Ето какво се случва с тялото, ако не правите секс редовно
Продължителното полово въздържание може да доведе до редица проблеми
Нови проучвания разкриха какво се случва с хората, които не правят редовно секс.
Според британско изследване, средно човек "мачка чаршафите" 5778 пъти през живота си.
За много хора обаче тези цифри са доста по-малки и това води до неблагоприятни последствия.
Да сте дълго време "на сухо" не е нещо необичайно, но пък е важно да знаете какво причинява това на организма ви.
- Учените са категорични, че липсата на секс влияе неблагоприятно върху мозъка. Редица изследвания показват, че хората, които редовно го правят, стимулират производството на нови мозъчни клетки и също така се представят по-добре на тестове.
- Продължителното полово въздържание може да доведе до проблеми с възбудата и получаването на оргазъм.
- Половият акт влияе невероятно на стреса. При "суша", ще бъдете по-стресирани ежедневно.
- Мъжете, които не правят секс често, може да изпитат затруднена ерекция в бъдеще.
- Повишава се риска от сърдечносъдови заболявания.
- Имунната система отслабва.
- Влошава се болката по време на цикъл при жените.
- Повишава се риска от рак на простатата. Мъжете, които еякулират 21 или повече пъти годишно, рискът от развитие на злокачествено заболяване на простата е с 33 % по-нисък./zdrave.to
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята
Остров Света Анастасия се превръща в театрална сцена – смехът е гарантиран
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден
Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама
