Лекарката, приела починалото 3-годишно дете: Беше в увредено общо състояние
Състоянието на момченцето позволявало да бъде преместено
Лекарката, която според родителите на починалото 3- годишно момче в София, е отказвала в продължение на часове да го хоспитализира в столичната педиатрична болница „Проф. д-р Иван Митев”, разказа друга версия за случилото се. По думите ѝ детето е чакало 30 минути за прием, но през това време състоянието му е не е било тежко, предаде Би Ти Ви.
"В 1:30 ч. ми бяха предоставени документите. Някъде около 2 ч. детето беше прието. През този половин час установих, на базата на клиничния преглед, че става въпрос за дете, което има нужда от болнично лечение, но не и от интензивно болнично лечение", уточни д-р Елена Георгиева. Педиатърът разказа, че е предложила на родителите детето да бъде настанено за лечение в пулмологичната клиника на Александровска болница, но те са отказали.
Тя допълни, че състоянието на малкото дете е позволявало то да бъде преместено в друго лечебно заведение.
"Беше в увредено общо състояние. Лежеше на болничната кушетка, с белези на интоксикация, но не и с дихателна недостатъчност и сърдечна недостатъчност”, посочи още медикът. Д-р Елена Георгиева е категорична, че не е имало забавяне в лечението на детето.
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят!
Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен
Цените на дизел и бензин почти се изравниха
Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ!
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма

Казали сте им, че имате резервирано легло за 15.11.2019?!?!?!
Не е за вярване?!?!?!?!?!?!
Заслужавате си да ви бият!!!
Мръсна кучка, пари ли чакаше?!?!?!
Ако беше твое дете, щеше да му намериш лесното!!!!!!!!!
Алчни гниди, не се ли накрадохте, бре?!?!?
Не се ли наядохте, мамицата ви мръсна?!?!?!