Ето какво се случва с тялото, ако не правите секс редовно
Продължителното полово въздържание може да доведе до редица проблеми
Нови проучвания разкриха какво се случва с хората, които не правят редовно секс.
Според британско изследване, средно човек "мачка чаршафите" 5778 пъти през живота си.
За много хора обаче тези цифри са доста по-малки и това води до неблагоприятни последствия.
Да сте дълго време "на сухо" не е нещо необичайно, но пък е важно да знаете какво причинява това на организма ви.
- Учените са категорични, че липсата на секс влияе неблагоприятно върху мозъка. Редица изследвания показват, че хората, които редовно го правят, стимулират производството на нови мозъчни клетки и също така се представят по-добре на тестове.
- Продължителното полово въздържание може да доведе до проблеми с възбудата и получаването на оргазъм.
- Половият акт влияе невероятно на стреса. При "суша", ще бъдете по-стресирани ежедневно.
- Мъжете, които не правят секс често, може да изпитат затруднена ерекция в бъдеще.
- Повишава се риска от сърдечносъдови заболявания.
- Имунната система отслабва.
- Влошава се болката по време на цикъл при жените.
- Повишава се риска от рак на простатата. Мъжете, които еякулират 21 или повече пъти годишно, рискът от развитие на злокачествено заболяване на простата е с 33 % по-нисък./zdrave.to
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
