×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Плъхове като котки плъзнаха изпод Немската болница в Бургас


Плъхове като котки плъзнаха изпод Немската болница в Бургас
От Дезинфекционната станция в Бургас вече са взели мерки, стотици примамки дебнат за тварите
14 Ноември 2019, Четвъртък, 15:30 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

След разрушаването на сградата гризачите напуснаха убежищата си и настана паника у бургазлии, живущи в близост 

Плъхове с размерите на котка плъзнаха из Бургас, след като бе разрушена основата на старата немска болница, намираща се на ул. „Св. Св. Кирил и Методий” в морския град, сигнализира читател на Флагман.бг.

След започването на строежа на модерната библиотека, която ще се издигне върху площта на бившето немско училище, от дълбините на карето започнала да се появяват всякакви твари, което обезпокоява живущите по съседните улици в района.

Флагман.бг разговаря с директора на Дезинфекционната станция в Бургас – инж. Нели Бойчева.

Има сигнали от граждани, които живеят в близост и съответно взехме мерки и зоната около Немската болница, по-специално шахтите са обработени. Започнахме канална дератизация в целия град. Това е поставянето на примамки в събирателни, колекторните и дъждовните шахти, с цел умъртвяването на гризачите”, обясни пред репортер на Флагман.бг инж. Бойчева.

Тя увери, че мишките с големи размери не са опасни за населението и няма опасност от инвазионни и инфекциозни заболявания. По думите й специалистите от станцията са заложили достатъчно примамки, за да се справят с проблема.

„Заложили сме множество капани. Това са водоустойчиви блокчета, които се поставят в шахтата, дори да има вода, те са с парафин, плуват на повърхността и съответно плъховете, които знаете са добри плувци, могат да си ги хапнат от тях. След което до няколко дни получат вътрешни кръвоизливи, но не умират на повърхността. Те умират под земята, като търсят вода за пиене, това е принципа на тези примамки, които поставяме”, допълни още инж. Бойчева.

Според хората, които живеят в района плъховете били толкова големи, че плашели гларусите, които са всеядни и дори налитат на малки котета. Големината на гнусните твари варирала от 500 до 750 грама, разказа очевидци.

Сградата и основите й бяха "натоварени" с тежка отрицателна енергия през миналия век. Според езотерици решението това място да се превърне в библиотека било най-правилното, за да се изчисти тежката карма.

Сградата е разрушена до кота 0

Припомняме, че през средата на август т.г. сградата на бившето немско училище бе напълно съборена, а на нейно място съвсем скоро ще се появи супер луксозна библиотека, комбинирана с модерната визия и технологично развитие за 21 век.

Новата конструкция ще има стъклена фасада, част от дворното пространство ще се превърне в своеобразен кампус, с амфитеатрална конструкция по средата. Ще има и подземен паркинг, към който ще се влиза от страната на ул. „Средна гора”.


В категории: Бургас


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
21
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Мъж се изкъпа в морето в Приморско Мъж се изкъпа в морето в Приморско 17/11/2025, Понеделник 21:18 3
Цената на таксито в Пловдив скача
Цената на таксито в Пловдив скача 17/11/2025, Понеделник 21:00 0
Флагман.БГ Христо Марков оглави НАП Христо Марков оглави НАП 17/11/2025, Понеделник 19:50 0
21
Коментара по темата
21.
14.11.2019 22:55:41
2
2
Раздайте ги на пенсионерите да хапнат месце, завалиите.
20.
зурла
14.11.2019 22:41:58
0
4
В този град и плъховете на нищо не приличат ..
19.
XX
14.11.2019 22:31:16
1
5
@18
Ми кат няма да ходят хора (ти го казваш), да направят мол.
Он топик: нищо не пречи обществена сграда да има и обществен паркинг... освен ограниченото мислене. Районът определено има нужда от паркоместа.
18.
до ХХ
14.11.2019 20:53:43
2
9
абе пич, ти знаеш ли какво е библиотека. Малко били паркоместата. Първо не са толкова много хората посещаващи библиотека, после по-голямата част от тях не ходят с колата до там. Това не ти е мол.
17.
до 16 За парите ни /НА БУРГАЗЛИИ//
14.11.2019 20:30:44
12
53
Номера е да се ""УСВОЯТ""колкото се може повече пари от "НАШТЕ ХОРА"
16.
XX
14.11.2019 20:03:21
13
5
Каква МОДЕРНА библиотека с 30-40 паркоместа...
Освен това, първо нямаше да се руши изцяло, нали така, фчагман?!
15.
Плъшка
14.11.2019 20:01:32
0
8
Тоя плъх е умрял от глад, вижте как му е хлътнал хълбока. Или е ял отрова
14.
Плъшка
14.11.2019 19:59:18
1
2
Тоя плъх е умрял от глад, вижте как му е хлътнал хълбока. Или е ял отрова
13.
ко
14.11.2019 18:14:24
1
13
Плъховете разнасят над 35 болести, чума, коремен тиф, туларемия - засяга лимфните възли...
12.
безпристрастно до номер 4
14.11.2019 18:12:18
1
9
Според мен номер 4 се е налъхал на пероцетна киселина преди да седне на компа...
11.
Наблюдател
14.11.2019 17:52:52
3
11
Вижте айпи адреса на коменатор 4,и се обадете на Прокуратурата да направят предложение до Съда за принудително психиатрично лечение и до го хоспитализират възможно най бързо!!!
10.
станислав тенев
14.11.2019 17:29:52
1
1
това е мартин пенчев
9.
Абсурд
14.11.2019 17:10:36
1
7
Гларусите ще ги опоскат,на живо съм виждал как пикира и го грабва
8.
До 4
14.11.2019 16:58:28
3
16
Защо му спряхте хапчета на тоя, много моля психиатрията долу до Цурка да си приберат избягалият пациент или да му се спре достъпът до интернет. Виждате ли какви бели стават.
7.
мдааа
14.11.2019 16:26:12
7
44
Градът е пълен с котки и въпреки това има мишки и плъхове. Защо ли. Защото има кой да ги храни и те се научиха на лесното. Да не са луди да гонят мишките. Спрете да ги храните и ще видите как ще почнат да ги ловят.
6.
bai stavri
14.11.2019 16:23:23
3
19
Пускайте мангалите да си прибират домащните любимци
5.
ALF
14.11.2019 16:21:40
1
8
"Цар плъх" от Джеймс Клавел.
4.
Бю
14.11.2019 16:20:53
44
90
За едни животинчета използвате такива гнусни думи вие медия ли сте или някакви пуберитети??????? Ало тъпаци?
Плъхчета не са нищо по различно от хамстери. Това са интелигетни бозайници.
Вижте вие гнусните хора още паркирате на тротоари, ядете животни, колите всякакви животни като канибали, замърсявате убивате гадни маймуни, дори нямате полети от летището! На старите си учителки плащате мизерни пенсии по 250 лева как не ви е срам!
Нито библиотека ще ви направи хора нито нищо. Стига се превземайте!
3.
...
14.11.2019 16:08:50
10
54
Ако спрът да хранят бездомните котки-проблема ще се реши по естествен начин.
2.
Манго
14.11.2019 16:06:25
3
20
Имам едно малко брадвичка с него спа !
Куту котки са
1.
ogi
14.11.2019 15:39:13
23
18
нещо за кмета кажете е чуеци, лаф да стаа
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Айшето от „Кумлука“ роди близнаци, кръсти ги Делян и Бойко (САТИРА) Айшето от „Кумлука“ роди близнаци, кръсти ги Делян и Бойко (САТИРА) „Туй Айшето… може и да е далеч от политиката, ама не е глупава“, помисли си акушерката 500 млн. евро в бюджета, ако "мъртвите души" в администрацията бъдат премахнати 500 млн. евро в бюджета, ако "мъртвите души" в администрацията бъдат премахнати 10 500 празни щатни бройки в държавната администрация. Tова число отприщи нов спор за раздуването на държавния апарат - за заплати и бонуси Цената на таксито в Пловдив скача Цената на таксито в Пловдив скача Повикването вече е двойно по-скъпо Обедняваме, а коледните добавки остават мираж Обедняваме, а коледните добавки остават мираж Пенсионният модел е счупен и трябва да го залепим, но няма ентусиазъм за този, когото  реформираш, каза Томислав Дончев Над 110 хил. лева са открити в дома на задържания митнически инспектор в Драгоман Над 110 хил. лева са открити в дома на задържания митнически инспектор в Драгоман Искал е 1000 лева подкуп и е арестуван е при акция в митнически пункт в Драгоман От Парк де Пренс до Central Park Бургас, най-емблематичните екипи на България са само на едно място От Парк де Пренс до Central Park Бургас, най-емблематичните екипи на България са само на едно място Central Park Бургас представя уникална изложба с безценни реликви от историята на националния ни футбол Благомир Коцев и Никола Барбутов вече са в затвора Благомир Коцев и Никола Барбутов вече са в затвора Според защитата на Коцев преместването е станало без разпореждане на съда Бургазлии винаги са подкрепяли спорта! Да заповядат в зала "Бойчо Брънзов" Бургазлии винаги са подкрепяли спорта! Да заповядат в зала "Бойчо Брънзов" Морският град ще е домакин на световно първенство тази събота Христо Марков оглави НАП Христо Марков оглави НАП Това се случва, след като правителството назначи Румен Спецов за особен управител на „Лукойл“ Извънредно! Жена бе пометена от автомобил в бургаския ж.к. „Зорница“ Извънредно! Жена бе пометена от автомобил в бургаския ж.к. „Зорница“ Произшествието е станало непосредствено до блок 7, районът е отцепен
Напрежението между САЩ и Венецуела расте, обявиха наркокартел за терористична организация Напрежението между САЩ и Венецуела расте, обявиха наркокартел за терористична организация Продължава струпването на US военна мощ в Карибско море „Шеврон“ влиза в надпреварата за активи на „Лукойл“? „Шеврон“ влиза в надпреварата за активи на „Лукойл“? „Карлайл“ също проучва възможности да ги закупи Украйна придобива 100 френски изтребителя Украйна придобива 100 френски изтребителя Днес бяха подписани важни документи за значително укрепване на нашите отбранителни способности, каза украинският президент Евакуация в Румъния заради атака с дронове Евакуация в Румъния заради атака с дронове Руснаците поразили кораб, натоварен с пропан-бутан в Черно море Дияна Хърка прекрати гладната си стачка Дияна Хърка прекрати гладната си стачка Тя обвинява за трагедията и сръбския президент Александър Вучич ЕС премахва безвизовия режим с държави, които не прилагат правилата ЕС премахва безвизовия режим с държави, които не прилагат правилата Страните рискуват да загубят безвизовия достъп до Шенген Полският премиер предполага, че Русия провежда „кампания за саботаж" Полският премиер предполага, че Русия провежда „кампания за саботаж" Варшава е нащрек срещу чуждестранен шпионаж и операции , след като полската железопътна линия е транспортирала помощи за Украйна и е била унищожена Историческо споразумение: Украйна ще поръча от Франция 100 изтребителя "Рафал" Историческо споразумение: Украйна ще поръча от Франция 100 изтребителя "Рафал" Преди минути двамата лидери подписаха писмото Затвориха хотел в Турция след смъртоносно хранително отравяне на майка с двете ѝ деца Затвориха хотел в Турция след смъртоносно хранително отравяне на майка с двете ѝ деца Има задържани Благославия от Английската църква за гей брак, само ако не прилича на "истинска" сватба Благославия от Английската църква за гей брак, само ако не прилича на "истинска" сватба Без пръстени, без целувки, без бяло – новите церемонии трябва да приличат на всичко друго, но не и на сватба
Бойко Борисов Бойко Борисов Ще имаме дерогация за Лукойл от САЩ, чичо ми зад Океана каза Виц на деня Виц на деня - Скъпа, тая манджа не е ли развалена?
- Яж, не се страхувай. Утре е почивен ден!
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, ние правим с*кс само когато имаш нужда от пари?!
- Е, не ти ли е достатъчно често?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинските мъже носят широки панталони, за да скриват мислите си...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори