Народният певец с бентлито стана селски кмет
Благовест Бичаков детронира съселянина си Крум Георгиев, който управляваше Бели искър от 1968 г.
Култовият изпълнител на македонски песни Благовест Бичаков, известен на публиката като Певеца с бентлито, стана кмет на китното си родно село Бели Искър, научи Lupa.bg. Младият мъж нашумя преди две години, когато пиян и друсан лекар с БМВ помля лимузината му за 250 000 евро на магистрала "Тракия".
Тогава известният единствено на почитателите на автентичния фолклор Благовест предизвика острата завист на колегите и колежките си от попфолк жанра, след като се оказа, че може да си позволи автомобил, за какъвто те не могат и да мечтаят.
Бентлито на Бичаков се води се води на пловдивската транспортна фирма "Маринела 777" ЕООД. Самият той отказва да коментира как може да си позволи кола за половин милион лева, след като първият му официален запис датира отпреди едва 6 години, а парчетата му се въртят само по кабеларки като "Фолклор ТВ". Благовест споменава единствено нещо за продажба на наследствени имоти.
Всъщност в думите му има логика, тъй като село Бели Искър, където Бичаков ще кметува в следващите четири години, е в непосредствена близост до курорта Боровец и цените на недвижимата собственост са изключително високи.
Иначе на самите избори младежът детронира стария комунист Крум Георгиев, който кметуваше от 1968-а година - 13 мандата. Бай Крум беше в топ 3 на най-дълго управлявалите кметове в България, преди Благовест да го отвее с... 11 гласа разлика.
Като от филм на ужасите: Майка и 6 деца загинаха в пожар
Късметът намигна на Григор Димитров
Рецепта за перфектни тарталети с лимонов крем и свежи ягоди
Застраховат за 1 милион кола, купена за 400 долара - причината е изумителна
Неустоими шоколадови бисквитки с къпини и лешници
Министърът на енергетиката Трайчо Трайков отбеляза 150-годишнината от Априлското въстание
Президентът Илияна Йотова с първи коментар след изборите
Иван Димов се сбори с голяма звезда в щангите, надеждите за Лос Анджелис са огромни
Тръмп подкрепя ускорените изследвания на психеделични вещества за лечение
Защо шофьорите масово крият ключовете от колата си в микровълновата
Плащаме по € 110 за първо море през май
Напусна ни Георги Георгиев - Джони, фотожурналистът, който запечата началото на демократичните промени
