Ето какво се случва с тялото, ако не правите секс редовно
Продължителното полово въздържание може да доведе до редица проблеми
Нови проучвания разкриха какво се случва с хората, които не правят редовно секс.
Според британско изследване, средно човек "мачка чаршафите" 5778 пъти през живота си.
За много хора обаче тези цифри са доста по-малки и това води до неблагоприятни последствия.
Да сте дълго време "на сухо" не е нещо необичайно, но пък е важно да знаете какво причинява това на организма ви.
- Учените са категорични, че липсата на секс влияе неблагоприятно върху мозъка. Редица изследвания показват, че хората, които редовно го правят, стимулират производството на нови мозъчни клетки и също така се представят по-добре на тестове.
- Продължителното полово въздържание може да доведе до проблеми с възбудата и получаването на оргазъм.
- Половият акт влияе невероятно на стреса. При "суша", ще бъдете по-стресирани ежедневно.
- Мъжете, които не правят секс често, може да изпитат затруднена ерекция в бъдеще.
- Повишава се риска от сърдечносъдови заболявания.
- Имунната система отслабва.
- Влошава се болката по време на цикъл при жените.
- Повишава се риска от рак на простатата. Мъжете, които еякулират 21 или повече пъти годишно, рискът от развитие на злокачествено заболяване на простата е с 33 % по-нисък./zdrave.to
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
