Страх, неувереност... Как саботирате връзката си сами?
Понякога търсим човек, който да не ни изостави
Страх, неувереност, разочарование от минали връзки, нежелание за пълна отдаденост... Това изпитват много хора, които са започнали нова връзка, но като че ли все още не са готови за голямата промяна. Въпреки желанието им да се влюбят отново, те сами саботират отношенията, като не дават шанс на другия за нещо повече, пише tialoto.bg.
Без да осъзнават, някои хора се настройват по начин, с който вредят на връзката си. Въпреки грижовните и любящи половинки, с които се сдобиват, те не могат да изградят по-сериозен съюз.
Ето как човек сам може да саботира връзката си:
1. Иска твърде много
С нарастването на годините се повишават и изискванията, които има всеки от нас. Може би не се задържате с ново гадже повече от месец, защото още в началото тръгвате с твърде много очаквания, които той/тя не може да покрие.
Друг проблем, който се среща при много хора, е започването на връзка с някого, който не е ваш тип. Вие виждате, че той не може да ви направи щастливи, но продължавате да излизате, за да не сте сами.
Приемете факта, че намирането на идеалната половинка е почти невъзможно и може би трябва да направите някои компромиси и да свалите малко летвата.
2. Търсите хора, които да обгрижвате
Има мъже и жени, които едва ли не искат да закрилят някой или да го обгрижват постоянно, а понякога това е съвсем различно от любовта. Помагайки на някого, изпаднал в беда, може да повишите самочувствието си, но не се заблуждавайте, че ще излезе нещо повече. От друга страна прекаленото внимание към някого може да доведе до „задушаване“ на партньора и конфликти.
3. Искате да бъдете с някого, който няма да ви изостави
Ако след едно разочарование само подбирате заради страха, че може отново да ви изоставят, вие сами саботирате новите си връзки. Дори и да има някого, на когото може да разчитате, вие ще го прогоните заради прекалената мнителност, че може да ви наранят.
4. Страхувате се от интимност
Ако се страхувате да започнете сериозна връзка, не си играйте с чувствата на другите. Когато сте объркани и не знаете какво искате, не започвайте нови отношения. Иначе с желанието да излизате с някого, но да бъдете просто приятели, ще си създадете само главоболия. В един момент вие може да се влюбите, но вече другият да не изпитва същото към вас, както в началото.
5. Продължавате да живеете с миналото
Много голяма грешка е да излизате с някого и постоянно да му говорите за предишните си любови и онова, което сте преживели. Може да стигнете дотам, че да го отегчите съвсем и да го накарате да вярва, че нямате чувства към него, а просто искате да забравите бившия/бившите.
Продължавате ли да живеете с призраците от стари връзки, вие обричате новите отношения на провал.
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
