Багер нагази Централния плаж в Созопол, институциите със спешна проверка
Оказа се, че концесионерът вдига пясъчни диги, за да предпази ивицата, но без разрешение
Тежка техника копае пясъка на Централния плаж в Созопол. Това алармират читатели на Флагман.бг.
Хората, станали свидетели на дейностите, са сигнализирали и Община Созопол, кметът Тихомир Янакиев е назначил спешна проверка.
Установено е, че техниката е наета от концесионера на ивицата за оформянето на пясъчни диги, за да може да бъде запазена от влиянието на морските вълни през зимата. Стопанинът на плажа обяснил, че това е практика, а според ЗУТ изкопаването на над 30 куб. м земна маса се счита за строителни дейности.
„Това налага издаването на съответните разрешителни документи. Концесионерът обаче е решил, че може само да изправи уведомително писмо. Служителите на Община Созопол са съставили констативен протокол, който е изпратен в РИОСВ-Бургас и Басейнова дирекция-Варна“, обясниха от администрацията в морския град.
Докато няма писмени становища на двете институции, временно е преустановено оформянето на пясъчните диги.
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена

Баси малоумницитр сте честно созополчани(аналогията със столичани в повече не е случайна)'
Може.
И си копа...
Духайте будни граждани...
На никой не пречи.