Туроператори не искат да плащат по-висока застраховка срещу фалит
Лансираната промяна предвижда да се вдигне прагът за застраховка на туроператорите, като най-ниският е 25 000 лв.
Асоциация на българските туроператори и туристическите агенти изразява несъгласие с намерението на Министерство на туризма за промяна на националната нормативна уредба за осъществяване на туроператорска дейност заради фалита на голямата фирма Томас Кук, пише banker.bg.
Намерението на ведомството е обявено по време на извънредно заседание на Националния съвет по туризъм. Лансираната промяна предвижда да се вдигне прагът за застраховка на туроператорите, като най-ниският е 25 000 лв.
Според Асоциацията сегашната застраховка "Отговорност на туроператора" отразява коректно застрахователния риск и осигурява добра защитеност.
Предложената промяна в застраховките не съответства с европейските практики и България ще стане неконкурентна спрямо европейското туристическо предлагане. Ще се увеличи финансовата тежест за българските туроператори и ще доведе до поскъпване на туристическата услуга, недоволстват от браншовата организация. Промяната ще се отрази и върху входящия туризъм и ще създаде неравнопоставеност между туристите с пакетни пътувания и тези, които ползват единични туристически услуги, казват още от асоциацията.
Отглеждане на домати на балкона: Наръчник за сочна реколта в градски условия
Ивайло Мирчев: Няма подарено оръжие на Украйна
Как да се справим с хроничното безсъние
Храни за пречистване на черния дроб
Бърз чийзкейк в чаша с горски плодове: Рецепта без печене
Никола Цолов кара България да мечтае
Как да намалим праха по мебелите: Трикът с омекотител за дълготраен блясък
"Нефтохимик" с много важно попълнение
Заради войната: Презервативите поскъпват с 30%
Черноморец с голям трансфер
Горивата в България поевтиняват
Зловеща катастрофа, трима мъже издъхнаха на място

Ми че те са в по-силна позиция
Борисов искаше да им плаща, за да идват при нас.
Няма мърдане. Като си затънал в лайната, няма как да се правиш на велик в преговорите.