×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Земетресение с магнитуд 4,1 разтърси Гърция
  • Създават национално звено за наблюдение на изборите за 52-рото Народно събрание
  • Саудитска Арабия с прогноза: Петролът може да надхвърли 180 долара за барел
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

След смъртта на Шарлопов - няма виновен за унищожените фиорди в Созопол


28 Ноември 2019, Четвъртък, 19:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Разследването за унищожените скални образувания в защитената местност започва през 2016-а година

Няма виновен за унищожените скални образувания и фиорди в местността Колокита край Созопол. Причината е, че разследваният за това престъпление - бизнесменът Стефан Шарлопов е починал, съобщава БНР Бургас. 

Разследването за унищожените скални образувания в защитената местност започва през 2016-а година, а самото престъпление е станало в периода 2010-2015-а. Досъдебното производство бе образувано за противозаконно повреждане на територия - защитена местност. 

Проведено е било разследване, уточняват от прокуратурата. А целта е била установяване на извършителя, който е разпоредил изграждането в морето на бетонови съоръжения, с цел да спират морските вълни, строеж на кей и бетонови стълби от морския бряг, извършено избутване на скални маси от брега към морето, изграждане на два изкуствени плажа, басейн и пристанище. Част от тях можете да видите на снимката на комплекса. 

Разследването е водено срещу Стефан Шарлопов, като собственик и изпълнителен директор на търговското дружество "Шарлопов - Созополис" ЕАД и собственик на ваканционното селище „Созополис“, за това, че е разпоредил извършването на тези дейности. 

След смъртта му през миналата година и досъдебното производство е прекратено. От прокуратурата са уведомили за случая екоминистерството, които да вземат отношение по казуса. 


В категории: Созопол


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
11
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Как да почистите фурната без химикали Как да почистите фурната без химикали 20/03/2026, Петък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Тайни на успеха за зодиите Тайни на успеха за зодиите 20/03/2026, Петък 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Перфектен телешки стек за 20 минути Перфектен телешки стек за 20 минути 20/03/2026, Петък 21:18 0
Тервел ИЛИЕВ Гонзо със стрела по "съветника" Бербатов Гонзо със стрела по "съветника" Бербатов 20/03/2026, Петък 20:29 2
Тервел ИЛИЕВ Домашен шоколадов сладкиш за нула време Домашен шоколадов сладкиш за нула време 20/03/2026, Петък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Лесна рецепта за домашен хляб Лесна рецепта за домашен хляб 20/03/2026, Петък 18:40 0
Тервел ИЛИЕВ Голяма загуба сполетя Светлана Василева Голяма загуба сполетя Светлана Василева 20/03/2026, Петък 18:18 0
11
Коментара по темата
11.
Созопълски тъпунгер
01.12.2019 14:17:31
0
4
Фиордът (на норвежки: Fjord, произношение на норвежки най-близко до фюр) е дълъг и тесен морски залив между скали или стръмни склонове, образуван от наводняването на долина от ледници.

Типичните характеристики на фиорда включват: тесен морски проток, ерозирало глетчерово дъно много под морското ниво (което позволява лесна навигация на дълбоко газещите плавателни съдове), страни със стръмни склонове, които се спускат под морската повърхност, по-голяма дълбочина в горната и средната част отколкото в частта, разположена близо до морето, отворена връзка с морето.

Този термин се ползва най-вече в Скандинавия и Исландия. По света има много фиорди, но ги наричат с други имена - канали, протоци/проливи или заливи.

Фиорди има по цялото крайбрежие на Исландия, Норвегия, Гренландия, западното крайбрежие на Шотландия (където ги наричат "морски езера"), както и по северното крайбрежие на Русия.

Много често Которският залив е смятан за най-южния фиорд. Той се намира край бреговете на Република Черна гора и обединява 4 по-малки залива - Херцеговински, Рисански, Которски и Тиватски. Въпреки че много наподобява на фиорд, той представлява погълнат от морето речен каньон.

Вторият най-дълъг фиорд в света е Согнефьор в Норвегия. Неговата дължина е 205 km. Най-дългият фиорд в света се намира в Гренландия. Това е фиордът Скорсби с дължина 350 км.
10.
naroda
28.11.2019 23:14:51
1
7
Ама не е луд този , който яде баницата , а този който му я дава !
9.
До7
28.11.2019 22:04:30
8
3
Върви,върви и в на майка ти п*****а се заври
8.
Селяндур
28.11.2019 22:01:52
10
7
Ко е фиорди,ко им е ценното,има ли цаца,тъпи гърци,прости еколози,кухи журналя, миш маш.
7.
Ха ха
28.11.2019 21:10:32
3
20
Там нямаше нито една къща от Созопол до Дюни се вървеше покрай морето ...земята беше общинска мера и после се появиха едни дето ламтят за пари и едни чичковци/дядовци дето обичат агнешко/младо месо и разни селски пръчки от вътрешността и всичко се осра...огради...огради и празни къщи/празни души...и желание да се продава ....
6.
мислещ
28.11.2019 20:52:56
15
8
Ма да бе,то преди някой да унищожи тези "фиорди" туристи от цял свят се стичаха там и цъкаха с език пред това чудо на природата ! Едва ли повече от 100 човека в България са знаели че там има "фиорди",някоя зелена еуглена е искала да изкара кинти като изнудва човека,ама не се е получило и са му спретнали дело !
5.
Пенчо
28.11.2019 20:23:29
1
8
То пък един човек, да не ти е в
4.
Еколога
28.11.2019 20:02:45
15
12
Срамно е да се гаврите с паметта на човека построил половин град. В този ред на мисли съборете и глобете всички от Созопол чийто къщи са на брега със заведенията им заедно.
3.
Ха ха
28.11.2019 19:57:05
4
20
Да събарят и да възтановяват първоначалният му вид за сметка на юридическото лице... този проект опропасти природата тя природата си знае работа вълните редовно ще осоляват този струпей .....не се наядоха
2.
Оня отгоре!!!
28.11.2019 19:51:50
7
6
Това е статия от малоумниците от бнр-то,ми отивайте на оня свят да се разберете с Шарлопов що занимавате хората с глупости. Пък и така е добре с плажа, на никой не пречи...
1.
Петър
28.11.2019 19:26:41
9
15
Престъплението е извършено от юридическо, а не физическо лице!
Вие сте безсрамни изроди щом опирате да се оправдавате, и да внушавате на Съда физическа вина за такова престъпление с починал човек!
Вие сте изроди!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Да те вкарат в затвора два пъти и да те осъдят на 20 години забрана да създаваш филми, а ти да продължаваш на пук на системата  Ученици в Царево се включват в кръводарителска акция, за да помогнат на хора в нужда Ученици в Царево се включват в кръводарителска акция, за да помогнат на хора в нужда Заместник-кметът и представители на БЧК насърчиха зрелостници да дарят кръв преди абитуриентския си бал   Първи поглед в обновената зала „Младост”, вижте как е трансформирана (СНИМКИ/ВИДЕО) Първи поглед в обновената зала „Младост”, вижте как е трансформирана (СНИМКИ/ВИДЕО) Очаква се до края на май или най-късно началото на юни тя да бъде официално открита Само във Флагман.бг! Денислав Киров се завръща, поема зам.-директорския пост в ОДМВР-Бургас Само във Флагман.бг! Денислав Киров се завръща, поема зам.-директорския пост в ОДМВР-Бургас Той е бил началник на сектор Криминална полиция в Несебър в най-тежките годинии на Районното управление, има големи удари зад гърба си Магазинът от фаталното самоубийство в центъра на Бургас се изнесе Магазинът от фаталното самоубийство в центъра на Бургас се изнесе Техническа справка за проведените телефонни разговори ще даде важна насока за причините, довели до трагедията Иван Станев във Ф Студио: Спортната инфраструктура на Бургас се развива в правилната посока Иван Станев във Ф Студио: Спортната инфраструктура на Бургас се развива в правилната посока Зала "Младост" вече е готова, скоро ще приключи и ремонтът на спортна зала "Нефтохимик", а от началото на тази седмица стартира пълната реконструкция на "Бойчо Брънзов" Българската индустрия: От растеж към свиване в ерата на икономическа несигурност Българската индустрия: От растеж към свиване в ерата на икономическа несигурност Промишлеността е не само двигател на икономиката, но и основен фактор за устойчивост през глобални кризи като пандемията и войната в Украйна 7-годишно дете е в тежко състояние след падане от скала в Благоевградско 7-годишно дете е в тежко състояние след падане от скала в Благоевградско То е с мозъчна травма и счупен шиен прешлен Защо първият общински лидер на ДПС Ново Начало е преминал в редиците на АПС Защо първият общински лидер на ДПС Ново Начало е преминал в редиците на АПС Искам да се извиня на всички, които съм подвел да гласуват за тази партия, вярвайки в мен, се казва в обръщението му до избирателите Нора Недкова в Хелс Китчън: Едвам свързвам двата края с 10 хил. на месец Нора Недкова в Хелс Китчън: Едвам свързвам двата края с 10 хил. на месец Плеймейтката призна в кулинарното шоу, че има имала много разходи и едва се справя с финансите, за да поддържа стандарт по нейния вкус
Днешното обръщение на Хаменеи е писано от изкуствен интелект Днешното обръщение на Хаменеи е писано от изкуствен интелект Ирански политик в изгнание откри недопустими грешки при цитирането на аятите от Корана  Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Близките на загиналия летец от ВВС на САЩ Тайлър Симонс от сваления КС-135 призоваха Тръмп за край на войната, а той обяви, че ще изпрати няколко хиляди войници в Близкия изток Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Да те вкарат в затвора два пъти и да те осъдят на 20 години забрана да създаваш филми, а ти да продължаваш на пук на системата  Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Предприятието работи с израелския оръжеен концерн Elbit Systems за производство на дронове  И той се оказа смъртен: Почина Чък Норис И той се оказа смъртен: Почина Чък Норис Норис е бил хоспитализиран в Хавай в четвъртък, а семейството му публикува изявление в петък, в което съобщава, че е починал същата сутрин. Тръмп ще бъде изобразен на златна монета за 250-годишнината на Америка Тръмп ще бъде изобразен на златна монета за 250-годишнината на Америка Тръмп ще бъде вторият действащ президент, изобразен на американска монета в историята Сръбската певица Гога Секулич прекъсна почивката си в Русия заради заплаха Сръбската певица Гога Секулич прекъсна почивката си в Русия заради заплаха Звездата беше принудена да напусне Санкт Петербург пет дни преди планираното си завръщане след ескалация на сигурността Превозвачите започнаха да ограничават дейността си заради скъпите горива Превозвачите започнаха да ограничават дейността си заради скъпите горива Поскъпването на горивата води до сериозен недостиг на оборотни средства в транспортния сектор, тъй като те са основен разход за компаниите Ударът по газово находище в Иран променя хода на войната Ударът по газово находище в Иран променя хода на войната Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви снощи, че наблюдава „пробиви“ както в иранското правителство, така и „на терен“, съобщава френският в. Монд Убит е генерал Али Мохамад Наини -"гласът" на Иранската революционна гвардия Убит е генерал Али Мохамад Наини -"гласът" на Иранската революционна гвардия Според Гвардейците Наини е загинал в резултат на "подло американско-ционистко терористично нападение в ранните часове на петък, последния ден от свещения месец Рамазан“
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Братле, как е новата ти комшийка?
- Държи се като полицай на КПП - не пуска.
Виц на деня Виц на деня Буди се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако програмистите бяха лекари, на оплакване от пациент "Боли ме крака", щяха да отвръщат "Имам същия крак и му няма нищо".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори