×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Чудо! Бихме Чехия, не сме последни в групата


Чудо! Бихме Чехия, не сме последни в групата
Капитанът на България Ивелин Попов пропусна страхотен шут
18 Ноември 2019, Понеделник, 09:15 ч.
Автор: Флагман.Бг

Васил Божиков заби единствения гол пред празните трибуни

България стигна до първа победа от октомври 2018-а с 1:0 срещу Чехия в последен мач за двата тима от квалификациите за Евро 2020.

Така нашият тим все пак успя да завърши на 4-та позиция в групата, изпреварвайки състава на Черна гора с актив от 6 точки. Дългогодишният ни лидер Ивелин Попов изигра последния си двубой за българския национален отбор. Първият шанс в срещата беше на сметката на гостите. В 9-та минута, след като Якуб Янкто напредна отляво, той пласира подаване към нападателя Зденек Ондрашек на границата на наказателното поле, но ударът на стрелеца беше лек и попадна право в ръцете на Георгиев.

Три минути по-късно дойде нова възможност за чехите. Ново центриране на Янкто отляво е засечено на задната греда от Петър Шевчик, но неговият удар с глава е неточен.

Малко след средата на първата част възпитаниците на Георги Дерменджиев стигнаха до нелоша възможност за попадение.

Капитанът на България Ивелин Попов получи отличен извеждащ пас зад защитниците на Чехия. Овладяването му обаче беше бавно и принуди полузащитника да стреля от около 25 метра. Шутът му попадна право в ръцете на Колар.

Пет минути по-късно гостите отново бяха близо до гола. След пробив отдясно на Петър Шевчик той успя да намери Дарида в наказателното поле. С колективни усилия топката беше избира, но тя стигна до краката на Томаш Сучек, който отправи силен шут, спасен от Георгиев. В началото на втората момчетата на Дерменджиев нанесоха решителния си удар.

В 56-та минута Кирил Десподов получи възможност да центрира от свободен удар. Крилото на Щурм Грац пласира перфектна топка на главата на Васил Божиков, който заби топката зад гърба на Колар за 1:0. Седем минути по-късно българите имаха шанс и за второ попадение. Георги Костадинов стигна до свалена топка в наказателното поле, но не успя да насочи удара си във вратата на Колар.

В края на мача обаче гостите натиснаха в търсене на изравнителен гол. Само в рамките на 3 минути между 79-та и 82-а Георги Георгиев трябваше да се намесва на два пъти, за да запази сухата си мрежа. До края на срещата момчетата на Георги Дерменджиев все пак удържаха под сериозния натиск на Чехия и записаха ключова за своето самочувствие победа в последния си мач за годината.


В категории: Спорт


Коментари
Тервел ИЛИЕВ Тъжна вест: Загина легендарен вратар Тъжна вест: Загина легендарен вратар 16/04/2026, Четвъртък 18:18 0
Флагман.БГ Инфлуенсърки, плачете – затварят Бурж Ал Араб Инфлуенсърки, плачете – затварят Бурж Ал Араб 16/04/2026, Четвъртък 17:12 0
Емел МАХМУД Бивш кмет на Ню Йорк стана албански гражданин Бивш кмет на Ню Йорк стана албански гражданин 16/04/2026, Четвъртък 17:00 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бившата на Благо Джизъса стана врачка в Обединените арабски емирства Бившата на Благо Джизъса стана врачка в Обединените арабски емирства Есмер Омерова представя в социалните мрежи услуги, свързани с ведическа нумерология и лични програми за жени Започва пръскането срещу комари над бургаските езера  Започва пръскането срещу комари над бургаските езера  От 20 април започва въздушни дезинсекционни обработки срещу ларви със земеделски дрон БДУ проведе традиционния си Ден на отворените врати, дойдоха стотици заинтересувани кандидат-студенти БДУ проведе традиционния си Ден на отворените врати, дойдоха стотици заинтересувани кандидат-студенти Аулата на висшето училище се оказа тясна, за да побере множеството млади хора от почти всички бургаски средни училища и гимназии Четвъртото издание на "Кафене Европа" събира идеи за културно участие на Бургас 2032 Четвъртото издание на "Кафене Европа" събира идеи за културно участие на Бургас 2032 На 17 април творческият екип, заедно с международни експерти, ще обсъждат как да се развият творчески и новаторски проекти за отворената покана Магазия’32 Брутално отмъщение в Свети Влас: Заляха с фекалии апартамент в луксозен комплекс (СНИМКИ/ВИДЕО) Брутално отмъщение в Свети Влас: Заляха с фекалии апартамент в луксозен комплекс (СНИМКИ/ВИДЕО) Собствениците обвиняват управляващата фирма „Гардън пропъртис“ Шеф Лео Бианки влиза в кухнята на "Приморец" за специална вечер в Бургас Шеф Лео Бианки влиза в кухнята на "Приморец" за специална вечер в Бургас На 30.04. Лео Бианки се завръща „у дома“ с гурме вечеря в "Приморец", в която домашният вкус и автентичните италиански продукти срещат финеса на Мишлен техниките Виктор Пасков и многопластовите му истории, които изпреварват времето си Виктор Пасков и многопластовите му истории, които изпреварват времето си На днешния ден си отиде писателят, който превърна болката, музиката и паметта в голяма литература На фона на напрежението в Близкия изток: ръст на резервациите преди летен сезон 2026 На фона на напрежението в Близкия изток: ръст на резервациите преди летен сезон 2026 Държавата и туроператори обсъдиха със застрахователите мерки за защита на туристическия бранш Принц Хари: Не исках да бъда работещ член на кралското семейство Принц Хари: Не исках да бъда работещ член на кралското семейство Меган Маркъл заяви пред студенти в Мелбърн, че е била обект на онлайн тормоз в продължение на 10 години, а принц Хари свърза решението си да се оттегли от кралските задължения със смъртта на майка си Драма за поморийката Трифонова в „Хелс Китчън“, скъса с бащата на децата си Драма за поморийката Трифонова в „Хелс Китчън“, скъса с бащата на децата си Бащата на двете ѝ деца се появи изненадващо в риалитито, но тя обяви пред камерите, че връзката им е приключила окончателно
Гърция и Турция влязоха в жесток спор за произхода на шкембе чорбата Гърция и Турция влязоха в жесток спор за произхода на шкембе чорбата На този етап България не заема страна в спора въпреки популярността на чорбата у нас Белият дом разследва мистериозна поредица от изчезвания и смъртни случаи на американски учени  Белият дом разследва мистериозна поредица от изчезвания и смъртни случаи на американски учени  Според детективи аматьори случаите са свързани, а  учените са имали достъп до чувствителна информация От лидер в бранша до публична продан - как заводът на „Пиргос Пласт“ в Българово излезе на търг за 1 млн. евро От лидер в бранша до публична продан - как заводът на „Пиргос Пласт“ в Българово излезе на търг за 1 млн. евро На публична продан излиза цял производствен ансамбъл, изграден с размах, но затиснат от дългове и свиваща се финансова основа Самолетното гориво в Европа ще свърши до 6 седмици Самолетното гориво в Европа ще свърши до 6 седмици Това е най-голямата енергийна криза, с която някога сме се сблъсквали, обяви изпълнителният директор на МАЕ Фатих Бирол Късна холивудска любов между звезди от 80-те  Късна холивудска любов между звезди от 80-те  Хедър Локлиър и Лоренцо Ламас официално потвърдиха, че са заедно, след като двамата актьори привлякоха внимание с обща поява в Лас Вегас Бивша приятелка на Григор Димитров влезе в руски политически скандал след видео към Путин Бивша приятелка на Григор Димитров влезе в руски политически скандал след видео към Путин Виктория Боня отправи публичен апел към руския президент, а хора от кръга на Алексей Навални заподозряха режисиран ход, който пази Кремъл от пряк удар Катаджии спасиха млада жена преди да скочи от 120 метра на "Хемус" Катаджии спасиха млада жена преди да скочи от 120 метра на "Хемус" С помощта на новите си приятели тя е откарана до столична болница, където да бъде оказана специализирана психологическа помощ Първите румънски домати излязоха на пазара на цени от 20 евро за килограм Първите румънски домати излязоха на пазара на цени от 20 евро за килограм Студената пролет, по-скъпото отопление на оранжериите и по-високите разходи за горива и труд вдигат цените далеч над тези на вносната продукция Гърция обсъжда връщането на помощ между 22 и 100 евро месечно според дохода Гърция обсъжда връщането на помощ между 22 и 100 евро месечно според дохода Атина подготвя нов пакет в подкрепа на домакинствата, заради поскъпването на живота Драмата с БМВ и автобус в Бургас, пострадалата е без опасност за живота Драмата с БМВ и автобус в Бургас, пострадалата е без опасност за живота 24-годишна жена отне предимството на автобуса
Бойко Борисов Бойко Борисов Хората знаят: като дойде ГЕРБ - строят. Другите само приказват Виц на деня Виц на деня Шефът на фирма вика при себе си фирмения психолог:
- Виж сега, оценявам това, което правиш, но остави работохолиците на мира!
Виц на деня Виц на деня Мъж пита жена си:
- Защо никога не ми казваш като имаш орг*зъм?
- Защото все те няма когато имам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Кавалерство - отношението на един мъж към жената на друг мъж!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори