Прекомерното пазаруване в интернет разстройва психиката
Всеки 20-и човек е обсебен от манията да поръчва артикули от сайтове
Германски психотерапевти настояват пристрастяването към пазаруването в интернет да бъде признато за психично разстройство, защото има особени симптоми, съобщи в. "Дейли мейл". Обсесивното пазаруване е познато на специалистите от десетилетия. То обаче придобива нови мащаби в ерата на интернет и вече засяга всеки 20-и човек.
Хората, които са пристрастени към пазаруването в интернет, в крайна сметка натрупват покупки, могат да задлъжнеят, карат се с близките, губят самоконтрол, крият се.
Това се отразява на психиката им, стават по-неспокойни, могат да се депресират, обясниха учените от Хановерското медицинско училище. Затова обсесивното пазаруване в интернет трябва да бъде признато официално за заболяване.
Учените обобщават наблюденията си от 122-ма пациенти, потърсили помощ за пристрастяване към пазаруване в интернет.
Червен флаг след бурята: Морето остава забранено за къпане
Топ модел с тройна атака по футболен ас
"Сержант Мърто" позира със синята фланелка, има бургаска следа
Майка на 4 деца убита от съседка във Франция, любовна драма в основата
Влюбени се удавиха в заклещена кола, тяхна приятелка спасена в последния момент
Див леопард нахлу в магазин за алкохол, скочи върху продавач
Трагедия на коварен плаж в чужбина: Две жертви, дъщеря на общински съветник спаси хора
Само този предмет трябва да стои под леглото според Фън Шуй
Кремообразна разядка от червен боб и печени чушки без готвене
Родените на тези 4 дати постигат финансовия си връх по-късно
ГИТ алармира: Не отваряйте тези имейли и прикачените файлове
Виктория Кузманова отлага сватбата с Рачков за догодина
