Страх, неувереност... Как саботирате връзката си сами?
Понякога търсим човек, който да не ни изостави
Страх, неувереност, разочарование от минали връзки, нежелание за пълна отдаденост... Това изпитват много хора, които са започнали нова връзка, но като че ли все още не са готови за голямата промяна. Въпреки желанието им да се влюбят отново, те сами саботират отношенията, като не дават шанс на другия за нещо повече, пише tialoto.bg.
Без да осъзнават, някои хора се настройват по начин, с който вредят на връзката си. Въпреки грижовните и любящи половинки, с които се сдобиват, те не могат да изградят по-сериозен съюз.
Ето как човек сам може да саботира връзката си:
1. Иска твърде много
С нарастването на годините се повишават и изискванията, които има всеки от нас. Може би не се задържате с ново гадже повече от месец, защото още в началото тръгвате с твърде много очаквания, които той/тя не може да покрие.
Друг проблем, който се среща при много хора, е започването на връзка с някого, който не е ваш тип. Вие виждате, че той не може да ви направи щастливи, но продължавате да излизате, за да не сте сами.
Приемете факта, че намирането на идеалната половинка е почти невъзможно и може би трябва да направите някои компромиси и да свалите малко летвата.
2. Търсите хора, които да обгрижвате
Има мъже и жени, които едва ли не искат да закрилят някой или да го обгрижват постоянно, а понякога това е съвсем различно от любовта. Помагайки на някого, изпаднал в беда, може да повишите самочувствието си, но не се заблуждавайте, че ще излезе нещо повече. От друга страна прекаленото внимание към някого може да доведе до „задушаване“ на партньора и конфликти.
3. Искате да бъдете с някого, който няма да ви изостави
Ако след едно разочарование само подбирате заради страха, че може отново да ви изоставят, вие сами саботирате новите си връзки. Дори и да има някого, на когото може да разчитате, вие ще го прогоните заради прекалената мнителност, че може да ви наранят.
4. Страхувате се от интимност
Ако се страхувате да започнете сериозна връзка, не си играйте с чувствата на другите. Когато сте объркани и не знаете какво искате, не започвайте нови отношения. Иначе с желанието да излизате с някого, но да бъдете просто приятели, ще си създадете само главоболия. В един момент вие може да се влюбите, но вече другият да не изпитва същото към вас, както в началото.
5. Продължавате да живеете с миналото
Много голяма грешка е да излизате с някого и постоянно да му говорите за предишните си любови и онова, което сте преживели. Може да стигнете дотам, че да го отегчите съвсем и да го накарате да вярва, че нямате чувства към него, а просто искате да забравите бившия/бившите.
Продължавате ли да живеете с призраците от стари връзки, вие обричате новите отношения на провал.
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
