На пленум: Нинова спечели поредна битка с вътрешната си опозиция в БСП с вот от 74 срещу 26 %
Сергей Станишев попитал защо са загубили местните избори, отговорили му с възгласи "Пеевски, Пеевски"
Корнелия Нинова успя да спечели още една вътрешна битка в БСП. Част от опонентите й тази седмица отново й поискаха оставката във връзка с резултатите от местните избори.
Днес имаше заседание на Националния съвет на БСП (т.нар. пленум), на който председателят на Предизборния щаб Кирил Добрев е изчел анализа на ръководството за вота.
Вътрешната опозиция от своя страна през седмицата разпространи свой – алтернативен, анализ, който рисува лоша картина след поредната загуба от ГЕРБ в общ план.
След около шест часа дебати на пленума днес е имало гласуване.
Анализът на ръководството е одобрен с 86 гласа „за“, 20 „против“ и 11 „въздържал се“, научи „Флагман“ от свой източник. В проценти това прави 73,5% от Националния съвет в подкрепа срещу 26,5%.
Така лидерът Корнелия Нинова получи своеобразен вот на доверие няколко месеца преди края на първия й мандат като председател на БСП.
Изказване е имал и един от водачите на вътрешната опозиция - Сергей Станишев, който е и президент на Партията на европейските социалисти (ПЕС). Той бе председател на БСП дълги години – между 2001 и 2014 г.
Когато днес Станишев попитал от трибуната на пленума защо пак са загубили изборите, се чули възгласи „Пеевски, Пеевски“.
Това вероятно е препратка към 2013 г., когато Станишев принуди съпартийците си в парламента да гласуват „за“ депутата от ДПС Делян Пеевски за шеф на ДАНС.
Изборът предизвика сериозно обществено недоволство и протести още в самото начало на правителството „Орешарски“. Това дестабилизира кабинета, който оцеля малко повече от година.
Връзките на Станишев със задкулисието нанесе дългосрочни поражения върху БСП, които тегнат и до ден днешен. Сегашното ръководство на соцпартията обаче също мълчи за тайната мрежа на ДПС, а в определени случаи се колаборира с нея, както стана например при избора на членовете на настоящия Висш съдебен съвет от квотата на парламента.
Днес депутатът Весела Лечева, бивш световен шампион по спортна стрелба и неуспешен кандидат за кмет на Велико Търново, влязла остро срещу Сергей Станишев, напомняйки му за краха от периода 2013 – 2014 г.
Президентът на ПЕС обаче й отговорил, че сега годината е 2019-а и не може днешното ръководство на БСП да се оправдава със стари дела.
Единственото предложение на вътрешната опозиция, което било прието на пленума, е до края на декември да се изработи Етичен кодекс. Той бил заложен в устава на БСП, но до момента все още нямало такъв.
Има разлика между коледния и годишния бонус
Булката беглец и в реалния живот - ето кои звезди избягаха пред олтара
Може ли работодателят да те уволни, ако си в болничен
„Сигнал“ постави впечатляващ финал на Никулденските празници в Царево
"Игра на тронове" се завръща с нов сезон
БГ Роналдо ще е охранител в новия сезон на "Под прикритие"
Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат
Добавиха 77 лв. към пенсиите
Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат
Зрителите срещу „Игри на волята”: Нашият победител е Калин!
Ако си мъж над 40 г. - не яж това

Не бе лельо Грета-Ганке, не е само Корнелия, както и Митьо Очите не е единственият продаващ "бяла отрова", но това, че не си единствения, не значи че си оправдан и не носиш вина
И педофили и убийци има, които също не са единствени, но да ги пуснем да си ходят ли?
Почивай лельо Грета-Ганке и поздрави на чичо Ганьо и да знаеш, че с това което си написала си" аканъ Ганка" и написаното от теб е "диагноза"!
пие бяло мъжко мляко и ближе мустакати саралии.
А гласуващите и те ли бяха в Брюксел, а бе Аналчо?
Майка ти известна, а ти кукловод и конспиратор. Хахааа
Договорката на ниво ес: енп и пес. Боко е ибрик и изпълнява заръките от брюксел.
Заради днешната БСП-милионери побеждават другите милионери от ГЕРБ.
Все повече си мисля, че има тайна договорка и "Пожарникаря" ги пазари под масата за да съсипват БСП, а той да печели, като им хвърля кокал и на тях.