Автоинструктoри от Бургас: Шофьорските курсове поскъпват заради селфитата и новите промени
Председателят на Съюза на преподавателите по авто-мото подготовка Йонко Иванов каза, че промените са антиконституционни
Шофьорските курсове ще поскъпнат драстично заради селфитата и новите промени в наредбата, с които се предвижда задължителния брой часове да се увеличи от 31 на 42 за сметка на теорията. Това казаха пред камерата на бТВ автоинструктори от Бургас.
Искам поне да ми дадат избор – да си купя камерата откъдето желая, каза Димитрина Георгиева.
Тя е автоинструктор и от 20 години обучава курсисти. Естествено дамата недоумява защо я задължават да си прави селфита с учениците.
Против е и нощното кормуване. „Сега рано с стъмнява, но през лятото, ако трябва да караш с 22 часа с млада дама, дали ще я пусне мъжът й?“, пита тя.
„Нямам нищо против нощното кормуване, но не и за увеличението на часовете, за селфита... 15 години съм работил на полигон и много хора казват, че там било полезно да се кара. Нищо полезно няма“, каза пък колегата й Митко Пашов.
При него курсът сега е 800 лева и ще стане поне 1200, ако часовете от 31 станат на 42
С 250 лева ще се увеличат, добави той.
„Ще има ли задължително селфи в началото и в края на часа? Ще се пресекат ли корупционните практики и даването на пари под масата? Ще се сложи ли край на купуването на шофьорски книжки и може ли да се наложи по-ефективен контрол при провеждането на самото кормуване?“, попита водещата на „Чети етикета“ Биляна Гавазова.
Председателят на Съюза на преподавателите по авто-мото подготовка Йонко Иванов каза в предаването, че предлаганите промени са антиконституционни.
„Според чл. 32 от Конституцията е недопустимо да принуждават хората да се снимат. Не може да има следене, филмиране без съгласието на лицето, което се снима“, обясни той.
„Ако курсистът не е изразил съгласие да бъде сниман, не може да се яви на изпит, където има камери. По същия начин стои въпроса със снимането на пътя. Тези селфита са стотици по-малко от снимките във Фейсбук“, каза пък председателят на Асоциацията за квалификацията на автомобилистите Красимир Георгиев.
Фирмата, която съхранява снимките, обаче може да злоупотреби след време с тях, добави Йонко Иванов.
Екшън в Шипково: Двама нахлуха в чужд имот, собственикът откри огън
Удар по фентанила в София: СДВР хвана дилър с 20 грама от опасната дрога
Изгубен паспорт вкара българка в списъка с изчезналите след бедствието в Непал
Дуалното обучение – мост между училището и фирмата
10 грама хляб струваха на германски пекар 15 000 евро
Станимир Йорданов е задържаният с кокаин в Приморско
Георги Андонов е задържаният с марихуана в бургаския ж.к. "Славейков"
Хладен въздух, силен вятър и валежи: Какво време ни чака утре?
Созопол събира местния бизнес за общ план около Eurovision 2027
Жените влизат по-силно в корпоративните бордове: минимум една трета от директорските позиции
Евтим Милошев: Превръщаме „Св. св. Кирик и Юлита“ в глобален културно-научен център
ЦСКА тръгва за големия обрат срещу ОФИ Крит по пътя към Лига Европа

Сгрешил си ,Друже..
Не хваля бай Тошовото време ...!!!
Просто за по - младите описах как бяха курсовете за шофьори едно време ...в което не виждам нищо лошо...
Не съм хвалил онова време...
Със Здраве...
Тия дето реват срещу селфита също си гледат интереса, на тях половината им часове са формално изписани.
Имаше тренажор , вътрешен изпит и изпит пред КАТ.
Вътрешния изпит беше безкомпромисен...не го ли минеш ...няма пред КАТ.
Ако се правиш на джигит и инструктора биеше шамари във врата.
За Назидание на всички шофьори в събота докарваха един трактор с ремарке със смачкани коли на пл. Кирил и Методий за да се види кой докъде може да стигне...
Тогава за инструкторите бяхме курсисти...,а сега ходещи портфейли...
И затова ни е такъв хала..
Със здраве към всички...
затапва напоследък движението по основни пътни артерии в Бургас? Когато след много словесно"хранене", успеете да се придвижите напред, какво виждате:Някаква учебна кола с бъдеща кифла зад волана кара с 25 км/ч. Разбирам, че се учат и то в реални условия, но заради един курсист, стотици бързащи за работа хора са принудени да се влачат, все едно че автомобилите не се движат по пътища за обществено ползване, а по алеите на почивните станции. Курсистите, с учебните трошки нямат по-големи права от останалите участници в движението! Автоинструкторите трябва да съобразяват това и да зачитат правата на другите, които са в пъти повече от тях! А тези инструктори само знаят да се оплакват!
Някой виждал ли е циганин в Учебен Автомобил...???
Просто питам...!!!