Шок! Смъртоносен вирус уби 18 000 птици
Смъртта е причинена от токсин, който се произвежда от бактериален щам
Смъртта на почти 18 500 мигриращи птици за по-малко от две седмици в най-голямото соленоводно езеро в Индия е била предизвикана от заболяване - птичи ботулизъм, оповестиха властите в щата Раджастан, цитирани от ДПА.
Птичият ботулизъм е нервно-мускулно заболяване, причинено от токсин, който се произвежда от бактериален щам. То може да доведе до парализа и смърт.
Умрели птици в езерото Самбхар, на 80 км югозападно от Джайпур, първо били забелязани на 9 ноември. Всяка зима то привлича хиляди мигриращи птици, пише lupa.bg
От Индийския ветеринарен институт в Барейли потвърдиха, че причината за смъртта им е птичи ботулизъм.
Умрели са близо 18 500 птици от различни видове, сред които клопачи, бойници, саблеклюни, екземпляри от семейство дъждосвирцови.
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни

На ден умират по 19 човека ! Хора - човеци !!!
В това блато върлува от 10 години смъртоносната епидемия ГЕРБ !!!
Няма ваксини за тоя гладомор !
Доказа се и преди дни , че останалите все-още 5 мил. ,, живи " в блатото , Не желаят да го изчистят !
Заразата ги е приспала !
За това и младите пилета отхвърчавет в дтуги земи , за да оцеляват !
До като дежурният заразен изтрие комента ми , хиляди ще са го прочели !
Файда - няма да триете и махате статий , заради коментарий !
Много е тъпо !
Народната любоФ - не мож я спря !!!