Шок! Смъртоносен вирус уби 18 000 птици
Смъртта е причинена от токсин, който се произвежда от бактериален щам
Смъртта на почти 18 500 мигриращи птици за по-малко от две седмици в най-голямото соленоводно езеро в Индия е била предизвикана от заболяване - птичи ботулизъм, оповестиха властите в щата Раджастан, цитирани от ДПА.
Птичият ботулизъм е нервно-мускулно заболяване, причинено от токсин, който се произвежда от бактериален щам. То може да доведе до парализа и смърт.
Умрели птици в езерото Самбхар, на 80 км югозападно от Джайпур, първо били забелязани на 9 ноември. Всяка зима то привлича хиляди мигриращи птици, пише lupa.bg
От Индийския ветеринарен институт в Барейли потвърдиха, че причината за смъртта им е птичи ботулизъм.
Умрели са близо 18 500 птици от различни видове, сред които клопачи, бойници, саблеклюни, екземпляри от семейство дъждосвирцови.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

На ден умират по 19 човека ! Хора - човеци !!!
В това блато върлува от 10 години смъртоносната епидемия ГЕРБ !!!
Няма ваксини за тоя гладомор !
Доказа се и преди дни , че останалите все-още 5 мил. ,, живи " в блатото , Не желаят да го изчистят !
Заразата ги е приспала !
За това и младите пилета отхвърчавет в дтуги земи , за да оцеляват !
До като дежурният заразен изтрие комента ми , хиляди ще са го прочели !
Файда - няма да триете и махате статий , заради коментарий !
Много е тъпо !
Народната любоФ - не мож я спря !!!