Разбиха група, печатала фалшиви документи и пари
Групата от шест лица, сред които са мъж и жена, които живеят на семейни начала, както баща и дъщеря, е с повдигнати обвинения
Разбита е престъпна група от шестима души за изготвяне на фалшиви документи и фалшиво евро с номинал 100 евро. Това съобщи на брифинг говорителят на Спецпрокуратурата Сийка Милева, предаде агенция БГНЕС.
Групата е изготвяла фалшиви документи, като клиентите са били от Северна Македония, Албания и Косово.
Групата от шест лица, сред които са мъж и жена, които живеят на семейни начала, както баща и дъщеря, е с повдигнати обвинения.
Мерките за неотклонение на шестимата вече са гледани от Специализирания наказателен съд. Трима остават в ареста, един е под домашен арест, а един – под парична гаранция. Шестият е освободен без мярка за неотклонение.
Схемата на групата е действала на две нива. Част от обвиняемите са набирали клиенти, а други са се занимавали с техническото изготвяне, обясни Милева. Изготвяни са фалшиви лични карти, международни паспорти, удостоверения за брак и раждане, дипломи за завършено основно, средно и висше образование.
Обискирани са 12 адреса и 7 моторни превозни средства.
Разбити са също две помещения, ползвани за офиси. Иззети са множество заготовки и празни бланки за визи, преса печат на Пътна полиция на всички областни дирекции.
Стоян Темелакиев, заместник-директор на ГДБОП допълни, че групата е можела да изработи всеки документ, който се издава от държавната администрация. Клиенти са били организатори на канали за трафик на мигранти.
От Спецпрокуратурата съобщиха още за вчерашната акция, при която са задържани 16 души за наркоразпространение. Поискано е задържане под стража. Иззети са над 10 кг наркотични вещества 240 000 лева. Задържани са в момент на сделка.
Президентският вот през октомври: Първият голям тест за стабилността на управляващите
Абсурдно убийство: Мъж удуши майка си, а в участъка се престори на заспал
Кървава драма: Млада жена загина след шокиращо нападение
Ива Петрова: Политическият разговор трябва да отстъпи място на експертния в името на устойчивото бъдеще на комплекса "Марица-изток"
Радев бистри футбола с делегация на Барса
След скандал в мрежата: Глобиха Александър Кадиев
Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница
Като в хорър филм: Слон-убиец погуби 4 човека от едно семейство
АЕЦ „Козлодуй“ затъва в дългове, проф. Касчиев алармира за раздути обществени поръчки
Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство
Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда
Лудост на АМ Тракия: Дете с крака през прозореца при 130 км/ч
