Високотехнологичен производител стъпва в Бургас, ще изгради база за милиони
„Ими глюко чек“ получи „зелена светлина“ да купи парцел в Индустриалната зона
Високотехнологичен производител на глюкомери и тест ленти за глюкоза ще стъпи в Бургас. На последната сесия на местния парламент бе дадена „зелена светлина“ на намерението на „Ими глюко чек“ за изграждане на производство в Бургас.
Общината е водила доста продължителни преговори с компанията, за да изтъкне предимствата на Бургас, информира кметът Димитър Николов.
„Ими глюко чек“ оглеждали терени на няколко места в България, Румъния и Унгария, но в крайна сметка се спрели на предложението да открият производството си в Бургас.
Инвеститорът дори е заявил по-сериозни планове, които не са влизали в първоначалните му намерения – да направи и научно-изследователски център за развойна дейност.
С подкрепата на Общината са проведени срещи с ръководството на университет „Проф.д-р Асен Златаров“ и има предварително съгласие за съвместно сътрудничество.
На „Ими глюко чек“ ще бъдат продадени 3,5 дка в Индустриалния и логистичен парк на Бургас, минималната инвестиция е 5 млн.лева, но със сигурност ще е доста по-сериозна, защото става въпрос за високотехнологично производство, без аналог в Югоизточна Европа.
Собственик на компанията е Исмаил Кхалил, роден в Египет, но е европейски гражданин. Флагман.бг откри двама души с подобно име – известен лекар-хирург и университетски преподавател във Виена.
С продажбата на този парцел на „Ими глюко чек“ капацитетът на Индустриалната зона е почти изчерпан. Общината разработва и втория етап – зона ЮГ, която ще се намира край ж.к.Меден рудник.
Кметът Димитър Николов още преди половин година обяви, че има сериозен недостиг на индустриални терени в Бургас. Въпреки засиления интерес от страна на различни компании, факт е, че все още няма стратегически инвеститор, който да изготви производство с висока добавена стойност.
Тръмп втвърди тона към Канада: Време е да им дадем урок
На 88 Антъни Хопкинс сбъдна първата си мечта
Колко пари трябват на млад човек, за да живее нормално? Тези хора посочиха от 1000 до 5000 евро
Къде сбъркахме? Трима младежи застинаха в неестествени пози на пейка
Бонус за застрахователите, малус за гражданите: Милчев предупреди за скрито поскъпване на ГО
ЦСКА прави най-сензационния трансфер в българския футбол - взема капитан на Реал Мадрид
Първан Симеонов: Голяма част от кметовете на Пеевски ще се преориентират към ПБ
ЦСКА преговаря с бивш треньор на Барселона
Силна поличба на 30 август: Всяко зло се връща към онзи, който го е сторил
От криминалист до терзия: Иван Тонев пази 200-годишен занаят бод по бод
Хотелиери отчитат до 7% по-малко туристи и срив на приходите, Евровизия е шансът за обрат
Ретроградният Сатурн удря три зодии на 30 август: Истината вече не може да бъде отлагана

Или инвеститори търсят благоприятна среда с добра инфраструктура и.. Задължително за възможно най-малка цена
Е.. Явно Румъния нещо се е издънила
Или... Просто си знае цената
Усети ли какво си написал? Ами като почти няма други хубави работи, всяко нещо сравнено с нищо е хубава работа.
Ще докараме всички боргашки странджански селяни и ще осигурим 100% работна заетост на 726 лв. брутна заплата.
Ура!