Шок! Смъртоносен вирус уби 18 000 птици
Смъртта е причинена от токсин, който се произвежда от бактериален щам
Смъртта на почти 18 500 мигриращи птици за по-малко от две седмици в най-голямото соленоводно езеро в Индия е била предизвикана от заболяване - птичи ботулизъм, оповестиха властите в щата Раджастан, цитирани от ДПА.
Птичият ботулизъм е нервно-мускулно заболяване, причинено от токсин, който се произвежда от бактериален щам. То може да доведе до парализа и смърт.
Умрели птици в езерото Самбхар, на 80 км югозападно от Джайпур, първо били забелязани на 9 ноември. Всяка зима то привлича хиляди мигриращи птици, пише lupa.bg
От Индийския ветеринарен институт в Барейли потвърдиха, че причината за смъртта им е птичи ботулизъм.
Умрели са близо 18 500 птици от различни видове, сред които клопачи, бойници, саблеклюни, екземпляри от семейство дъждосвирцови.
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа
Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен
Какво търсят читателите при избора на нов автор?
Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева
Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс
Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи
НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък
Любен Дилов-син е обявен за почетен гражданин на София

На ден умират по 19 човека ! Хора - човеци !!!
В това блато върлува от 10 години смъртоносната епидемия ГЕРБ !!!
Няма ваксини за тоя гладомор !
Доказа се и преди дни , че останалите все-още 5 мил. ,, живи " в блатото , Не желаят да го изчистят !
Заразата ги е приспала !
За това и младите пилета отхвърчавет в дтуги земи , за да оцеляват !
До като дежурният заразен изтрие комента ми , хиляди ще са го прочели !
Файда - няма да триете и махате статий , заради коментарий !
Много е тъпо !
Народната любоФ - не мож я спря !!!