Бургазлията Стоян Коруджиев се сби с полицаи от Пето РУП, осъдиха го
Той се призна за виновен пред Окръжния съд в Бургас и сключи споразумение
Бургазлията Стоян Коруджиев от кв.Рудник бе осъден две години условно с пет години изпитателен срок заради нападение над двама полицаи.
Инцидентът е от нощта на 5-ти срещу 6-ти декември 2018 година, но стана публично известен едва сега, след като делото влезе в съда.
Стоян Коруджиев застана на подсъдимата скамейка в Бургаския окръжен съд (БОС), за да отговаря за арогантните си действия спрямо двама служители на реда – старши полицай от Пето РУП и служител на Охранителна полиция към Пето РУП Бургас.
Между кориците по делото стана ясно, че униформените отишли до дома на Коруджиев, защото получили сигнал, че подсъдимият се държи крайно невъздържано, неадекватно и опасно за околните. Коруджиев ги атакувал веднага щом ги види: „Вие сте никои за мен“, крещял той, след което „разжалвал“ един от тях, опитвайки се да му скъса пагона, а другият ударил с глава в корема. Накрая оказал сериозна съпротива преди да му бъдат закопчени белезниците.
Изправен пред угрозата да получи ефективна присъда, той се признава за виновен и сключва споразумение с прокуратурата, което е одобрено от Бургаския окръжен съд.
Мантинела отне живота на моторист
Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо
Нови цени на винетките - вижте тарифите
Фурната блести без търкане: Трик с таблетка и кухненска хартия разтваря мазнината
Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра
Пържени тиквички с чесън и копър в буркан: Любим летен вкус за студените дни
Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи
Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал
Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма
Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното
Омбудсманът ще сезира Конституционния съд за МРЗ и трудовия стаж
Диона се показа на системи от болница, какво се случва в нея
