Арестуваха трима цигани за брутална гавра над пенсионери
Братята завлекли възрастно семейство с долната схема "ремонт на покриви и улуци"
Трима братя цигани са арестувани от карловските ченгега за гнусна гавра и измама с възрастно семейство. На 29 октомври в село Каравелово 79-годишната баба Христина Ч. била спряна на улицата от 38-годишният Митко Г.
Циганинът предложил на възрастната жена да й смени улуците на покрива само срещу 5 лева на линеен метър и тя се съгласила. Веднага наглият ром звъннал по телефона и пристигнали още четирима негови апапи. Трима от тях се качили на покрива, поработили около час. Когато слезли, казали на пенсионерката и на 82-годишният й съпруг, който бил с деменция, че работата е свършена.
Заявили, че са подменили всичко и работата им струва 7 хиляди лева. Бабата онемяла, казала през сълзи, че има само 3 650 лева. Дала ги на измамниците. Те потеглили с колата. На другия ден бил подаден сигнал в полицията.
След ударна работа ченгетата установили кои са престъпниците и че всъщност циганите са сменили само 15 метра улуци за 75 лева, каквато всъщност в началото била договорката. Било установено с каква кола са те и че са от първомайскато село Любен.
На 7 ноември ромите отново били в Карлово, с колата, с която извършили престъплението в Каравелово били петима. Всички са криминално проявени. Полицията ги спряла, пише Блиц.
Трима от тях са арестувани-това са братята Митко Г, на 38 години, Лазар Г., на 39 г. и Георги Г., на 18 г. Братята са направили самопризнания, върнали са парите на възрастното семейство.
Зловещ убиец смени затвора с психиатрия - лъже ли властите?
Майка и 15-годишната ѝ дъщеря загинаха, спасявайки малко дете от внезапен прилив
Ас от Световното с двойна глупост зад волана
Немислим кошмар: Майка загина в катастрофа, пътувайки към болницата да разпознае тялото на сина си
Гуардиола поиска колосална заплата, Италия е пас за Пеп - следва Англия
24/07/2026, Петък 18:33
0
Полицията в Ливърпул издаде извънредна заповед! Причината стряскаща
МЗ подкрепи обществени поръчки за лекарства и в частните болници
Цветан Цеков: Веригите представят вносни продукти като български
24/07/2026, Петък 17:30
4
Служител на финансовото министерство с 9 нарушения е обвинен за смъртта на жена край Владая
Юлиан Костов продава дома си във Варна за близо 400 000 евро
Председателката на ЕЦБ обясни защо цените в България остават високи
Не бързайте към Гърция: Прогноза за бури и градушки в цялата страна
