Учени: Венеция отива в историята заради глобалното затопляне
Според тях това е първият град в Европа, който ще престане да съществува през следващото десетилетие
Най-голямото наводнение през последните петдесет години стана причина учените да обявят Венеция за град от миналото. Според тях той отива в историята, съобщава Esoreiter.ru.
По-голямата част от града е била под водата. Има райони, където нивото на водата е било по-високо от един метър. Значителни щети са нанесени на площад „Свети Марко“. Според местните власти причината за това са проливните дъждове. Изследователите обаче не са съгласни с това твърдение, тъй като смятат, че Венеция е започнала да потъва и този процес не може да бъде спрян.
Учените алармират, че заради глобалното затопляне, нивото на световните океани и на моретата се повишава. Венеция ще е първият град в Европа, който ще престане да съществува през следващото десетилетие.
Климатолозите смятат, че след 8-10 години животът във Венеция ще е невъзможен. До 2100 г. този град ще остане само в учебниците по история.
Реал М посочи вратата на голяма звезда
Млада българка скочи от 8-ия етаж на блок
Празник е, има интересни поличби
Оранжев код за обилни валежи
Георги Иванов: Българският футбол има бъдеще
Българин с победа в митичната "Медисън Скуеър Гардън"
Компании от Украйна и Чехия съвместно ще разработват дронове
Благомир Мастагарков бе на косъм от жестока контузия
Реал М посочи вратата на голяма звезда
18/11/2025, Вторник 21:01
0
Шер глези 40 години по-младото си гадже
Усик освободи една от титлите
Делян Пеевски поиска от държавата по 110 лева за пенсионерите, депутатите му даряват заплатите си
Мисията ни е да сеем знания, а макар и с рани, лалета в цимента винаги ще има

А това Флагман -"Вероятно ще е първият град в Европа, потънал в историята"
Къде е разликата?!!?!