Шок! Смъртоносен вирус уби 18 000 птици
Смъртта е причинена от токсин, който се произвежда от бактериален щам
Смъртта на почти 18 500 мигриращи птици за по-малко от две седмици в най-голямото соленоводно езеро в Индия е била предизвикана от заболяване - птичи ботулизъм, оповестиха властите в щата Раджастан, цитирани от ДПА.
Птичият ботулизъм е нервно-мускулно заболяване, причинено от токсин, който се произвежда от бактериален щам. То може да доведе до парализа и смърт.
Умрели птици в езерото Самбхар, на 80 км югозападно от Джайпур, първо били забелязани на 9 ноември. Всяка зима то привлича хиляди мигриращи птици, пише lupa.bg
От Индийския ветеринарен институт в Барейли потвърдиха, че причината за смъртта им е птичи ботулизъм.
Умрели са близо 18 500 птици от различни видове, сред които клопачи, бойници, саблеклюни, екземпляри от семейство дъждосвирцови.
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
3
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

На ден умират по 19 човека ! Хора - човеци !!!
В това блато върлува от 10 години смъртоносната епидемия ГЕРБ !!!
Няма ваксини за тоя гладомор !
Доказа се и преди дни , че останалите все-още 5 мил. ,, живи " в блатото , Не желаят да го изчистят !
Заразата ги е приспала !
За това и младите пилета отхвърчавет в дтуги земи , за да оцеляват !
До като дежурният заразен изтрие комента ми , хиляди ще са го прочели !
Файда - няма да триете и махате статий , заради коментарий !
Много е тъпо !
Народната любоФ - не мож я спря !!!