Масови проверки в Равда, Несебър и Поморие след произвола на плажа в Созопол
Нашите експерти не констатираха нарушаване на Закона за водите, съобщават от басейнова дирекция
След шумния скандал с издигането на пясъчни диги на Централния плаж в Созопол, чийто концесионер ще бъде наказан с неустойка от 6900 лева, граждани алармираха басейнова дирекция „Черноморски район“, че същото се случва и на плаж „Академика“ край Равда.
Експерти на дирекцията са извършили проверка на място. „При обхода на плажа се установи, че изградената дига е в южната част на плажа с дължина около 150 метра и височина 3-3,5 м. Проверяващите констатираха, че има следи от тежка техника по пясъка, но няма следи от дейности във водния обект. По време на проверката на плажа не бе заварена налична техника“, съобщват от дирекцията.
Проверени са и други плажове по южното Черноморие, както и на север от Варна. На територията на община Несебър са проврени плажове: „Слънчев бряг-север, „Слънчев бряг-централен“ и „Слънчев бряг- Юг“. И на трите са констатирани изградени пясъчни диги. В община Поморие са проверени плажове: „Поморие-Централен“, „Поморие-Юг“ и „Поморие-Изток“, където е констатирано изграждане на пясъчни диги на два от тях.
Изградени пясъчни диги има и във Варна на плаж „Рапонги“, в к.к. „Свети Константин и Елена“ плажове: „Астор Гардън“, „Азалия, „Слънчев ден“ и „Кабакум – Центален“, както и в к.к. „Златни пясъци“– по цялото протежение на плажната ивица. Сравнително малки диги са изградени на плаж „Краево – Централен“. На територията на община Каварна, са проверени: „Каварна централен“ и „Икантълъка“.
При всички проверките не е констатирана дейност във водния обект и нарушаване на Закона за водите, уточняват от дирекцията.
Тръмп: САЩ ще се намесят, ако Иран насилствено потуши протести в страната
Без притеснение: Горива има, но плащанията са все още в лева
Проф. Георги Рачев разкри кога да очакваме сняг
Протестиращите в Иран започнаха да палят и Корана
MTV спря излъчването на музикалните си канали в Европа
Еврозоната е само първата стълбичка, но какво следва оттук нататък?
Манчестър Сити се провали в гонката с Арсенал
Тръмп се отнесъл грубо и оскърбително към Зеленски
Такситата в София поскъпнаха с 18,6%
Хаосът започна: Русенци пътуват гратис до 3 януари – не могат да настроят касовите апарати в евро
Слънчев петък, но с минимални температури между -5° и 0°
Днес да почерпят Силвия, Пламен, Силвестър и още
