Обучават учителките от детска градина "Мечо Пух" в Равда да преподават увлекателно
Използваните техники и методи на обучение са от парадигмите на когнитивно-поведенческата психотерапия
В детска градина „Мечо Пух” в Равда бе проведена инициатива, целяща усъвършенстване на професионалните качества, умения и способности на екипа, съобщават от пресцентъра на Община Несебър.
За пръв път беше проведена вътрешна квалификация под формата на обучение, водена от Йорданка Пейкова – психотерапевт и част от екипа на детското заведение. Тя работи индивидуално и в групи както с децата, посещаващи ДГ „Мечо Пух“, така и с персонала, консултира и подкрепя и родителите, които са основен елемент от програмата за помагане на децата.
На преден план в модул 1 от тренинга бяха поставени акценти, касаещи успешната екипна работа, оптимизиране на работната среда и микроклимата в детското заведение.
Вътрешната квалификация ще се провежда периодично и на модули, съобразно с нуждите на персонала. Използваните техники и методи на обучение и преквалификация са от парадигмите на когнитивно-поведенческата психотерапия, позитивната психодинамична психотерапия, психодрамата и други модалности. Заложено е в голяма степен и на интерактивни задачи и упражнения, с помощта на които учебният материала се представя максимално нагледно и увлекателно. Всички, преминали успешно обучението, получиха сертификати за придобита вътрешна квалификация.
В програмата на предстоящите модули са планирани стратегии и механизми за превенция на бърнаут - синдром на преумора при персонала, методи и техники за релаксация, които могат да се прилагат дори през почивките в работния ден. Търсенето и надграждането на познания и умения за създаване на оптимална работна среда за обучение, възпитание и грижа за децата, са ежедневие и основна цел за екипа на ДГ”Мечо Пух”.
17-годишен вратар е в болница след тежък инцидент по време на мач
Над 150 души продължават да живеят в постоянен страх в софийски блок
Независимият културен сектор под силен финансов натиск, заради забавените плащания по ПВУ
Фатих Бирол: Светът е в енергийна криза, по-тежка от шоковете през 70-те
Почина бившият премиер на Франция Лионел Жоспен
Пътната помощ излиза на протест на АМ "Тракия "заради съмнения за непрозрачни разходи
Последната седмица на март ще бъде неочаквана добра за 5 зодиакални знаци
Седем от осем деца, които са с морбили са без ваксина
Повишаването на цените при основните храни влияе на семейния бюджет и все повече хора свиват покупките
Тутманик, който се къса на конци - рецепта стъпка по стъпка
Лора Христова се завръща в България след историческия бронз в Милано-Кортина
24 часа остават до изтичането на срока на Тръмп към Иран за Ормузкия пролив
