Със знакови гласувания за бюджета: Марешки и Сидеров препотвърдиха подкрепата си за „Борисов 3”
"Против" гласуваха само "БСП за България" и ДПС
„Атака” и „Воля” препотвърдиха подкрепата си за правителството на Бойко Борисов. Това стана с две знакови гласувания, свързани с бюджета на държавата, които са считани за показател кой е в управляващото мнозинство и кой – в опозиция.
Днес на първо четене парламентът прие финансовите рамки на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) и на държавното обществено осигуряване (ДОО) за 2020 г.
Заседанието и дебатите продължиха около четири часа и половина.
И при двете гласувания депутатите на „Атака” и „Воля” бяха единодушно „за” и така дадоха ясен знак в подкрепа на кабинета „Борисов 3”.
Бюджетът на НЗОК бе приет със 120 гласа „за” и 88 „против”. Този на ДОО пък мина със 121 „за” и 87 „против”.
Срещу финансовите рамки бяха само „БСП за България” и ДПС.
Депутатите от „Воля” на Веселин Марешки гласуваха единодушно в подкрепа на управлението. Това направиха и всички нечленуващи в парламентарни групи, присъствали на заседанието.
Припомняме, че сред последните са и представителите на „Атака”, които вече не са част от групата на „Обединени патриоти” (ОП). Депутатите от партията на Волен Сидеров, изглежда, ще продължат да поддържат властта въпреки скандалния им „развод” с НФСБ и ВМРО.
„Воля” пък, откакто е в парламента, твърди, че е опозиция. Въпреки това Марешки и хората му в Народното събрание плътно подкрепят управляващите. Често оттам дори нападат основната опозиционна сила в парламента в лицето на БСП.
В сряда се очаква да бъде гласуван и „големият” бюджет за 2020 г., където промяна в поведението на партиите едва ли може да се очаква.
Спипаха осъждан мъж с марихуана за 5820 евро, част от нея била заровена в дупки
12 контейнера за над $2 млн. задържани в Бургас и Варна по разследване на Кьовеши
Много хубави новини ще зарадват 4 зодии
Дни преди сватбата си: 22-годишната Даяна загина край Видин
Нови подробности за загиналия българин, разбил камиона си в бетонна мантинела в Гърция
Жертвите след щурма към Сеута растат: Мароко потвърди 11, Испания отчита 72
Заплата под осигурителния праг: Кой плаща повече от 1 август
03/08/2026, Понеделник 13:30
0
БСК: Чуждите работници не изместват българите и не свалят заплатите
Ариана Гранде слиза от сцената и се оттегля от публичността
Нелеп инцидент с Николай Василковски
Двама с опасност за живота след тежки катастрофи в Бургаско
След Стармър идва краят на ерата Макрон: Коалицията за Украйна пред разпад

Кмета Хасан също заявява, че „Не се учудвам, че този въпрос се повдига от Кърджали и няма да се учудя сега да тръгнат емисари, които да се опитват да събират подписи от хора, които не са в течение на този въпрос и няма да имат своето много ясно гражданско основание за важността и полезността на такъв акт"
Турците живущи в България пък, хич не се учудват, че точно ДПС е против признаването на статут на национално малцинство за турците и мюсюлманите в България…