×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Борисов не отговори защо издига Цацаров за КПКОНПИ, не бил чувал за „пиянския скандал с Портних“


Борисов не отговори защо издига Цацаров за КПКОНПИ, не бил чувал за „пиянския скандал с Портних“
Борисов отмина с мълчание неколкократно зададения му въпрос "защо предложихте Цацаров"
22 Ноември 2019, Петък, 12:04 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимки: Авторът)

За какво да бъде съден, учуди се Борисов след въпрос за изпратения като консул във Валенсия бивш шеф на антикорупционния орган Пламен Георгиев

Премиерът Бойко Борисов взе участие в парламентарния контрол, но отказа да отговаря на журналистически въпроси.

На влизане той заобиколи репортерите, които получиха мощен физически отпор от гардовете на НСО.

Борисов бе попитан от журналиста Сашо Диков за „уникалния пиянски скандал с Иван Портних в Израел“. Премиерът обясни, че не знаел за това.

„Писмо съм Ви писал“, обяви Диков.

Премиерът му каза само: „От тебе чувам. Само преди две седмици гражданите във Варна го избраха с категорично мнозинство. Това знам.“

След въпрос защо е изпратил консул във Валенсия бившия шеф на КПКОНПИ Пламен Георгиев, при положение че трябва да бъде съден, Борисов попита: „За какво да бъде съден?“

Премиерът остави без коментар репликата на Диков за разминаване с 250 000 лв. (в имотната декларация на Пламен Георгиев).

„Флагман“ попита неколкократно Борисов – той ли е предложил Сотир Цацаров за шеф на КПКОНПИ, но той остана безмълвен, след което влезе в пленарната зала.

Репортери се опитаха да зададат въпроси на премиера и след участието му в парламентарния контрол. На излизане обаче той пак отказа да отговаря, а гардовете му проправяха път през чакащите го журналисти.

Единственото, което Борисов каза, беше: „Тежък случай са тези комунисти“.

Двама репортери викаха към премиера „защо предложихте Цацаров“. Бойко Борисов обаче отмина това с мълчание и напусна парламента.

Скандалът с варненския кмет Иван Портних е свързан с това, че когато той бил на служебно посещение в Хайфа, след употреба на алкохол задърпал служителка и отправил неприлично предложение, според израелски медии.

В резултат българската делегация била изгонена от страната.

Наскоро стана ясно, че журналистката Елена Кирова от телевизия „Черно море“ - част от групата на ТИМ, направила интервю по време на предизборната кампания с Иван Портних. Тя му задала въпроси за скандала в Хайфа. Интервюто било предназначено за друга телевизия на групата – "BG on AIR".

То обаче не било излъчено, а заради неудобния въпрос Елена Кирова била унижена с намаляване на заплатата, след което тя напуснала.


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
Коментари
Михаил ДИМИТРОВ Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско 12/08/2026, Сряда 19:00 1
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Тревожни данни за Бургас: 27 деца пострадаха с тротинетки за година, при 13 от 38 случая се стигна до операция Тревожни данни за Бургас: 27 деца пострадаха с тротинетки за година, при 13 от 38 случая се стигна до операция Неврохирургът и зам.-председател на ОбС-Бургас д-р Светослав Тодоров представи тежката статистика пред всички постоянни комисии и предупреди за риска от черепно-мозъчни и гръбначни травми Пометената на пешеходна пътека в Бургас е висш дипломат от Европейската агенция за сигурна авиация (ВИДЕО) Пометената на пешеходна пътека в Бургас е висш дипломат от Европейската агенция за сигурна авиация (ВИДЕО) Брат ѝ - известният бургаски хирург д-р Костадин Петков, проговори първо пред Флагман.бг за трагедията и чудото с лабрадора Рони Сеута показа колко лесно миграцията разделя Европа Сеута показа колко лесно миграцията разделя Европа Пол Тейлър анализира как масовият поток от Мароко отключи взаимни обвинения в ЕС и напрежение между Испания и Италия Поморие сваля цената на дървата за огрев, нов зелен кът ще преобрази кв. „Св. Георги“ Поморие сваля цената на дървата за огрев, нов зелен кът ще преобрази кв. „Св. Георги“ Общинският съвет намали цената с 4,26 евро и даде зелена светлина за граждански проект с детска зона, осветление и място за домашни любимци Димитър Спасов към родителите: Вкарайте децата в спортните зали, безделието ражда пороци Димитър Спасов към родителите: Вкарайте децата в спортните зали, безделието ражда пороци Вицепрезидентът на БНФ Карате отправи остър призив на Международния ден на младежта след поредицата от случаи на детска агресия Терор в центъра на Бургас: Мъж залива с фекалии и троши коли на ул. „Ген. Гурко“ (ВИДЕО) Терор в центъра на Бургас: Мъж залива с фекалии и троши коли на ул. „Ген. Гурко“ (ВИДЕО) Видео от охранителните камери на местния часовникар Вишко Гаров запечата бруталните изцепки на 72-годишния Манол Митрополит Николай ще опее Георги Кузев, погребват го на 14 август в Кричим Митрополит Николай ще опее Георги Кузев, погребват го на 14 август в Кричим Поклонението започва в 08:30 часа в храм Св. св. Козма и Дамян, а траурната церемония е от 12:00 часа Кабинетът ще търси нов европейски прокурор от България, рестартира избора Кабинетът ще търси нов европейски прокурор от България, рестартира избора Правителството няма да продължи с тримата кандидати от процедурата при кабинета Желязков, но те могат отново да се включат Извънредно! Тежка катастрофа до Подземната улица в Бургас, два Хюндая се помляха Извънредно! Тежка катастрофа до Подземната улица в Бургас, два Хюндая се помляха За щастие няма пострадали, щетите са изцяло материални  Вижте как изглежда майката на едно от момчетата, участвали в убийството в Пловдив Вижте как изглежда майката на едно от момчетата, участвали в убийството в Пловдив Гергана Папазова твърди, че непълнолетният ѝ син е бил само наблюдател на фаталния побой над Георги Кузев
Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове Москва е готова да действа и далеч от европейските води, а руското Министерство на отбраната вече е получило заповед 100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал 100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал Според публикуваното съобщение гости от три етажа трябва да ходят пеша, а нарушаването на правилата води до солена санкция Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив 18-годишният излиза срещу 700 евро гаранция, а другият младеж остава под надзора на Детска педагогическа стая Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи" Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи" Рикардо Аройо напусна "Новите съседи" в сезон 15, когато героят му "почина" на дивана си, сам и правейки любимото си - гледайки мач Къде е Пол Бия? 93-годишният президент на Камерун не се е върнал от Европа повече от два месеца Къде е Пол Бия? 93-годишният президент на Камерун не се е върнал от Европа повече от два месеца Най-възрастният действащ държавен глава управлява дистанционно и направи сериозна рокада във военното командване САЩ и Иран се разбраха да удължат срока на примирието, остава спорът колко дълго САЩ и Иран се разбраха да удължат срока на примирието, остава спорът колко дълго Пакистанските посредници са получили съгласие от Вашингтон и Техеран дни преди крайния срок на 17 август Сделка оръжия срещу фентанил: Арестуваха в Чехия четирима, свързвани с картела Халиско Сделка оръжия срещу фентанил: Арестуваха в Чехия четирима, свързвани с картела Халиско Американската прокуратура твърди, че групата договаряла картечници, гранатомети и минохвъргачки за войната на CJNG в Мексико Ваканцията в Гърция удря нов рекорд: Бензинът на островите мина 2,50 евро Ваканцията в Гърция удря нов рекорд: Бензинът на островите мина 2,50 евро Сими и Кимолос са сред най-скъпите места за зареждане, а фериботите, нощувките и храната допълнително вдигат сметката за лятната почивка Изкуственият интелект носи милиарди долари печалба на имотния пазар Изкуственият интелект носи милиарди долари печалба на имотния пазар Генеративният AI ускорява продажбите, проектирането и сделките със земя и сваля разходите на строителните компании Тръмп обяви: САЩ имат пълен контрол над Ормузкия проток Тръмп обяви: САЩ имат пълен контрол над Ормузкия проток Американският президент заяви, че не вярва на Техеран и предупреди за тежък отговор при нови действия
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Защо плачеш, мила?
- Защото ми казаха, че съм тъпа.
- Хубаво де, и кое не ти е ясно?
Виц на деня Виц на деня Двама старци си говорят:
- Ех наборе-е-е, станал съм като стенен часовник!
- Що бе?
- Ми ей го на - в главата ку-ку, а от долу махало...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Към съседа от 4-тия етаж, който започва с бормашината в 7:00 сутринта в неделя: Надявам се бургията ти най-накрая да удари златна жила, че да си купиш къща в друг град!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори