обходен път на Пловдив
  • МЗ изпълни обещание към младите лекари: Създаде портал за специализанти
  • Червен и жълт код: Днес температурите падат рязко, идат дъжд, сняг и силен вятър
  • Полет от Турция за Лондон кацна извънредно в София заради скандал на борда
  • Вдигнаха близо 100 трошки в София
  • 20% намаляване на потреблението на горива отчитат бензиностанции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Лекарка от Бургас отказала лечение на двугодишно дете?


Лекарка от Бургас отказала лечение на двугодишно дете?
Янка Вълчева сподели, че лекарка от Бургас е възпрепятствала лечението на сина й
02 Декември 2019, Понеделник, 10:12 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Тя не ни даде нито едно направление за два месеца, през които бяхме при нея и я смених, разказва Янка Вълчева

Вместо достъп до здравната система майката на двугодишният Доминик от Бургас е получила отказ от лечение и възпрепятстване от личния лекар, съобщава бТВ.

"Тя не ни даде нито едно направление за два месеца, през които бяхме при нея и аз я смених. Дори исках да се оплача в Здравна каса от нея, защото не смятам, че е редно. Моето дете е недоносено и му се налагаха страшно много изследвания”, разказа Янка Вълчева.
 
 В четири болници в Бургас има отделения за педиатрия с прием за общо 119 деца. 

С новия общопрактикуващ лекар майката на Доминик няма проблеми за достъп до специализирана помощ.

Когато имат нужда от такава помощ, идват и им даваме за който педиатър искат и където пожелаят, заяви общопрактикуващият лекар д-р Станимира Гърненкова.

„Направленията са безлимитни. Те могат да изпратят и 100 деца. Редно е да ги изпращат при педиатър“, каза пък педиатърът д-р Елена Коларова

Ако случаят е спешен и не търпи отлагане, лекарите съветват да се извика линейка.

"Ако не извикат Бърза помощ, отиват в спешния детски кабинет в приемно. Там няма право никой да ги върне, защото това е спешен детски кабинет към приемно отделение”, обясни д-р Коларова.

Преди седмица Доминик си е спукал главата и се наложило да бъде откаран в Спешно отделение. Веднага му е оказана помощ.

Ако родителите спазват установената система, лечението на децата се покрива изцяло от Здравната каса.
 


В категории: Здраве , Бургас


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
15
Коментара
Емел МАХМУД Вижте програмата за празника на Поморие Вижте програмата за празника на Поморие 30/04/2026, Четвъртък 17:43 0
Тервел ИЛИЕВ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ 30/04/2026, Четвъртък 16:20 1
15
Коментара по темата
15.
Каруцаръ
03.12.2019 07:55:32
0
2
"ДВА МЕСЕЦА! и нито едно направление" !Това от колко посещения за два месеца! Тече направления вече за време ли ги дават, или само при болест! Не може всеки ден да си при личният лекар и той да ти "обръща внимание"!
14.
Въпрос
02.12.2019 22:48:25
25
7
С това име Доминик си представям каква е майката, Някаква чалга фенка... Номер 1 сигурно е прав. Да си кръстиш детето Доминик е достатчно да си направиш изводите за майката :) Айде давайте с минусите сега - вие сте Мамми оф Бургас :)
13.
Аз
02.12.2019 22:45:50
3
3
Вярно е, че много родители от прекалено ходене по лекари които вдигат ръце от тях и дори когато няма нужда тъпчат децата с антибиотици. Личнаа ни лекарка изписваше антибиотик само в случай на бронхит и дъщеря ми която е на 24 години вече е вземала само 3-4 пъти антибиотик. Но като малка сме случвали на дежурен лекар който да се застрахова, без антибиограма е изписвал Занат за да се задстрахова. Кога антибиограмите ще се правят преди назначение.
12.
*********
02.12.2019 20:31:23
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
11.
*********
02.12.2019 15:58:52
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
10.
Необалканика
02.12.2019 14:10:27
1
14
Калоян Арсенов - от пиара с колелата и мама министър до червеното порше, подарък от мама, заможната вече бизнесдама
Наследникът на известната фамилия се сблъска със съдийка на пътя, което може да му донесе 3 години затвор
Порше със златен номер, арести, пистолети, фолкпевици, яки купони в дискотеките в Студентски град, воаяжи с яхти в Бали и Дубай.
Това е накратко бурният живот на 32-годишния столичен бохем Калоян Арсенов.
Той не е син на търговец на наркотици, нито произлиза от семейство на известен олигарх, наследник е на царския министър на екологията Долорес Арсенова и на съпруга ѝ, който по времето на НДСВ развива повече от успешна търговия с едни от най-скъпите лекарства - тези за онкоболните и повалените от сърдечни заболявания.
Червеното порше, заради което Калоян лети с бясна скорост към съда, е подарък от майка му за 30-годишния му юбилей. Калоян Арсенов е записан като управител на една от семейните фирми за продажба на лекарства, която има договори с десетки болници в страната .


В петък прокуратурата съобщи, че Калоян Арсенов и приятелят му Димитър Андреев-Лютивия ще бъдат съдени за хулиганство на пътя и причиняване на средна телесна повреда. Това се случва само 10 месеца след като Калоян е арестуван със сина на Злати Златев-Златистия заради стрелба с пистолет в кв. “Лозенец”.
9.
Арсеник Доларестова
02.12.2019 13:05:35
2
17
Мъжът на Долорес Арсенова продаваше на здравната каса лекарство срещу рак от $3 за... $3000! Симеон Дянков открадна 1 милиард и 800 милиона от здравната каса.
Инвалидите у нас са реално към 60 000, а инвалидни пенсии се изплащат на над 500 000 човека...
Напоследък непрекъснато сме свидетели на драми, свързани с липсващи в аптечната мрежа животоспасяващи и поддържащи лекарства, което налага близките на много болни да търсят помощ чрез медиите. Болни се оплакват от фалшиви импланти, спортисти са хванати с допинг от хранителни добавки; в гаражи се „джуркат” фалшиви хранителни добавки, лекарства и амфетамини. „Бърза помощ” все не успява да стигне навреме до болните, все по-често има бити лекари, а пред ТЕЛК се вият опашки за категория инвалидност. Бедни хора умират, защото нямат здравни осигуровки и пари за лекар и лекарства. Такава е жестоката картина днес.
Арсеник Доларестова,бивша сервитьорка от Ловешко,влезе бедна и безимотна в политиката но излезе приказно богата.
Дойде време спец прокуратурата да се заеме с тази особа, която освен с мафиотска си фармацевтична фирма, хулиганскате прояви на голямото си отроче и далаверите си не може да се похвали с нищо добро...
8.
Браво
02.12.2019 12:19:17
7
12
Д-р Гърненкова е млад специалист, каквито липсваха последните години в града ни .
Явно на коменатиращ под номер 6 , това не му харесва.
7.
Варели Симеонов
02.12.2019 11:58:26
6
7
Та се постъпва с кресливи жени с уж болни деца
6.
dd2
02.12.2019 11:50:22
20
14
общопрактикуващият лекар д-р Станимира Гърненкова дава фалшиви болнични. Да знае, че скоро ще стане известна! Докладвана е, където трябва.
5.
До 2
02.12.2019 11:42:40
9
27
Не позна. Тамън 3 съм отгледал и затова казвам, че е някоя досадница. Да са ми живи и здрави децата, ама на лекар ходиха от дъжд на вятър. Не е нормално като кихне детето и да хукнеш по лекари.
4.
aib
02.12.2019 10:38:52
3
22
Да, те-родителите трябва в детайли да познават "ЗДРАВНАТА СИСТЕМА"! Редно е когато отидеш с детето си при лекар-да ти се обясни спокойно какъв е реда и решението на даден казус. А не да ти обяснявят как не може това и онова...не е нормално педиатрите да имат ограничения за специалисти!!!
3.
Реалист
02.12.2019 10:37:50
13
33
Имам две деца и подкрепям №1! Като гледах репортажа с въпросната майка и разказа й за спуканата глава на детето й, ми стана ясно, че тя е от онези майки дето тичат при лекар и търсят направление за специалист хирург за обелено коляно.
2.
До 1
02.12.2019 10:32:31
34
19
Без да съм пророк си ми ясен че деца нямаш.
1.
Ха
02.12.2019 10:01:56
22
40
Ами ако е някоя, дето и за най-малкото тича на лекар, нормално е да не й обръщат внимание.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Инициативата се проведе за втора поредна година и постави фокус върху Private 5G решенията за индустрията Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Различия в работното време на магазините на А1 по време на празничните дни през май 2025, включително специални часове за търговски обекти и супермаркети „Кауфланд“ Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Хаменей описва нов етап в отношенията в региона след провал на американската политика Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Свободните българите не се изчерпват с избирателите на ПП-ДБ, написа бившият премиер и съпредседател на ПП Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Този проект е очакван повече от десетилетия и е важна стъпка за подобряване на жизнените условия в нашето село, каза кметът Иван Гайков Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Според Никола Минчев решението на доскорошната коалиция е "безкрайно несериозно" Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Светинята пристига в катедралния храм „Св.св. Кирил и Методий“ по покана на Сливенския митрополит Арсений Увековечената жертва на инквизицията превърната в национален герой Увековечената жертва на инквизицията превърната в национален герой Двадесет и пет години след кладата, „Орлеанската дева” папа Каликст III я признава за невинна и я провъзгласява за мъченица Тихомир Янакиев: Едва преди два месеца ни съобщиха, че Созопол е включен в Giro d’Italia, а други общини знаеха от година Тихомир Янакиев: Едва преди два месеца ни съобщиха, че Созопол е включен в Giro d’Italia, а други общини знаеха от година За разлика от всички другите общини, които знаеха още миналата година, че ще бъдат включени в Джиро д’Италия, Созопол получи уведомление за това в началото на февруари, обяви кметът Тихомир Янакиев Тези зодии ги очаква финансов успех през май Тези зодии ги очаква финансов успех през май Стратегическите решения и новите контакти могат да се превърнат в реални ползи
Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Четирима души са спасени Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния След дъжд и киша, зимата се завърна в края на април със сняг в съседни Румъния и Сърбия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Обединеното кралство и девет други нации формират съвместни военноморски сили в Северна Европа, които ще подкрепят НАТО Porsche продаде дяловете си в Bugatti на египетски милиардер  Porsche продаде дяловете си в Bugatti на египетски милиардер  Насеф Савирис вече притежава цялата собственост, след като придоби акциите от Porsche Израел задържа 20 кораба със 175 активисти от флотилията за Газа Израел задържа 20 кораба със 175 активисти от флотилията за Газа На борда на плавателните съдове има хуманитарна помощ
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори