28-годишен бургазлия си спретна луда гонка с ченгетата, не спря на СТОП-палка и опита да блъсне патрулката
Униформените го издирват за бягство от местопроизшествие
Див екшън като по филмите се разигра снощи в бургаския кв. Долно Езерово. . около 20.25 ч. служители от Второ Районно управление – Бургас посетили частен дом, намиращ се на ул. „Балкан", обитаван от 28-годишен водач на л.а. Дачия „Докер”, с русенска регистрация, допуснал ПТП и избягал от местопроизшествието, съобщават от пресцентъра на ОД на МВР-Бургас.
Униформените не открили шофьора, който по първоначални данни бил в нетрезво състояние. Малко по-късно на кръстовището на улиците „Босна” и „Залесителна” служителите забелязали автомобила, но водачът му не се съобразил с подадения сигнал със СТОП-палка, а рязко ускорявайки, продължил да се движи, като направил опит да блъсне спиращия го полицай.
Служителят на реда успял да избегне фаталния сблъсък, като заедно с колегите си последвал лекия автомобил с включени светлинна и звукова сигнализации.
След кратко преследване водачът на л.а. „Дачия” спрял колата и побягнал между блокове 136 и 232 в посока базата на ВИК.
Задържан е въпреки агресивното си поведение и неизпълнение разпорежданията на полицейските органи за срок до 24 часа, като за целта е използвана физическа сила и помощни средства /белезници/.
По случая е образувано досъдебно производство.
Турция прехвана иранска балистична ракета, насочена към нейното въздушно пространство
Има ли скок в цените на горивата у нас?
Експерт: Балансът е по-важен от демонизирането на палмовата мазнина
Психолози посочват навик, който пази връзката стабилна във времето
Най-добрите рецепти за разреждане на кръвта и поддържане на здраво сърце
Иран: Няма да преговаряме със САЩ и можем да водим войната колкото е нужно
Земята се отваря в Турция: близо 700 гигантски пропадания поглъщат ниви
Губи или печели Русия от ударите срещу Иран
Ескалацията в Залива с тежки последици: Загина 11-годишно дете в Кувейт
Испанският премиер: Не може да се играе руска рулетка със съдбата на милиони хора
Експлозия разтърси североизточната част на Техеран
584 юристи се борят за 30 съдийски места в България
