Родителите на починалото 3-годишно: Докторите убиха и нас
В педиатричната болница пазели спешното легло за пациент, който щял да дойде на следващия ден
Все още няма заключение какво е причинило смъртта на тригодишното дете в София в четвъртък след 4 часа безплодно обикаляне из столичните болници. Почернените родители за първи път говориха пред медиите, като разказаха ужасяващата история в ефира на Би Ти Ви.
"В педиатрията много добре видяха, че детето ни умира и неколкократно ни помолиха да си тръгнем. Молихме ги да го вземат в болницата - нямали легла. За нас животът няма да е същият. Искаме обаче да няма други случаи. Искаме правда - това бе един 3-годишен ангел." Това казаха нещастните майка и татко, които не пожелаха лицата им да бъдат снимани. Обиколката по болниците е била драматична - първо в педиатричната клиника, откъдето ги препращат в Правителствена болница.
Там ги връщат за домашно лечение, но малчуганът се влошава. Връщат се в педиатрията, където детето колабира и с линейка е откарано в "Пирогов". Там умира."Не знам как спи дежурната докторка. Каза ми, че пазели спешното легло за някой, който щял да дойде на 15-и. А синът ми умираше на кушетката", каза бащата.
И допълни през сълзи: "Те убиха и нас". Иначе здравното министерство разпореди проверка на трите лечебници. Според родителите детето е имало остра вирусна инфекция, впоследствие и сепсис. От педиатричната болница, където първо отива семейството и хоспитализират детето, твърдят, че няма забавяне в лечението му.
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас

ИНАЧЕ,НЯМА ОПРАВЯНЕ....