Арестуваният при спецакция Христо се оказа оборотен автоджамбазин, използвал специално устройство за заглушаване
Томов е пуснат под гаранция, след което ударил завод "Хемус"
Задържаният при зрелищна спецакция на столичния булевард „Тодор Александров“ Христо Томов е арестуван и преди за кражба на скъпа строителна техника. Това стана ясно по време на гледането на мярката му за неотклонение в Бургаския районен съд, предаде репортер на Флагман.бг.
Извънредно! Качулки натръшкаха криминално проявен мъж, задигнал багер за половин млн. лв. (СНИМКИ)
50-годишният старозагорец е закопчан и за кражба на строителна техника в Смолян. След това е пуснат под парична гаранция, преди заедно с още двама да задигнат много скъп комбиниран багер товарач от паркинга на завод „Хемус“ в края на август.
Прокурор Димитър Георгиев заяви по време на заседанието, че по устройството за заглушаване на алармата на багера са открити отпечатъците на Томов. Кражбата е запечатана и от видеокамерите на близка бензиностанция.
Трима задигнали скъпа техника от завод „Хемус“, вижте кой планирал удара
Самият Томов се оправда, че в понеделник е имал уговорка със следовател от Второ РУ-Бургас, за да се предаде.
„В 16 ч. в понеделник бях в районното, за да дам показания, но следователят ми каза да се върна в 13 ч. в сряда. Сутринта като тръгвах от дома ми в кв. „Манастирски ливади“ в София дойдоха барети, които ме натръшкаха на земята и ме закопчаха“, каза Томов.
Той и неговият адвокат Благой Потеров поискаха по-лека мярка, за да бъде Христо при жена си и детето им в София.
В 15:15 ч. стана ясно, че Бургаският районен съд е определил мярка "задържане под стража" спрямо обвиняемия Христо.
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина

Второ. странна е българската правосъдната система. Кметицата на Младост, за подкуп от 75 хил.евро вися година в ареста. Накрая не успяха да докажат, че го е взела и я осъдиха за поискан подкуп, само на базата на свидетелски показания, на 20 години.
Това момче, доказан рецидивист, краде багер за половин милион (3х75 000) и го пускат вкъщи?!?
Успех за начинаещите!