5-те навика, които вредят на пълноценния сън
Спазването на стриктен режим на подготовка за лягане би подобрил значително качеството на съня ви
Добрият сън е основен фактор за добро здраве и пълноценен начин на живот. Затова е изключително важно да си осигурите спокойна и предразполагаща обстановка в спалнята.
Вижте в нашата галерия грубите грешки във вечерния ритуал, които всички допускаме. Насърчаваме ви да ги избягвате и да направите голямата решаваща крачка към по-здравословния начин на живот.
Спазването на стриктен режим на подготовка за лягане би подобрил значително качеството на съня ви.
1. Физическата активност - Не се препоръчва да спортувате непосредствено преди лягане, защото тялото ви започва да отделя ендорфини, които възпрепятстват изпадането в покой. Тренирайте сутрин или следобед.
2. Смартфона - Биологичният ви часовник се влияе от светлината, която облъчва тялото ви. За съжаление, мозъкът ви не може да различи изкуствените осветителни тела от слънчевата светлина. Осигурете си сън в тъмно и просторно помещение за сън.
3. Четенето - Четенето е свързано с ментално натоварване на тялото, следователно не е добър избор на занимание, когато се опитваме да се унесем в сладка дрямка. Ако все пак обичате да разлиствате любимите си произведения преди лягане, изберете мека светлина, която не натоварва зрението.
4. Миенето на зъби - Може да звучи странно, но миенето на зъби преди лягане може да навреди на пълноценния ви сън. Яркото осветление в банята "разсънва" мозъка, Не казваме, че трябва да загърбите хигиенните си навици, просто се погрижете за зъбите си няколко часа преди лягане.
5. Вредни хранителни навици - Това включва пиенето на кафе в късния следобед, късната тежка вечеря, висока температура в стаята, пиенето на болкоуспокояващи.
Попфолк певицата Андреа открива нова творческа страница като художник
Тревога за инвеститорите - цената на златото спадна рязко
Гърция затяга контрола за имоти заради турски схеми през България
Страхотен бутер сладкиш с боровинки и крема сирене за съботния ден
Оставаме си най-нещастните в ЕС, според световните класации
България изпреварва Сърбия по военна мощ, но остава зад Турция и Румъния
Само 5 български университета влизат в класацията Times Higher Education 2026
Бившата на Джизъса с чанта за 20 бона: Бъбрека си да беше продал, пак нямаше да ми осигури този живот!
Лорд Минчев се изгаври с Азис: Тази година булка, догодина - люлка
Почитаме двама свети чудотворци, ето какво повелява традицията и кой празнува днес
Ще има ли промени в таксите в банковия сектор след 1 февруари
Режисьорът и част от актьорския състав на "Клошар" гости на предпремиерата в Културен дом НХК
