Секс, гушкане! Ето кое ни сближава с партньора
Хората, които правят по-често секс и се прегръщат и докосват повече, се чувстват по-щастливи
Замисляли ли сте се защо след секс се чувствате толкова добре? Според ново проучване, публикувано в „Human and social psychology“, това задоволство не се дължи само на усещанията, изпитани по време на акта, а и на близостта между партньорите, осъществена с прегръдка.
В изследването участват 335 души, които имат връзка. Те трябвало да отговарят за това колко често правят секс, доволни ли са от живота, смятат ли се за щастливи и колко често прегръщат половинката.
Хората, които правят по-често секс и се прегръщат и докосват повече, се чувстват по-щастливи и посочват, че са доволни от живота. След като разглеждат отговорите на участниците по-подробно, изследователите откриват, че по-скоро нежното докосване и прегръдките след секс правят хората много по-щастливи, отколкото самият секс.
И така заключват, че за да имаш хубаво настроение след всеки акт, близостта до любимия човек е много важна.
„Сексът изглежда не само полезен поради неговите физиологични или хедонистични ефекти, но и защото насърчава близостта с партньора“, коментира Аник Деброт, която е част от екипа, направил проучването.
По думите ѝ, самият секс кара хората да се чувстват страхотно, но гушкането след него покачва хормоните на щастието.
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят!
Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен
Цените на дизел и бензин почти се изравниха
Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ!
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма
