Шок! Смъртоносен вирус уби 18 000 птици
Смъртта е причинена от токсин, който се произвежда от бактериален щам
Смъртта на почти 18 500 мигриращи птици за по-малко от две седмици в най-голямото соленоводно езеро в Индия е била предизвикана от заболяване - птичи ботулизъм, оповестиха властите в щата Раджастан, цитирани от ДПА.
Птичият ботулизъм е нервно-мускулно заболяване, причинено от токсин, който се произвежда от бактериален щам. То може да доведе до парализа и смърт.
Умрели птици в езерото Самбхар, на 80 км югозападно от Джайпур, първо били забелязани на 9 ноември. Всяка зима то привлича хиляди мигриращи птици, пише lupa.bg
От Индийския ветеринарен институт в Барейли потвърдиха, че причината за смъртта им е птичи ботулизъм.
Умрели са близо 18 500 птици от различни видове, сред които клопачи, бойници, саблеклюни, екземпляри от семейство дъждосвирцови.
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията

На ден умират по 19 човека ! Хора - човеци !!!
В това блато върлува от 10 години смъртоносната епидемия ГЕРБ !!!
Няма ваксини за тоя гладомор !
Доказа се и преди дни , че останалите все-още 5 мил. ,, живи " в блатото , Не желаят да го изчистят !
Заразата ги е приспала !
За това и младите пилета отхвърчавет в дтуги земи , за да оцеляват !
До като дежурният заразен изтрие комента ми , хиляди ще са го прочели !
Файда - няма да триете и махате статий , заради коментарий !
Много е тъпо !
Народната любоФ - не мож я спря !!!