Ромската перла Бони прецакана със 100 000 $
Спонсор издъни турнето на фолк звездата в САЩ
Финансови неуредици терзаят от няколко месеца фолк певицата Бони, която не може да си прибере хонорара от дълго плануваното си турне в САЩ. Певицата не си е получила обещаните й $ 100 000 от обиколката й из Страната на неограничените възможности през септември и октомври, пише Lupa.bg.
Според графика на хитовата ромка, тя трябваше да изнесе 11 концерта в Щатите и Канада в градовете с най-голяма концентрация на българи. Обикновено в Америка родните изпълнители пеят по ресторанти и пицарии. Заради хитовия си заряд обаче Бони отказала да се изявява в заведения за хранене и концертите й бяха организирани единствено в клубове, зали и хотелски комплекси.
Това предизвика сериозни разминавания със спонсорите на турнето, които обявили пред Бонка Илиева, че разходите им са се оказали тройно по-високи от очакваните и нямат възможност да й изплатят уговорения хонорар от $100 000.
Първоначално организаторите щедро капарирали няколко зали, запазили самолетните билети, но в последния момент обявили пред Бони и мениджърите й, че харчовете стават огромни и ще й се наложи да се съгласи с намаляване на хонорара наполовина.
В бранша шушукат, че Бони не си е получила дори тези пари. За момента обаче певицата се въздържа да предприеме легални действия, още повече, че по документи има да получава многократно по-ниска сума от реалната, както обикновено практикуват представителите на лекия жанр, за да не се товарят с данъци и такси.
Домейните на най-големите български торент тракери са конфискувани при международна операция
Община Царево подготвя нови общински жилища за хора в затруднение и специалисти
„Сънувам морето“ открива културната 2026 година в БХГ „Петко Задгорски“
Френският парламент премахва секса като "брачно задължение"
България приема Белгия за Купа Дейвис на първия вътрешен клей корт у нас
Консултациите при президента навлизат в решаваща фаза
Илияна Йотова: Над век и половина българските читалища пазят паметта за миналото и отварят хоризонти за бъдещето
Русия преминава към нов модел на висше образование
Везенков наказа бившия си отбор
Църквата отбелязва много важен празник
Лудогорец продължава в Европа през пролетта, "орлите" победиха французи в ключов мач
