×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Цакат ни с бракувани плодове и зеленчуци


Цакат ни с бракувани плодове и зеленчуци
Маститите бизнесмени имат свои хора на повечето големи пазари, намиращи се близко до границата
24 Ноември 2019, Неделя, 08:49 ч.

На пазарите в София се печели яко от продадената второразредна стока

Плодове и зеленчуци с ниско качество или изхвърлена стока се продават на едни от най-големите пазари в София - Женския, "Димитър Петков" и "Иван Вазов". Разследване показа, че собствениците на сергиите печелят луди пари от големите маржове в цената.

Под собственици не разбирайте продавачите, защото те са наемни работници, които... си плащат за удоволствието да работят, а печелят процент от продадената стока.

Малко известен факт е, че гореизброените пазари се държат от две или най-много три силни фигури, които осигуряват плодовете и зеленчуците. На концесионерите им се плаща наем за ползването на сергия, като сумата варира в зависимост от местоположението й - от 10 до 25 лева на ден, а понякога и повече, когато има големи празници и хората пазаруват доста.

Маститите бизнесмени имат свои хора на повечето големи пазари, намиращи се близко до границата - Сърбия или Гърция. За зеленчуците и плодовете вносът е предимно от южната ни съседка, пише Lupa.bg.

Схемата е следната - чака се там края на работния ден, който в Гърция приключва по-рано, за разлика от България. Тогава непродадената и леко наранена стока, която често е изхвърлена в специални контейнери, се преглежда и сортира. Читавата на една страна, останалата - на друга. И това определя качеството и цената в последствие. Дотук разходите са нула лева, единствено само за транспорт, който се избива много лесно и бързо.

В друг случай бизнесмените от пазара преговарят директно с гърците и изкупуват голямо количество от плодовете и зеленчуците, но плащат кеш всичко накуп и цената е много по-различна и ниска, разбира се.

Пристигайки в София, стоката е готова за продан на "никаква" цена за родните стандарти. Затова и много ходят да купуват от пазара - защото е евтино, а и със сигурност по-хубави и с вкус плодове и зеленчуци.

Няколко вида домати, няколко краставици, в зависимост от сезона - и плодове. Така има за всеки по нещо, на различни цени. И народът купува яко.

Стоката, която идва в София, почти всеки ден пристига и от различни краища на България - от Петрич, Хасково, Димитровград, Самоков - картофи, лук, чушки, салати, репички и т.н.

Никой на пазара не зарежда от Зеленчуковите борси, защото там се държи цена. Тези, които искат да прокарат и своя стока от някое село, лично производство (най-често мед, копър, магданоз, някои плодове), са малко, тъй като плащат допълнително и е по-добре да работят на процент.

Има и други хитреци, които дебнат по-ниски цени на някоя стока, най-често на краставици и розови домати. Изкупуват ги на 1,50 до 2 лева, а след това се настаняват на някое хубаво местенце в някой квартал, където и хората ги знаят, и разпъват сергийка от багажника на колата и ги продават за собствено производство, но вече с лев до два надценка.

И си изкарват прилични пари без да плащат наем, тротоарно право или за разрешителни. 

 


В категории: Животът


1
Коментара
1
Коментара по темата
1.
ХХ
24.11.2019 20:03:17
0
0
Демокрация и ценности на фамилията на пешо стоянов - коня, президентът за когото немската християндемократическа свиня хелмут кол ни призоваваше да гласуваме.
Да прпомним как баща му рушеше ткзс-тата с лозунга на сДС изродите: "камък върху ксмък да не остане от построеното от комунистите).
ПП. Форумната отрепка пешо е един от тези сДС кретени.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Искате ли зимен Teen Boom Fest? 12 000 млади и родители застанаха зад каузата срещу фентанила Искате ли зимен Teen Boom Fest? 12 000 млади и родители застанаха зад каузата срещу фентанила Седмото издание сложи финала на 10-дневния Boom Summer Fest, а Морска гара събра музика, образование, лични истории и силни обществени послания Извадиха мистериозния военен дрон край Царево: Машината е цяла и безопасна Извадиха мистериозния военен дрон край Царево: Машината е цяла и безопасна Зам.-областният управител Веселин Анестиев координира операцията с ВМС, Гранична полиция и МВР Разконспирираха Стоян Колев? Банята от лайфовете му води директно към хотел в румънски курорт Разконспирираха Стоян Колев? Банята от лайфовете му води директно към хотел в румънски курорт Потребители разпознаха интериора на хотел в СПА селото, а самият Колев се изпусна в лайф: „Тук е много хубаво, има СПА извори“ Обновяват изоставените Минерални басейни до Акве Калиде в Бургас с 6 млн. евро Обновяват изоставените Минерални басейни до Акве Калиде в Бургас с 6 млн. евро Върху 25 дка са планирани СПА комплекс с басейни, археологически кампус, 19 бунгала, къмпинг и голяма паркова зона Най-големият хотелски фитнес със собствено пилатес студио в Grand Hotel Sveti Vlas Най-големият хотелски фитнес със собствено пилатес студио в Grand Hotel Sveti Vlas Тренирайте с панорамна морска гледка: Открийте новото Reformer Pilates студио и премиум Pulse фитнес в Свети Влас Радостин Василев влиза в битката за президент, МЕЧ издига Красимир Манов за вице Радостин Василев влиза в битката за президент, МЕЧ издига Красимир Манов за вице Лидерът на МЕЧ обяви, че приема най-голямата политическа отговорност досега и заяви: Вярвам, че имам сили да успея Колко ще струва билета за Евровизия 2027 в Бургас: До 360 евро редовна цена, а на черно - над 1400 Колко ще струва билета за Евровизия 2027 в Бургас: До 360 евро редовна цена, а на черно - над 1400 Билетите във Виена изчезнаха за 15-ина минути, същото ще се случи и в Бургас  Кои са най-добре платените сектори у нас: Заплатите в България с нов ръст през второто тримесечие Кои са най-добре платените сектори у нас: Заплатите в България с нов ръст през второто тримесечие НСИ отчита средно възнаграждение от 1444 евро. Вижте в кои сфери вземат над 3000 евро месечно и къде плащат най-малко НАП затяга контрола: Всеки внос на земеделска продукция ще минава през проверки НАП затяга контрола: Всеки внос на земеделска продукция ще минава през проверки Данъчните ще следят фактурите и реалната стойност на сделките, проверките обхващат и малки товарни бусове Голямата промяна за шофьорите е факт: 5 години щети ще диктуват цената на Гражданската Голямата промяна за шофьорите е факт: 5 години щети ще диктуват цената на Гражданската Изрядните водачи ще имат шанс за по-ниски премии, а причинените щети ще оскъпяват полицата, като Гаранционният фонд ще пази историята независимо от смяната на застраховател
Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд С бонусите пакетът стига до 85 млн. паунда, а летните разходи на лондончани вече преминаха границата от 300 млн. паунда Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте Северните ветрове в Егейско море достигат 7 по Бофорт, а високите температури ще се задържат и в сряда Извънредно! Цял военен дрон се носи в морето южно от Царево, специализирани екипи пътуват към мястото Извънредно! Цял военен дрон се носи в морето южно от Царево, специализирани екипи пътуват към мястото По първоначална информация на Флагман.бг безпилотният апарат е запазен почти изцяло - досега по Южното Черноморие морето изхвърляше предимно останки, отделни части или тежко повредени машини Кутев: Прокуратурата в момента е спирачка, нов ВСС може да има до Нова година Кутев: Прокуратурата в момента е спирачка, нов ВСС може да има до Нова година До края на годината управляващите искат да придвижат кадровата смяна във ВСС и Инспектората, а есента ще покаже дали парламентът разполага с необходимите 160 гласа БДУ открива академичната 2026/2027 година на 21 септември БДУ открива академичната 2026/2027 година на 21 септември След официалната церемония за студентите от първи курс са предвидени срещи с деканите на факултетите и директорите на колежите Мариана Векилска се преобрази покрай сватбата на дъщеря си Мариана Векилска се преобрази покрай сватбата на дъщеря си Мариана Векилска се преобрази покрай сватбата на дъщеря си Хороскоп за септември: Ето най-късметлийския ден за всяка зодия Хороскоп за септември: Ето най-късметлийския ден за всяка зодия Месецът носи няколко силни астрологични периода, а за всеки знак има дата, в която шансът за развитие, решение или ново начало е най-силен Слънчево изригване удари радиовръзките на Земята, NOAA отчете ниво R1 Слънчево изригване удари радиовръзките на Земята, NOAA отчете ниво R1 Смущенията са с най-ниската степен по петстепенната скала и засягат основно високочестотните комуникации в осветената от Слънцето половина на планетата Нетаняху с шокиращо разкритие: Иран се е опитал да убие един от синовете ми Нетаняху с шокиращо разкритие: Иран се е опитал да убие един от синовете ми Израелският премиер не посочи кой от двамата му синове е бил мишена, нито кога е бил осуетен предполагаемият атентат Земетресение с магнитуд 4,7 разлюля Вранча, трусът е само на 190 км от Русе Земетресение с магнитуд 4,7 разлюля Вранча, трусът е само на 190 км от Русе Сеизмичната зона в Румъния е сред най-важните за България, тъй като дълбоките трусове там се усещат на стотици километри
Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Не се определям като ляв или десен - аз съм прагматик Виц на деня Виц на деня Свекърва буди снаха си:
- Хайде, снахо, ставай, твоите приятелки отдавна са будни и шетат.
- А твоите като са умрели отдавна, аз давам ли ти зор?!
Виц на деня Виц на деня - Напоследък толкова изчетох за вредата от пушенето и пиенето, че реших от утре да спра...
- Кое - пиенето или пушенето?
- Четенето!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Купих си апартамент в Центъра на 'зелена карта'. Вече 10 години е на 'жълти павета', ама поне майсторите казаха, че до 2030 г. ще са готови с банята
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори