Мицотакис: Положението в гръцките бежански лагери вече е „неописуемо“
Миграцията засяга целия ЕС и трябва да е приоритет на новата Комисия
Ситуацията в лагерите на гръцките острови вече е „неописуема“ и страната е достигнала лимити си по отношение на бежанците. Това каза премиерът на южната ни съседка Кириакос Мицотакис, цитиран от агенция „Фокус“.
Той призова първият приоритет на новата Европейска комисия (ЕК) да именно въпросът с миграцията. „Гърция достигна лимита си. Имаме нужда от обща система за убежища, която да замени дъблинската“, каза той и добави, че споделянето на тежестта за бежанците не трябва да е просто празна фраза, която не се прилага.
По думите на Мицотакис Гърция приема средно по 500 мигранти на ден и лагерите вече са пренаселени. Преместването на бежанците във вътрешните територии в страната обаче води до негативни реакции сред местните жители. „Не виждаме как това ще спре в близкото бъдеще“, обясни той, подчертавайки, че миграционният въпрос засяга целия Европейски съюз.
Над 1 млн. души евакуирани в Китай, тайфунът "Долфин" удари с ветрове до 151 км/ч
В пет български общини няма нито една медицинска сестра
Хиляди българи в Гърция с важно предупреждение: Red Code за пожари, вятърът стига до 9 бофорта
Яйца полетяха по Албин Курти в парламента на Косово (ВИДЕО)
Кошмар на АМ Тракия: Катастрофи и аварирали коли направиха километрична тапа между Нова и Стара Загора
Костадинов: Казахме първи, че дронът край Кардам е украински
Левски излетя за Казахстан с огромния Airbus, който вози ЦСКА до Баку
1,3 тона кетамин за 100 млн. евро откриха на кораб край Индонезия
Как живее Роман Абрамович след Челси: Турция, суперяхти и край на футболните вечери
Месец преди убийството на Георги Кузев: Двама от обвиняемите заснели друг "нощен лов" в Пловдив
София 2026: Каруца се нареди първа на светофара в Красна поляна
Пламъци погълнаха легендарно училище

Изродът паси да приеме едно семейство и да ги вози и тях с трабанта...