Лекарката, приела починалото 3-годишно дете: Беше в увредено общо състояние
Състоянието на момченцето позволявало да бъде преместено
Лекарката, която според родителите на починалото 3- годишно момче в София, е отказвала в продължение на часове да го хоспитализира в столичната педиатрична болница „Проф. д-р Иван Митев”, разказа друга версия за случилото се. По думите ѝ детето е чакало 30 минути за прием, но през това време състоянието му е не е било тежко, предаде Би Ти Ви.
"В 1:30 ч. ми бяха предоставени документите. Някъде около 2 ч. детето беше прието. През този половин час установих, на базата на клиничния преглед, че става въпрос за дете, което има нужда от болнично лечение, но не и от интензивно болнично лечение", уточни д-р Елена Георгиева. Педиатърът разказа, че е предложила на родителите детето да бъде настанено за лечение в пулмологичната клиника на Александровска болница, но те са отказали.
Тя допълни, че състоянието на малкото дете е позволявало то да бъде преместено в друго лечебно заведение.
"Беше в увредено общо състояние. Лежеше на болничната кушетка, с белези на интоксикация, но не и с дихателна недостатъчност и сърдечна недостатъчност”, посочи още медикът. Д-р Елена Георгиева е категорична, че не е имало забавяне в лечението на детето.
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци

Казали сте им, че имате резервирано легло за 15.11.2019?!?!?!
Не е за вярване?!?!?!?!?!?!
Заслужавате си да ви бият!!!
Мръсна кучка, пари ли чакаше?!?!?!
Ако беше твое дете, щеше да му намериш лесното!!!!!!!!!
Алчни гниди, не се ли накрадохте, бре?!?!?
Не се ли наядохте, мамицата ви мръсна?!?!?!