Бургаският съд отказа да пусне предсрочно международен аферист
Мурат Имамоглу поиска да излезе от затвора, но магистратите счетоха, че освобождаването му няма да е справедливо
Международният аферист Мурат Имамоглу поиска да излезе на свобода предсрочно, но Бургаският окръжен съд отказа да го пусне.
Съдия Петя Георгиева е категорична, че при Имамоглу не са налице доказателства за трайна и съзнателна промяна на навиците. С него трябва да се работи много, за да се постигнат целите на присъдата – да бъде превъзпитан, пише в мотивите си за отказа бургаският магистрат.
Казусът с Мурат Имамоглу е изключително интересен. Името му влезе в криминалните хроники през ноември 2017 година, когато бе арестуван на ГКПП Малко Търново. Имамоглу бе издирван от немското правосъдие заради данъчни престъпления. Срещу него тогава се водеше разследване, а по-късно бе признат за виновен за укриване на данъци и присвояване на работни заплати и социални осигуровки. Общият размер на щетите от деянията му надхвърля 1,2 млн.евро. Заради това Областният съд в Дуисбург му наложи присъда от 3 години и 9 месеца.
Дейността на Мурат била широкообхватна и се развивала в няколко държави. От България и Турция той пращал в Германия работници срещу процент от заплатата им. Те се назначавали фиктивно във фирми, които Мурат контролирал с подставени лица и не плащал никакви осигуровки и данъци за работата им. Отделно често бавил и дори не плащал заработените възнаграждения на служителите.
Мурат се оказа многократно осъждан в Германия – 9 пъти, показват материалите по делото. Той имал присъда за участие в група, която е извършила 51 въоръжени обира, фалшифициране на документи, изготвяне на фалшиви лични карти и шофиране на МПС без книжка – 2 пъти.
Дирен от Интерпол за укрити данъци за 1 млн. евро имал бизнеси в Руенско, нито една от фирмите не е на негово име
Аферистът бе екстрадиран в Германия в края на 2017 година. Първоначално е настанен в затвора в Дуисбург, а впоследствие в Хаген. През май т.г. е преместен в Ремщайд, а от септември му е позволено да изтърпи присъдата си в България.
От досието му става ясно, че е работил в шивашки цех в Ремшайд, където наемали затворници, както и в корпуса на пандиза в Дуисбург. Плащани му са възнаграждения, които обаче Имамоглу прибирал за себе си и не правил никакви постъпки, за да даде дори част от дължимите 1,2 млн.евро към фиска на Германия. Именно това е утежняващото обстоятелство, което показва, че той по никакъв начин не е поел отговорност за вредите, които е нанесъл.
В затворническото общежитие в Дебелт му е изготвена характеристика от експерт, която също показвала, че не е налице положителното му поправяне. Заради това той ще трябва да изтърпи присъдата си.
Мурат Имамоглу може пак да иска предсрочно освобождаване, но ще трябва да се случи минимум след 6 месеца. От присъдата му остава около година и половина.
5 летни идеи, с които ще заздравите връзката си
Разбиха схема за корали за 800 000 евро между Гърция и Италия
След месеци чакане: Новите влакове „Шкода“ тръгват до дни
Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ
Джокович иска кратки мачове в тениса
Неонацисти опитаха да нахлуят в хотел с еврейски деца в София
Жегата уби три лъва в японска зоологическа градина
Бивш митничар стана директор на АДФИ
Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони
Румънците са най-доверчиви в ЕС, българите остават под средното ниво
Асим Адемов: Само Петър Стоянов може да спре кандидата на Радев!

След година ще си харчи парите на воля.