Читалище "Яна Лъскова-1905"-Несебър отбеляза 107 години от раждането на патрона си
С минута мълчание присъстващите отдадоха почит на една от най- ярките личности на града, отбелязаха идеалите, стремежите и саможертвата ѝ
Днес настоятелството, ръководители на състави и самодейци от НЧ „Яна Лъскова- 1905“ – Несебър положиха венeц и цветя пред паметната плоча на патрона си. Събитието бе в чест на 107-мата годишнина от рождението на Яна Лъскова.
С минута мълчание присъстващите отдадоха почит на една от най- ярките личности на града, отбелязаха идеалите, стремежите и саможертвата ѝ, и си припомниха ролята ѝ за развитието на читалищната самодейност в Несебър. За живота, пътя и делото на партизанката – героиня, отдала живота си на идеята за равенство между хората, разказа Катержина Христова- секретар на читалището.
Първото читалище в Несебър е основано преди повече от век – през есента на 1905 г., от група от местни интелектуалци и първоначално е носело името „Четец”.
През 1953 г., по решение на настоятелството, читалището е преименувано от „Отец Паисий” на името на нашата смела съгражданка - Яна Лъскова.
Подробности за драмата с 3-годишното дете и крокодилите
Съдът вкара зад решетки жена, за която прецени, че лъже за изнасилване
Жестока съдба: Баща осакатен на пътя, минути по-късно друга катастрофа отне живота на 6-годишния му син
Познат на полицията нанесе брутален побой в центъра на София
Кошмар: Мъж падна от 12-ия етаж върху млада жена и я уби
Известна инфлуенсърка и гаджето ѝ намерени разстреляни
Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г., глобите стигат 1000 евро
Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID
Прокурорската колегия единодушно остави Емилия Русинова начело на СГП
Петимата кметове от Ямболско срещу самолетите в Безмер: Не въвличайте България в чужди конфликти
SPICE Music Festival 2026 наближава - Бургас отново ще се превърне в столицата на музиката
Доживотен затвор за 35-мата пирати от „Руен“, държали седем българи в плен
