ТОЛ служители съсипаха шофьор, само защото...
Водачът отказал да представи поисканите от проверяващите документи и напуснал мястото на проверката
50 лева глоба и месец без книжка е наказанието на шофьор, който отказал да покаже личните си документи и тези на колата на ТОЛ служители.
Той е санкциониран от Пътна полиция - Шумен, след което е обжалвал в Районен съд, но магистратите потвърдили наказанието, пише Дарик.
На 26 юни около 17.35 часа край село Ивански бил спрян Голф с шуменска регистрация от служител на Националното ТОЛ-управление. Той се легитимирал и поискал от шофьора да му представи необходимите документи за проверка – свидетелство за регистрация, книжка и документ за самоличност.
Водачът обаче отказал да представи поисканите от проверяващите документи и напуснал мястото на проверката.
Служителите на националното ТОЛ-управление съставили докладна записка до началник сектор „Контрол и правоприлагане“ във Варна. Той от своя страна информирал началник сектор „ПП“ при ОД МВР гр. Шумен за случилото.
Така се установили собственика и ползвателя на лекия автомобил, както и кой го е управлявал в деня на проверката. След това на 12 юли шофьорът бил поканен да се яви в КАТ и му бил написан акт за това, че отказал да изпълни указания на контролни органи, каквито били ТОЛ полицаите в случая.
Въпреки жалбата, магистратите потвърдили санкцията от 50 лева и 1 месец лишаване от книжка. Решението обаче не е окончателно и подлежи на касационно обжалване.
Внимание, родители! От 1 август всичко се променя: Вижте дали влизате в новия списък за детски надбавки
Неподозиран бонус от държавата: Как НАП ни връща пари след ремонт у дома
Критично засушаване: Нивото на река Дунав падна под един метър и застраши корабоплаването
Космически обрат след 7 юли: Ретроградният Нептун взривява илюзиите ни
ЦСКА с мощен трансферен удар - взе играч, за когото са давани 25 милиона евро
Призиви за убийството на Тръмп на погребението на върховния лидер на Иран Али Хаменей
93-годишен пенсионер умишлено взриви къщата си, девет души са ранени
Свърши ли мъката на АМ „Тракия“? Пуснаха движението по обновените 32 км, ето къде отива старият асфалт
Сърцето може да не издържи: Защо среднощното гледане на Световното се оказа фатално?
Извънредна ситуация в Италия! Етна се събуди и наложи спешни ограничения на голямо летище
Китай с пробив в космоса: 750N Хол двигател постави нов световен рекорд
Известен неврохирург катастрофира тежко, прилоша му зад волана

Така ще е докато търпите това.
Минавам с ролса и си барам бахура пред тях с те се обръщат като циганки проститутки като видят патрулка хяхя