Урок по толерантност в ОУ ,,Св. Иван Рилски” в несебърското село Кошарица
В мероприятието участие взеха група деца от втори, трети и четвърти клас на училището.
През седмицата на толерантността Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към Община Несебър и училищното ръководство на ОУ ,,Св. Иван Рилски” – Кошарица организираха дискусия под мотото "Не на насилието в училище, бъди толерантен!"
В мероприятието участие взеха група деца от втори, трети и четвърти клас на училището.
Румяна Костова- психолог към МКБППМН обясни на учениците, че толерантност е приемането на другия какъвто е.
Децата изработиха Дърво на толерантността, като на всяко листенце написаха красиви думи, означаващи уважение, приемане и разбиране на богатото многообразие от човешки особености в нашия свят. Те се забавляваха с игри и се научиха какво е да си толерантен в XXI век.
В края на срещата учениците постигнаха единодушие, че приятелското отношение може да продължи през целия живот, като е достатъчно само да си припомнят посланията, които сами са изработили – да си помагат, да не се нараняват, да се уважават и винаги да са добри един към друг.
Любовен триумф: Тези три зодии ще изживеят най-романтичния февруари
Мико Кузманов се сгоди, избраницата му също е известна
Докога продължават проливните дъждове у нас
Родното участие на Олимпийските игри по дни и часове
В България изхвърляме огромно количество храна
Йоханес Клаебо е абсолютната звезда на Олимпиадата - знаете ли какъв рекорд гони?
Костадинов предяви териториални претенции към Русия
В дома на варненец са открити 5 вида наркотици
Стряскащ порой в община Кирково, няма достъп до две населени места
Футболистите на ЦСКА като космонавти - вижте какво се случва в клуба
Тази красавица може да е звездата на Олимпиадата
Близка на Ивайло Калушев: Сигурно е убит и заровен

Смях
Учат ли ги децата, че и толерантността, както всяко нещо, трябва да е с мярка и да си защитават интереса?!